Willemijn en Lia zoeken collectanten r z'': 5 Carolien ter Linden komt met nieuw RTL4 programma Roxeanne Hazes en Buddy Vedder klimmen in de pen r a a a A -i T i HEILOO - Diabetes is een ziekte met veel impact op het dagelijks leven. Het overkomt mensen van alle leeftijden. Het lichaam heeft moeite om de bloedsuiker stabiel te houden. Dit kan ernstige gevolgen hebben. Een di abetespatiënt moet de hele dag zelf het bloedsuikergehalte bijhouden en veel patiënten moeten hun hele leven over elke hap nadenken en insuline spuiten. 'Wishing on a Star' 1 Boekjes laten kinderen nadenken over een betere wereld K Maak Heiloo schoon tijdens de Cleanup Day w UITKIJKPOST 14 SEPTEMBER 2022 10 F B - r k <4 I j Roxeanne Hazes en Buddy Vedder. Foto: aangeleverd t h 1 J1. 4 L Carolien temidden van de deelnemers. Foto: aangeleverd Collecteren voor het Diabetes Fonds is belangrijk. Foto: Uitkijkpost Media Het boek ‘Grapje!’ van Roxeanne Hazes gaat over de zebra Ziva die zonder strepen is geboren. Dat lijkt misschien leuk maar de andere die ren pesten Ziva. Daarom is Roxean- ne’s boek gekoppeld aan het goede doel Stop Pesten Nu. Een onderwerp dat de zangeres na aan het hart ligt. “Ik werd als kind ook gepest,” ver telt Roxeanne openhartig. Dat ze een persoonlijk onderwerp aangreep voor een prentenboek maakt het voor haar eigenlijk heel ingrijpend. “Het boek is vrij autobiografisch en was best verdrietig en moeilijk om te schrijven. Toch vond ik het belangrijk om te doen. Als ik door dit boek een bijdrage kan leveren aan het tegengaan van pesten, dan In deze serie zullen de modellen diverse spannende opdrachten uit voeren op het gebied van fashion, beauty, business en muziek. Een vakkundige jury (onder andere de bekende modeontwerper Addy van REGIO - Zangeres Roxeanne Hazes en acteur Buddy Vedder hebben ieder een prentenboek geschreven voor de nieuwe serie Onze Wereldboeken. Beide boeken zijn gekoppeld aan een goed doel en worden met lespakket ten aangeboden aan scholen. Bovendien kan iedereen de boeken via het Kruidvat bemachtigen. graag,” vertelt Roxeanne. De zan geres heeft zelf een zoontje Fender. En juist door haar eigen pestverle- den zit Roxeanne er in de opvoeding bovenop dat Fender niet hetzelfde meemaakt. “Maar ook dat hij zelf geen pester wordt. Ik geef hem mee dat iedereen is en mag zijn zoals hij of zij zelf wil,” zegt ze. Buddy Vedder is eveneens gevraagd om een boek voor Onze Wereld- boeken te schrijven. Zijn boek ‘Su perhelden in de dop!’ is gekoppeld aan The Plastic Whale Foundation die zich inzet om te voorkomen dat plastic afval in de natuur terecht komt. “Ik heb twee flesjes als invals hoek gekozen. Dat vond ik origineel, den Krommenacker) beoordeelt uit eindelijk wie er samen met Carolien meereist naar een exotische be stemming voor de finale, met maar één doel, de strijd te winnen en een platform bereiken dat grote deuren want ik heb twee plastic flesjes nog niet eerder als hoofdpersoon in een verhaal gezien,” zegt hij. “De twee flesjes staan samen in de super markt en zijn vriendjes. Ze willen bij elkaar blijven en samen gerecycled worden. Maar het ene flesje belandt in de recyclebak en het andere flesje in de gracht.” Voor Buddy is juist dit onderwerp belangrijk om aan te pakken. “Die plasticvervuiling is zo’n groot probleem. Fijn om ook op deze manier een steentje bij te dra gen,” zegt hij. Buddy probeert waar mogelijk wegwerpplastic zoveel mogelijk te voorkomen. Overigens is Buddy opgegroeid met het feit dat hij geen afval zomaar weggooit. “Als ik vroeger ging voetballen en je had een papiertje van de Twix en er was geen afvalbak, dan stopte ik dat in mijn tas tot ik thuis was. Voor mij is dat allemaal normaal. Ik hoop dat dat voor anderen die dat nu nog niet doen ook normaal wordt,” aldus Buddy. Winnen? Uitkijkpost mag van beide boek jes een exemplaar weggeven. Wilt u kans maken op een gratis boek van Roxeanne of Buddy, mail dan ui terlijk zondag 18 september naar redactie@uitkijkpost.nl en laat ons weten waarom u het boekje graag ontvangt. opent. “In deze spannende serie beleef je hoe onze modellen klaar gestoomd worden voor de internati onale top. Verder maken TJ Jackson (neef van Michael Jackson) en Jandi - no Asporaat deel uit van mijn nieuwe show!” vertelt Carolien enthousiast. De actie Onze Wereldboeken is ge start op 12 september. De boeken zijn dan gratis verkrijgbaar bij het Kruidvat bij aanschaf van deelne mende actieproducten. De serie is vanaf 18 september op televisie te zien. Aangezien RTL ook enorm verrast is door het resul taat, worden er extra afleveringen uitgezonden. “We gunnen iedereen betere behan delingen en liefst genezing! Col lecteren voor het Diabetes Fonds is belangrijk om onderzoek daarnaar te financieren. Twee uurtjes lopen is al fijn en meer mag natuurlijk ook! De collecte van 2022 vindt plaats van 31 oktober t/m 5 november. Er is gelukkig een groep trouwe collec tanten, maar voor veel wijken zijn er HEILOO - De tienjarige Méabh van den Brug roept Heilooërs op om de buurt schoon te maken tijdens de Cleanup Day. "Het is heel belangrijk om de wereld schoon te maken. Op 17 september is het Cleanup Day, vandaar dat ik deze tekening gemaakt heb. Ik dacht dat het leuk zou zijn om ook Heiloo schoon te maken. Ik wil dan ook graag vragen of zoveel mogelijk mensen willen helpen om de hele buurt schoon te maken. Als iedereen zijn eigen buurt doet, is heel Heiloo schoon!” aldus Méabh. Foto: aangeleverd onvoldoende of geen mensen. Dat vinden we jammer. Wij zouden heel blij zijn met je aanmelding om mee te doen. Je bent meer dan welkom!” aldus Lia en Willemijn. HEILOO - Carolien Ter Linden uit Heiloo produceert voor RTL 4 en Video land. Ze heeft de afgelopen tijd hard gewerkt aan de gloednieuwe televi sieserie ‘Wishing on a Star’. Dit is een unieke modellenserie, waarin pre sentatrice Carolien op zoek gaat naar het ultieme allround model. Naast de juiste looks, goede persoonlijkheid en karakter wordt er ook gekeken naar eigenschappen als zakelijke skills. Aanmelden kan bij: groenlia@ xs4all.nl, 06-40550704 of www. diabetesfonds.nl/collecte. Meer in formatie: collecte@diabetesfonds.nl w 1 I 2

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 10