Toiletten Bijzondere onderscheiding voor heer Van der Borden Nieuwe jongerencoach in Heiloo Cursus Voor 't zelfde geld: beter omgaan met je geldzaken Dick de Scally column 5 oktober t/m 16 november 2022 Voor informatie bel 06-46318915 of kijk op www.praktijkjohncompas.nl Kortom Uit handen van het bestuur van de Bond van Wapenbroeders mocht de verraste heer Van der Borden het verenigingskruis van verdiensten in ontvangst nemen. De bijeenkomsten zijn in een kleine groep (maximaal 8 personen). Het cursusboek is in het Nederlands. Voor mensen die Nederlands als moedertaal hebben, maar ook voor anderstaligen die al goed Neder lands spreken. De heer van der Borden kreeg deze onderscheiding, mede dankzij zijn 7 keer op woensdagmiddag, 13.30 - 15.30 uur zeer positieve instelling en advise ring over diverse verenigingszaken, in het algemeen en in het bijzonder in de regio Noord-Holland. Zijn in breng in bestuurszaken werd zeer gewaardeerd! De Bond van Wapenbroeders is de oudste en de grootste landelijke algemene vereniging van oud-mili- tairen en actief dienende militairen van de Nederlandse krijgsmacht, alsmede van oud-verzetslieden en opvarenden van de Koopvaardij die in de Tweede Wereldoorlog on der Nederlandse of geallieerde vlag hebben gevaren. De corona pandemie heeft littekens achtergelaten in de samenleving. Momenteel ervaren veel meer jon geren gevoelens van eenzaamheid dan voor de pandemie. Ook het aan tal jongeren met zelfmoordgedach ten is toegenomen. Vanaf het voor jaar van 2022 is er voor de periode van één jaar een extra formatie jon gerenwerk beschikbaar in de BUCH. Dit betekent voor iedere gemeente (Bergen, Uitgeest, Castricum, Hei- loo) een tijdelijke extra formatie van ongeveer 0,5 FTE. Besloten is om deze formatie in te zetten op jon- gerencoaching. De jongerenwerkers HEILOO - Met de komende herfst is het op peil houden van ons energie - niveau, onze weerstand en vitaliteit belangrijk. Do-In kan hierbij echt iets voor u betekenen! Deze Japanse bewegingsvorm voor het strekken van meridianen ondersteunt u daarbij. Al jaren geef ik Do-In lessen in Heiloo, waardoor veel mensen meer energie en vitaliteit ervaren. Een paar ervaringen: “Do-In maakt me energie - ker en meer ontspannen.” En “Do-in lessen zijn voor mij momenten, waarbij ik mijzelf weer oplaadt”. Maak je je zorgen (over een jongere) en zou je in contact willen komen met Maartje? Bel 06-21927813. Je mag ook altijd binnenlopen bij de inloop in BukBuk op woensdag en vrijdag van 15.00 - 22.00 uur. in de BUCH werken vanuit een po sitieve aanpak: de focus ligt primair op het welzijn van de jongere, op het creëren van een doel (wat wil de jon gere eigenlijk zelf?), talentontwik keling (waar is de jongere goed in?) en het bewust ervaren van succes (wat lukt er wel?). HEILOO - Wil je jouw administratie goed op orde krijgen? Wil je beter weten wat je uit kunt geven? Doe dan mee met de cursus ‘Voor ’t Zelfde Geld’ in Bibliotheek Heiloo. Wil je meedoen met deze gratis cur sus? Meld je dan aan via de website www.bibliotheekheiloo.nl of kom langs in de bibliotheek. HEILOO - Vanaf eind mei is jongerencoach Maartje van Egmond actief in Heiloo. Maartje kijkt naar wat er speelt onder (groepen) jongeren. Door in gesprek te gaan met jongeren kan vroegtijdig risicogedrag worden gesigna leerd en kunnen hulpvragen worden herkend. In veel gevallen kan op deze manier worden voorkomen dat jongeren afglijden en in een hulpverlening- straject terecht komen. Maartje houdt zich specifiek bezig met coaching van jongeren die wel wat steun kunnen gebruiken. HEILOO - De heer J. van der Borden heeft op 22 augustus j.l. op 94-jarige leeftijd een bijzondere onderscheiding ontvangen. 'i UITKIJKPOST 14 SEPTEMBER 2022 5 De heer J. van der Borden ontving een bijzondere onderscheiding. Foto: aangeleverd JongerenwerkerMaartje. Foto: aangeleverd Wil jij beter omgaan met je geld? Foto: aangeleverd Wanneer Met de verbazing van een konijn in de koplampen bekijk ik in doe-het-zelf zaken de hele santenkraam. Raad selachtig spul soms, zoveel verschil lende dingen en zo verschrikkelijk veel. rondzwerven en straks bij het huis uitruimen gedumpt worden bij het oud-ijzer. Kun je iets niet zo gauw vinden, het personeel is er voor u! Meestal weet ik wel wat ik wil, maar hèb ik eens een vraag, zie ik in de verte één me dewerker. Onderweg erheen draait de man of vrouw zich plotsklaps om en beent weg om iets te gaan doen dat beslist niet kan wachten. Zie ik nooit meer terug. Of: 'du moment’ dat het me wel lukt iemand aan te Bond van Wapenbroeders klampen, komt er een mevrouw tus sendoor. Mag ik even, klein vraagje maar. Tuurlijk mevrouw. Babbel de babbel. De medewerker vraagt de mevrouw hem/haar te volgen naar een van de 200 straatjes. Zie ik nooit meer terug. Laatst gebeurde mij weer iets heel onverwachts. De hele tijd had ik als een toerist in klussenland al het spul in de straatjes bewonderd en me af gevraagd of mysterieuze apparaten ook wel eens verkocht worden, zo lang zelfs dat ik de behoefte gevoel de die wij allen wel eens gevoelen, dat wil zeggen: ik had hoge nood. Gelukkig stond er op dat moment een medewerker dichtbij aan wie ik de vraag kon stellen: 'Heeft u ook een toilet?’ Schroeven bijvoorbeeld. Je hebt er slechts twee nodig, maar je kunt kiezen uit tientallen soorten, maten, vormen en materialen. Deze dan maar en je zit een leven lang opge scheept met een gros ongebruikte schroeven, die in je schuur gaan Het antwoord was niet waarop ik hoopte, maar kan wel dienen als uitsmijter van deze column: 'Jazeker meneer, toiletten derde straatje links.’ 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 5