Najaarsmarkt met planten en stekjes J Seizoen Alkmaarse Kamermuziek opent met Mosa Trio Beter omgaan met je geldzaken Leger des Heils zoekt collectanten in Heiloo Oekraïense vluchtelingen in Paulusgebouw Limmen Werken met de digitale overheid - beginnerscursus UITKIJKPOST 21 SEPTEMBER 2022 13 Het najaar is een prima periode om te planten. Foto: Pixabay Foto: aangeleverd Het Mosa Trio. Foto: aangeleverd Het jonge Nederlands-Belgische Mosa Trio treedt voor u op. Dit trio staat garant voor energiek en boeiend spel met technisch mees terschap. Op het programma staat Ludwig van Beethoven’s ‘Ghost’ Trio, een van de meest bekende pianotrio’s van deze meestercom- ponist. Het pianotrio van Anto nin Dvorak biedt delicate muziek waarbij de aandacht gevangen blijft door de langzame ontwikkeling. Als moderne noot klinken de schrille, bevreemdende epigrammen van de Amerikaanse componist Elliot Car ter. Muziek die het jachtige leven in een metropool perfect illustreert. LIMMEN - Vanaf begin vorige week worden ruim 20 mensen uit Oekraïne gehuisvest in het ver bouwde Paulusgebouw aan de Oos- terzijweg in Limmen. Medewerkers van de gemeente Cas- tricum bereidden hun komst voor en verwelkomden hen, samen met Flexwonen NH, beheerder van het pand. LIMMEN - Eigenlijk is het najaar het beste seizoen om te planten. De grond is nog goed warm van de zo mer, hierdoor kunnen de tuinplan ten vóór de winter al aanslaan. In Nederland valt er nogal wat re gen in de herfst, waardoor we zelf geen (of veel minder) water hoeven te geven. En - ook niet onbelangrijk Het gaat om moeders met kinde ren die zijn gevlucht uit Oekraïne; zij komen uit een tijdelijke opvang in de gemeente Castricum en Ber- - het planten van vaste planten is ontzettend goed te combineren met het planten van voorjaarsbloem- bollen. Daarom organiseren Marc en Geno dit jaar voor het eerst een najaars plant- en stekmarkt op zaterdag 1 oktober a.s. in de tuin van Cees Louwe gelegen aan de Kapelweg 70 in Limmen. De markt zal worden Wilt u uw tuin ook vast klaarmaken voor het najaar, kom dan een kijkje nemen op deze najaarsmarkt. HEILOO - Het Leger des Heils is op zoek naar collectanten in Heiloo voor de jaarlijkse collecteweek van 28 november tot en met 3 december 2022. Alleen met de hulp van vrijwilligers is het mogelijk op buurtniveau acti viteiten te blijven organiseren om sociale uitsluiting en eenzaamheid te bestrijden. gehouden van 10.00 tot uiterlijk 16.00 uur of tot alle plantjes zijn verkocht. De kwekers van de kwe- kersclub zijn al hard bezig met opkweken van planten, bomen en struiken. vinden plaats in de Grote Zaal van TAQA Theater De Vest in Alkmaar. De concerten op dinsdagavond zijn gepland op de laatste dinsdag van de maand en beginnen om 20.15 uur. De concerten op zondagmiddag zijn op 4 december 2022 en 22 ja nuari 2023 en starten om 15.00 uur. Een abonnement voor zes concer ten kost 125, losse kaarten kos ten (via de website) 25 of 27,50 (aan de zaal). Jongeren tot 18 jaar hebben gratis toegang. Inlichtingen en aanmelding nieuwe donateurs/ abonnementhouders: Mw. Annelies de Langen-Gramberg, tel. 0251 655 211 (op werkdagen tussen 19 en 21 uur) Zie ook alkmaarsekamer- muziek.nl U kunt kaarten en abon nementen bestellen via de website. In deze tijd waarin armoede en uit sluiting steeds vaker voorkomen, is financiële hulp harder nodig dan ooit. Steeds meer mensen zijn op zichzelf teruggeworpen en niet iedereen redt het alleen. Het Leger des Heils zet alles op alles om zorg en ondersteu ning te kunnen blijven bieden, want de behoefte aan contact en directe hulp blijft enorm. Het Leger des Heils heeft door heel Nederland meer dan honderd buurthuiskamers; bedoeld HEILOO - Een verhuizing doorge ven aan de gemeente, huurtoeslag aanvragen. Allemaal zaken die te genwoordig digitaal gaan. Vaak is hiervoor ook een DigiD nodig. Wilt u leren hoe u dit zelf kunt doen? Volg dan de cursus ‘Werken met de digitale overheid’ bij Bibliotheek Heiloo. U leert hoe u zaken met de overheid via internet makkelijk kunt regelen. HEILOO - Wil je je administratie goed op orde krijgen? Wil je beter weten wat je uit kunt geven? Doe dan mee met de cursus ‘Voor ’t Zelfde Geld’ in Bibliotheek Heiloo. Wanneer 7 keer op woensdagmiddag, 13.30 - 15.30 uur. 5 oktober t/m 16 novem ber 2022. voor de directe omgeving en toegan kelijk voor iedereen. Mensen kunnen er terecht voor een kopje koffie, een spelletje, een maaltijd, een (pasto raal) gesprek of bijvoorbeeld twee dehands kleding. Deze cursus bestaat uit drie bijeen komsten. Tijdens deze bijeenkom sten leert u een DigiD aan te vra gen en gebruiken. Bovendien leert u handig informatie opzoeken op De bijeenkomsten zijn in een kleine groep (maximaal 8 personen). Het cursusboek is in gemakkelijk Ne derlands. Voor mensen die Neder lands als moedertaal hebben, maar ook voor anderstaligen die al goed Nederlands spreken. Op steeds meer locaties wordt ook schuldhulp en huiswerkbegeleiding geboden, aangevuld met lokale ac tiviteiten. Het doel is om mensen uit een sociaal isolement te halen websites van de overheid zoals de Belastingdienst en het UWV. Bi bliotheek Heiloo stelt computers beschikbaar waarop gewerkt kan worden. Bovendien ontvangt u een werkboek waarmee u oefeningen kunt maken en alles nog eens rustig na kunt lezen. Opgave: Bij de servicebalie, telefo nisch 072 - 5330670 of via www.bibliotheekheiloo.nl of dit isolement te voorkomen. Ze ker voor mensen met minder be stedingsruimte is zo’n locatie vaak echt een vangnet. In deze buurthuis kamers leren buren elkaar kennen, waardoor gewerkt wordt aan hun sociale netwerk en de buurt wordt versterkt. Het overgrote deel van de buurthuiskamers is niet gesubsidi eerd, waardoor het bestaan volledig afhankelijk is van giften en donaties. Helpt u Het Leger des Heils col lecteren van 27 november tot en met 3 december? Aanmelden kan via: www.legerdesheils.nl/ word-collectevrijwilliger Bij voldoende aanmeldingen vindt de cursus plaats op vrijdag 7, 21 en 28 oktober van 10.00 - 12.00 uur. Deelname is gratis. ALKMAAR- Op dinsdag 27 september organiseert Stichting Alkmaarse Kamermuziek het eerste concert van het seizoen in TAQA Theater De Vest. gen. In het pand dat al geruime tijd deels leeg staat, zijn afgelopen we ken in opdracht van de gemeente 10 kamers ingericht voor huisvesting van de gezinnen. “We zijn blij dat we deze locatie geschikt hebben kunnen maken voor de moeders met kinderen,” stelt wethouder Slettenhaar. Col- lega-wethouder Binnendijk bena drukt: “Zij hebben hier een veilige woonplek, weg van het oorlogsge weld. Zo kunnen ze hopelijk tot rust komen. Het is belangrijk dat wij daaraan kunnen bijdragen.” Stichting Alkmaarse Kamermu ziek biedt in seizoen 2022/2023 zes boeiende concerten aan van het be kende Dudok Quartet Amsterdam, The Hague String Trio en BRISK Re corder Quartet. Ook staan de veel zijdige en gepassioneerde pianiste Olga Pashchenko en Ciconia Con sort met Pieter Wispelwey, strijkor kest met cello op het programma. Kwaliteit, variatie en luistergenot zijn gegarandeerd. Laat u eens ver wennen door een concert of neem een abonnement op de concertserie. Dit seizoen zijn er vier dinsdag- avondconcerten en twee zondag- middagconcerten. Alle concerten Deelname Wil je meedoen met deze gratis cursus? Meld je dan aan via de web site www.bibliotheekheiloo.nl of kom langs in de bibliotheek.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 13