Reünie Benedictusschool In de kou Dompvloet weer terug in Heiloo Zwart met witte stippen 4 column Maartje Maudie Zoon Het was ‘stilte voor de storm’ de afgelopen maand; vooral in de tuin. De zanglijster, maar ook de merel, de winterkoning, familie mees en mus, de tjiftjaf en de zwartkop; zij deden er het zwijgen toe. Ssst! Op hun teentjes liepen ze héél stille tjes door het struikgewas. Ze waren Tuinvogelverhaal zich allemaal aan het ‘omkleden’: de zomerkleren werden verwisseld voor de winteroutfit. Tja en tijdens dat ‘omkleden’ wil je natuurlijk niet gezien worden; zéker niet door je vijanden, want zonder je veren kun je niet goed vliegen en ben je heel kwetsbaar. Gistermiddag ontdekte Als vier vriendinnen uit onze school tijd hielden wij, Esther Schaap, Patricia Simons, Marianne Beumer en Maudie Zoon, vergadering na vergadering in de afgelopen maanden. We hebben gela chen bij onze oude fotoboeken en mooie verhalen uit die tijd. Trauma’s werden besproken en die krijgen een speciale plaats op de Reünie. HEILOO - Ruim 50 jaar geleden opende de St. Benedictusschool in Plan-Oost zijn deuren als katholieke lagere school. Met het besef dat wij destijds de eerste 1e klas waren zijn wij in januari dit jaar aan de slag gegaan met het or ganiseren van een Reünie, met alle medewerking van de huidige Directrice Theresia Ruijter-Winder. De speurtocht naar oud klasgenoten uit onze 6e klas (1976/77) ging vlot uit eindelijk kwam 1 van hen toch nog uit Gelukkig komen de meeste vogels goed door de rui en hebben zij in middels hun winterjassen aan. Va der vink bijvoorbeeld heeft nu een wat minder kleurig tenue uit de kast gehaald, want de tijd om de dames te versieren is tot zijn spijt voorbij. Familie spreeuw verzamelt zich in grote getalen en is klaar om op reis te gaan. ’s Zomers dragen zij allen een robe met prachtige iriserende kleuren van roze, paars, blauw en groen op donkere veren eronder, maar nu is het sober zwart met witte stippen. En deze combinatie doet me een beetje denken aan de bekende rood- met- witte stippen padden stoel, die met de nattigheid van af gelopen week ook weer tevoorschijn zal komen. Tijd om mijn winterjas aan te doen en lekker het bos of de duinen in te gaan. Nieuw Zeeland overgevlogen, wat een verrassing! De archieven met foto’s en documenten in de school werden nauw keurig bestudeerd en gekopieerd om te gebruiken in een tentoonstelling. Destijds hebben we o.l.v. de heer Maas een prachtige tijd beleefd met voor al volksdansen, diverse optredens en veel creativiteit. Schoolkamp in Schoorl en de Musical ‘Ogen op steeltjes’ wa ren toch wel de hoogtepunten van dat jaar. Ook een erg mooie plek, een ge bouw met karakter. En op de Ken- nemerstraatweg, vlakbij waar bijna 75 jaar geleden Dompvloet werd opgericht,” aldus directeur Jan Wil lem Stad. De directeur vervolgt: “De laatste tijd hebben we ons aanbod grondig tegen het licht gehouden. Er is afscheid genomen van de boek- houdopleidingen om ons meer te richten op Office Trainingen (met de nadruk op Excel). En op de daaraan gerelateerde softwareoplossingen Afgelopen zondag was het dan zover en waren we in grote getale vertegen woordigd in de school voor een mooi programma van 15.00 tot 22.00 uur. Aan de tentoonstelling van de fotoserie was hard gewerkt, we gingen we los in de ‘Speed-date’, we waren enthousiast in de speurtocht met opdrachten door Plan Oost en we konden heerlijk bijklet sen tijdens de borrel en het uitgebreide dinerbuffet. De groepsfoto en de bijpas sende muziek uit ‘76/’77 maakten het geheel compleet. Al met al een zeer geslaagde reünie en dat op ons 57e. Hier kunnen we met mooie herinneringen op terug kijken met elkaar! die wij ‘Tools’ hebben genoemd. De typecursussen waar het ooit alle maal mee is begonnen, zijn natuur lijk gebleven. We hebben hiervoor een aparte naam en website ge creëerd: Dompvloet Typen. Op vele scholen in de regio Alkmaar leren wij kinderen blind en met 10 vingers typen, klassikaal en gewoon op de eigen school. Wij kijken uit naar de hernieuwde kennismaking met Hei- loo en alle collega-bedrijven in het Willibrordus Business Center.” ik een houtduif in de voortuin met een rare scheve veer aan de zijkant van zijn kop. ‘Hé’, dacht ik, ‘nog steeds in de rui?’ Ik pakte mijn ver- rekijkertje en zag tot mijn ontstel tenis dat de veer uit zijn oog stak. Of, eigenlijk erin. Het oog was daar door helemaal vies en ontstoken en hij had dus nog maar aan één zijde zicht. En hoe kun je vliegen met één oog dicht? Wel eens geprobeerd? Mij lijkt het ingewikkeld! Ik vraag me daarom nog steeds af hóe dat nu ge beurd kan zijn. Is er bij het ‘omkle den’ iets fout gegaan of is deze duif aangevallen door een agressieve soortgenoot of een roofvogel? Kraai? Ekster? Het blijft een mysterie en het zal moeilijk worden voor deze ‘ongeluksvogel’ om te overleven. HEILOO - “Een aantal jaren hebben we met volle tevredenheid op de Loui se Henriettestraat gezeten met een prachtig uitzicht op het AZ-stadion. Nu nemen we onze intrek in het Willibrordus Business Centrum. i 1 UITKIJKPOST 21 SEPTEMBER 2022 5 Jan Willem Stad. Foto: Raphael Drent De meeste vogels hebben inmiddels hun winterjas aan. Foto: aangeleverd Zoek de verschillen! Foto: aangeleverd Het lijkt nog maar kort geleden dat wij zaten te puffen van de hitte on der een luifel voor de caravan in het altijd zonnige Engeland. Dat we met de voeten in een bakje water zaten af te koelen, lekker zonnen wel kon den vergeten en vooral veel klaagden over de warmte. Want we blijven Ne derlanders. En we beloofden elkaar plechtig dat we zo vreselijk zouden gaan genieten van tempraturen on der de 20 graden, regen en wind. Het leek ons goddelijk. Koelte en kou was onze grootste wens. Maar in tegenstelling tot voorgaande jaren zit er een andere dimensie aan deze eerste frisse dagen. Voorheen deed het je ook denken aan knus heid, gezelligheid en de verwarming lekker opstoken. Nu zaten wij gister avond op de bank en vroeg ik mij af Hoe konden wij weten dat deze gebe den wel heel letterlijk verhoord zou den worden? De wind en regen giert weer door het land, de hond weigert naar buiten te gaan en het is lekker koud. De nazomer is weg. hoe koud het was in de woonkamer. Ik vond het niet te harden. Het bleek gewoon 19,5 graad. Zal het door het vooruitzicht komen dat je het bij voorbaat al koud gaat krijgen? Zal het psychisch zijn? En wij vroegen ons af hoeveel andere Heilooërs gisteren twijfelend hun hand weer terugtrok ken van de verwarmingsknop. Om nog maar even te wachten. We zitten helaas allemaal in het zelfde schuitje, althans de mensen zonder houtkachel. Maar mag ik als- jeblieft vragen aan de mensen om er geen guitige acties aan vast te han gen? “Klappen voor bomenkappen “Samen breien we de kou onder controle”, “Knuffelen voor knusheid'; “Wandelen voor warmte” en “Met jas in de klas." Alsjeblieft doe het niet. Het saamho righeidsgevoel hebben we allemaal wel een beetje onder de knie toch? Laten we het volwassen houden. (Ik hoop niet dat ik nu mensen op ideeën breng). LIMMEN - Paulien van Tol is vrijwillig tuinvogelconsulente voor de Vogelbe scherming. In haar vrije tijd schrijft zij korte verhaaltjes over tuinvogels. Met haar achtergrond als illustratrice tekent zij daar ook een passende illustratie bij. Van tijd tot tijd leest u een van haar verhalen in de Uitkijkpost. U kunt Paulien ook volgen op haar Facebookpagina ‘Tuinvogelverhalen’. al

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 5