Woonmaand inspiratiebron WONEN WOZ-waarde stijgt naar hoogste gemiddelde ooit tïW www.uitkijkpost.nl online 1977 Specialist in sfeervolle vloeren www.klitsieparket.nl Witte Paal 227 - Schagen +31(0) 224 - 212 827 info@klitsieparket.nl A. T. E. SINDS - Uitkijkpost lezen - Adverteren - Uw sportvereniging volgen L-Evenemen~ Uw makelaar in Heiloo, Bergen en omstreken 5 r 088 - 1900 350 www.thedutchhouses. nl Gemeenten bepalen de waarde van woningen (WOZ-waarde) door een taxatie. Hierbij gaat de gemeente uit van het bedrag dat de woning zou moeten opbrengen op 1 januari van het vorige jaar. Dat verklaart ook dat de WOZ- waarde en de feitelijke marktwaarde niet altijd overeenstemmen. Een taxateur kijkt onder andere naar gegevens over de grond en het gebouw. Hij bezoekt één of een aantal verge lijkbare panden die rond de peildatum zijn verkocht of die in een steekproef zijn geselec teerd. Door vergelijking via een computer model bepaalt de gemeente de waardering van de overige panden. Op basis van de WOZ- De gemiddelde WOZ-waarde van een woning is in Nederland gestegen naar 315.000 euro. Dat is de hoogste waarde ooit. In een jaar tijd gingen de waarden met gemiddeld 8,6 procent omhoog. Naar verwachting zullen de waarden nog verder stijgen, omdat de verkoopprijzen van woningen in de achterliggende periode opnieuw gestegen zijn. waarde wordt onder andere vastgesteld hoeveel gemeentelijke belastingen je als huis eigenaar betaalt. Hoogste WOZ-waarde in Bloemendaal In de gemeente Bloemendaal zijn de huizen gemiddeld het duurst. De WOZ-waarde ligt in die gemeente gemiddeld op 828.000 euro. Dat is een behoorlijk contrast met Pekela in Groningen, waar de gemiddelde WOZ-waarde 167.000 bedraagt. Deze twee gemeenten staan overigens model voor de situatie per provincie, want Noord-Holland heeft gemiddeld de duurste huizen en Groningen de goedkoopste. Vooral gezinnen met jonge kinderen kiezen de oktobermaand uit om zich te oriënteren en ook om nieuwe aankopen te doen. Dit is overigens ook de groep mensen die het vaakst meubel- aankopen doet. Prijskaartje We kijken steeds nadrukkelijker naar het prijs- Maar liefst één op de vijf Nederlanders gebruikt de maand oktober om inspiratie op te doen voor het veranderen van het eigen interieur. De maand oktober is sinds jaar en dag de woonmaand. In deze maand presenteren veel merken en woonwinkels hun nieuwe collecties. kaartje van onze nieuwe meubels. Daarbij houden we ook rekening met de duurzaamheid van onze aankoop. Opvallend is verder dat mensen tegenwoordig niet meer zo snel geneigd zijn een bepaald merk trouw te blijven. Slechts een kwart van de ondervraagden geeft aan dat ze de voorkeur geven aan een product van een merk dat ze al eerder kochten. 1»-- i I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 20