Muziek in ‘t Loo Showhero terug in het theater ‘Vrouwen van Nu Heiloo’ op privébezoek in het Historisch Museum door DE LENS van Ekaterina Kalinayte 1 Wees welkom! Stichting Showhero organiseert evenementen voor mensen met een beperking, om hun de dag van hun leven te geven. Al meer dan 10 jaar is Showhero een begrip in Heiloo. De laatste twee jaar was het even afwachten tot Showhero de buhne weer op kon. “En dat moment is nu gekomen,” aldus voorzitter Lucas Allereerst was er natuurlijk koffie en een moment om de huidige tij delijke tentoonstelling te bekijken. Daarna werd in de filmzaal de film ‘Ze noemen me Baboe’ bekeken. De film gaat over het leven van een jon ge vrouw in Indië, in dienst van een Hollandse familie. De film laat niet alleen het leven van de vrouw zien, maar ook de ontwikkeling van Indië naar Indonesië wordt vertoond. Al veel Heilooërs bekeken de film met emotie en met hun eigen herinne ringen. De film sluit prachtig aan bij de tentoonstelling ‘Heiloo-Indië en Bugter. “We hebben flink wat feest jes met elkaar in te halen! Daar is het thema van dit jaar dan ook helemaal aan gelinkt.” Indonesië-Heiloo’. Omdat er heel veel in de tentoonstelling is te zien en daar meer tijd voor nodig bleek, zijn de Vrouwen vast van plan terug te komen. Mocht u ook zo’n privébe- zoek buiten de openingstijden willen organiseren, kan dat. Voor informa tie kunt u bellen met 06 - 51718363. De film ‘Ze noemen me Baboe’ wordt tijdens normale openingstijden ver toond om 14.30 uur. Tijdens Showhero 2022 met het thema ‘Oud Opnieuw’ worden alle feestjes ingehaald of nog eens dunnetjes over gedaan. Heb jij Oud Op 25 september zijn er twee unieke rondleidingen op ‘Huize Nijenburg’ Op 8 en 9 oktober wordt de Ypes- teinwandeling georganiseerd. Het wordt een interessante wandeling voor Ypesteiners, maar natuurlijk ook voor niet Ypesteiners. Kosten €5, opgeven kan via 06-51718363. Het Historisch Museum op Land goed Willibrordus is geopend op dinsdag van 19.00 - 21.00 uur en op zaterdag en zondag van 14.00 - 17.00. De toegang is gratis. Kortom: dit feestje wil je niet mis sen, dus zorg dat je erbij bent! De muzikale fanfare is een muzikale straattheateract. De fanfare gaat het winkelcentrum door onder leiding van de tuba, die de fanfareleden steeds op het verkeerde been zet. Liedjes worden op verbazingwek kende wijze omgetoverd tot fanfa- remarsen en andersom. De traditio nele fanfaremarsen vormen de rode draad tussen muzikale hoogstandjes en absurde gekkigheid. De fanfare zal hierbij menigeen op het ver keerde been zetten, muziekliefheb bers verbazen en lachspieren laten schudden. Bijzonder om te zien en horen! De vliegende Hollander wordt ook wel Tovenaar Runewold genoemd. Hij heeft het spookschip van zijn Deze heren vrolijken ‘t Loo com pleet in stijl op! Zij zingen over - hoe kan het ook anders - koken, eten en allerlei heerlijkheden. Deze in nemende koks zullen u verrassen met hun enthousiasme, uitstraling en niet op de laatste plaats, hun zangkwaliteit. Boodschappen doen wordt een bij zondere beleving a.s. zaterdag in ‘t Loo, laat u verrassen en bewonder de verschillende acts! grootvader zo betoverd, dat hij nu overal komt. Zaterdag komt u hem tegen in ‘t Loo waar hij de bijzondere verhalen van zijn rei zen deelt met het publiek. Maar pas op, ook de geesten luisteren mee... Showhero in Theater de Beun op zaterdag 22 oktober, aanvang 19.00 uur. Kaarten zijn te koop via theaterdebeun.nl HEILOO - Eindelijk is het weer zover! Op zaterdag 22 oktober keert Showhero terug in Theater de Beun! Natuurlijk is ook de oude vertrouw de jury weer van de partij. Niemand minder dan Jeroen Schouten, Ma rius Prein en oud-burgemeester Hans Romeyn zullen alle optre dens van de deelnemers beoorde len. De presentatie is in handen van Maurice van der Poll, mede oprichter van Showhero: “Wij heb ben er met z’n allen even op moe ten wachten. Daarom kan het niet anders dan dat deze show vol goede energie zit!” HEILOO - Op zaterdag 24 september kunt u muzikaal winkelen in winkel centrum ‘t Loo. Het winkelcentrum wordt die dag tussen 10.00 en 16.00 uur opgeluisterd met straattheater en muziek. HEILOO - Afgelopen week brachten twee groepen van ‘Vrouwen van Nu’ een bezoek aan het Historisch Museum. Nieuw ouderwets gemist? Geen probleem! Je verjaardag niet door kunnen gaan? Showhero viert het feestje samen met een volle zaal met je mee! aan de Kennemerstraatweg. Ook dit jaar heeft Stichting Hendrick de Keyzer de Historische Vereniging toestemming gegeven de rondlei dingen te verzorgen. Iets waar we bijzonder trots op zijn! Ervaren gid sen leiden u langs de verschillende stijlkamers en vertellen interessante verhalen. Het antieke poppenhuis op Nijenburg is voor veel mensen een hoogtepunt. De gids zal u ook daarover weten te vertellen. U kunt deelnemen om 11.00 uur of om 13.30 uur. Opgeven kan via 06-51718363. De kosten zijn €7,50 p.p. inclusief koffie. Kinderen mogen gratis mee. UITKIJKPOST 21 SEPTEMBER 2022 V.l.n.r. Jeroen Schouten, Lucas Bugter, Marius Prein, Maurice van der Poll en Hans Romeyn. Foto: aangeleverd 'Vrouwen van Nu Heiloo'geschaard rond de tafel met fotoboeken over Indië. Foto: Josta de Graaf-Gieltjes In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto geeft andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. Iets meer dan een jaar geleden ben ik verhuisd naar Heiloo. Na een ver drietige scheiding ben ik mijn nieu we liefde hier tegengekomen. Het waren donkere, koude dagen toen wij dachten dat wij iets misten. Sa men besloten wij een kater of poesje uit het asiel te adopteren. Oorspron kelijk kom ik uit Sint-Petersburg, Nieuwe rondleidingen Alvast in de agenda Tot slot dat de kater ongeacht zijn leeftijd bij ons welkom is. Zo is Russische 'kot' Zhoriek, internationale 'cat' George geworden. Het is de aller liefste kat die ik tot en nu toe heb gekend. Ik geef de lens door aan Ilona Pomstra. De vliegende Hollander deelt zijn bijzondere verhalen met het publiek. Foto: aangeleverd De muzikale fanfare De vliegende Hollander De zingende Koks Rusland en daar lopen genoeg zwerfdieren rond. Via een vriendin van mij ben ik met een mevrouw in contact gekomen die zwerfdieren in Rusland helpt. Zij zei dat ze op dat moment alleen een wat oudere kat had. Niet veel mensen willen een oudere kat, zij willen liever een kit ten. Binnen vijf minuten besloten wij 3

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 3