Cultuurkoepel klaar voor nieuw theaterseizoen Van der Borden Bedrijf belicht Welke voorstelling spreekt u het Makelaar van huis uit de verplichting uitgesproken om Ook kijkt de organisatie uit naar ‘Kerst met Wibi’ op 24 december. Wibi is een internationaal beroemde concertpianist en componist. “Met “We hebben de afgelopen maanden keihard gewerkt aan ons program ma voor de laatste maanden van 2022. We zijn dan ook ontzettend trots op ons aanbod. Maar de kers op de taart is toch wel onze eigen pro ductie ‘Ramses!’ Diverse artiesten als Renée van Wegberg, Beatrice van der Poel, Sjors van der Panne en Ge rard Alderliefste brengen samen met Cor Bakker een ode aan de onverge telijke Ramses Shaffy. Zij bundelen hun liefde, passie en kunsten in dit rijke muziekprogramma. Heerlijke verhalen en anekdotes verbinden de muziek en houden Ramses springle vend. Het bijzondere is dat de voor stelling alleen in de Cultuurkoepel te zien is. Als je dit laat lopen, heb je een fantastische kans voorbij laten gaan. Daarna zie je dit nooit meer!” aldus Leo. De kaarten vliegen de deur uit, dus bestel snel! Cultuurkoepel Heiloo biedt het hele jaar door voor elk wat wils. Het team krijgt zoveel aanvragen, dat ze zelfs zeven dagen per week een voor stelling zouden kunnen aanbieden. Aangezien ze met allemaal vrijwil ligers werken zitten ze nu al aan de top van hun kunnen. Rolina: “We komen veelal als team bij elkaar en beslissen samen wat mogelijk is. Met zorg worden de ar tiesten geselecteerd. Je wilt immers een breed aanbod bieden. We kijken altijd goed naar de wensen van onze bezoekers, wat er zoal in de regio gebeurt, wat de artiest ons te bieden heeft en wat vorig jaar al een succes bleek. Wij zijn allemaal cultuurlief hebbers. We hebben veel plezier in alles wat we doen; het is juist dat plezier dat we graag willen delen met onze bezoekers! Voorafgaand aan de voorstelling kunt u nog een heerlijk hapje eten bij Keuken met Karakter en afsluiten met een lek ker speciaalbiertje aan onze bar. Zo wordt iedere avond bij ons een suc ces. Daarnaast kunt u ook gratis bij de Koepel parkeren!” “Onze akoestiek schijnt beter te zijn dan het Concertgebouw!” glundert Jan. “De Cultuurkoepel nodigt u graag uit bij een van onze voorstel lingen.” meest aan? Bekijk het volledige aan bod op www.cultuurkoepelheiloo.nl Geïnspireerd door de GGZ-lo- catie heeft het team van de Cul tuurkoepel een speciale therapie ontwikkeld: “De theaterthera- pie”. Na een avondje theater voel je je weer als herboren! De moderne licht- en geluidsin stallatie, de nieuwe bar en de en thousiaste vrijwilligers maken het plaatje compleet. Maar waar het écht om draait, zijn de unieke artiesten. Kortom, de Cultuurkoepel heeft alle ingrediënten in huis om er een com - pleet avondje uit van te maken. Wat kunnen we de komende maanden verwachten in de Cultuurkoepel én waar moet je absoluut bij zijn? We spreken met Jan, Leo en Rolina van de Cultuurkoepel. Kerst doen we altijd iets bijzon ders. We pakken dan ook flink uit op kerstavond met glühwein, kerst brood en traditiegetrouw kerstbal na.” zegt Leo. “Als ik voor mezelf spreek is CCC Inc. ook een aanrader. Dit is een van de oudste rockbands van Nederland waarin een paar voormalige bandleden van Doe Maar spelen. Zeker leuk om heen te gaan, vooral als je je bedenkt dat dit een van hun laatste optredens is. Deze band kon dan ook niet ontbreken in de programmering. Oh, en Janne Schra The Ramblers, het langst bestaande orkest ter wereld, met Janne als jonge zangeres, is een ju weeltje.” HEILOO - Als je de Cultuurkoepel voor de eerste keer binnenloopt, valt je mond open van verbazing. Het kleurrijke glas-in-lood, de prachtige beel den, de vorm van het gebouw, de crèmekleurige doeken aan het plafond en de prachtige lichtinval. En dan moet het concert nog beginnen. UITKIJKPOST 31 AUGUSTUS 2022 7 Jan-Jaap van der Borden was de benjamin van het makelaarsgezin Van der Borden. Ook was hij de eerste zoon. Zijn geboorte was dan ook het moment waarop de vierde generatie Van der Borden ter wereld kwam. Toch heeft Jan- Jaap zich altijd vrij gevoeld in zijn O Jan-Jaap van der Borden. Foto: Ed Kuiper keuzes. “Mijn vader heeft nooit het bedrijf over te nemen”, aldus Jan-Jaap. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 320 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Ramses Als kleine jongen ging Jan-Jaap vaak met zijn vader mee op pad. De bureaus met stapels dossiers op kantoor maakten hem niet direct enthousiast voor het makelaars vak. "Naarmate ik ouder werd, nam mijn vader mij wel eens mee naar Als geboren en getogen Heilooër staat de 30-jarige Jan-Jaap sinds kort aan het roer van de vestiging in Heiloo. Jan-Jaap: "Het is leuk om je werkgebied te hebben in het dorp waar je bent opgegroeid. Ik kom op plekken waar ik vroeger veel heb gespeeld, het voelt als een vertrouwde omgeving. Heiloo heeft veel te bieden. Ik zie mezelf hier dan ook zeker oud worden” Voor elk wat wils 100 jaar Het duurt niet lang meer of Van der Borden bestaat 100 jaar, ongetwij feld met Jan-Jaap aan het roer. Het maakt hem trots om als vierde ge- bijvoorbeeld een opname in een leegstaand pand. Hij vertelde mij dan over kenmerken en bouwkun dige aspecten. Zo kreeg ik wel oren naar het vak. Ook boeide het mij als ik gesprekken meeluisterde tussen mijn vader en opa, die elkaar over en weer adviseerden over de meest uiteenlopende situaties." Vakinhoudelijk wil Jan-Jaap zich eerst graag verder ontwikkelen op het gebied van bedrijfsmakelaardij, daarom is hij recent gestart met de opleiding tot bedrijfsmakelaar. Het makelaarsvak van de toekomst zal een nieuwe rol aannemen, met al lerlei ontwikkelingen op o.a. het ge bied van digitalisering en automati sering. Jan-Jaap: "In mijn optiek kan dit samengaan met de waardevolle facetten van een traditionele make- neratie de 100 jaar aan te kunnen tikken. "Ik denk dat het bedrijf een mooie toekomst heeft. Daar wil ik graag met goed gezelschap verder aan werken," aldus Jan-Jaap. Op de vraag wat nou de succesformule van het bedrijf is, antwoordt hij: "Ik denk dat het goed is dat we altijd de focus leggen op de mens, die vanuit de kern van onze dienstver lening centraal staat. Ook blijven we nieuwsgierig naar (markt)ont- wikkelingen en de korte lijntjes bin nen het bedrijf dragen ook bij." Bekend in de regio Van der Borden is inmiddels een be grip in de regio. Kernwaarden van het bedrijf zijn: loyaal, eerlijk, slim. laar." Ook wil Jan-Jaap in de toe komst tijd vrij blijven maken voor plannen op de langere termijn. Hij vindt het belangrijk om regelmatig afstand te nemen, door bijvoor beeld met collega's of externen over de voortgang van het bedrijf te praten. Oftewel: we kennen je en leven met je mee. We zeggen wat we doen en doen wat we zeggen. En wij zijn de professionals, wij weten hét en hoe! Het is duidelijk: Jan-Jaap heeft zijn passie gevonden in het makelaars vak en met de overname van het kantoor is de eerste stap gezet. Van der Borden Stationsweg 76, 1851 LM Heiloo Tel. 072 535 1000 www.vanderborden.nl THEATERTHERAPIE andere organisatie past, dan verwij zen wij graag door. Zo zorgen we voor een gevarieerd en uniek aanbod voor Heiloo en omstreken.” Samenwerking Cultuurkoepel Heiloo werkt samen met andere culturele organisaties. Denk bijvoorbeeld aan Theater de Beun, de Witte Kerk, de bibliotheek, de muziek school en Onze Lieve Vrouw ter Nood. “Allemaal organisaties die op een of andere manier met cultuur bezig zijn. We stemmen onderling af wie wat doet en delen tips en tricks. Zo maken we elkaar sterker. Als wij bijvoorbeeld een aanvraag krijgen die meer bij een O Op 11 december is het weer zover, dan speelt Gerard Alderliefste Friends. Hij was zo goed, dat de organisatie besloot hem terug te laten komen. Foto: Michael Bosboom

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 7