Zing mee met ABBA Repair Café Lezing: 'Door de seizoenen' IVN-natuurwandeling in de Wimmenummerduinen Nieuwe wandelgroep 'Anders Actieven' in Egmond aan den Hoef Expert Castricum viert opnieuw feest! Live muziek in Cafe Soigne met Henk Vasbinder Schilderskring Uitgeest exposeert in de Witte Kerk EGMOND AAN ZEE - Binnenkort start PostaanZee een Repaircafé. Vrijwillige reparateurs staan dan klaar om je gratis te helpen bij alle mogelijke reparaties. AKERSLOOT- Zingen is goed voor je en leuk! Maar hoe doe je dat dan? In de workshop zangtechniek legt zangdocent Carolien Goeman dit allemaal uit. Vooralsnog gaat het om een wan deling van ongeveer een uur, maxi maal vijf kwartier. Na afloop staat er in het dorpshuis een kopje koffie of thee klaar. Iedereen loopt voor eigen risico mee en we zoeken met elkaar naar het juiste tempo. Er zijn verder geen kosten aan verbonden, maar een kleine vrijwillige bijdrage voor de koffie is welkom. Met behulp van de methode ‘Com plete Vocal Technique’ (CVT) krijg je inzicht in hoe de stem werkt. Belangrijk, want je wilt de stem gezond houden. Heesheid na het zingen en een gevoel van ‘knijpen’ is echt te vermijden. CVT is een zangmethode waarbij de aanwij zingen die je krijgt helder en begrij pelijk zijn. Je krijgt zangoefeningen waarbij je stap voor stap leert wat je moet doen. EGMOND AAN DEN HOEF - ‘Anders Actieven’ is gestart met een wekelijkse wandelgroep van en naar Dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef. De wandelingen zijn elke dinsdagmorgen en duren 4 a 5 kwartier. De start is om 09.00 uur. Men speelt in op de behoefte onder jongere senioren die dichtbij huis op zoek zijn naar een verantwoorde en plezierige methode om de conditie op peil te houden. Samen wande lend de natuur in stimuleert en in spireert, je houdt het makkelijker vol om er een goede, vaste gewoonte van te maken. In beweging blijven is het belangrijkste advies voor de ge zondheid! Marjolein Copier neemt voor Anders Actieven de coördinatie op zich. Zij heeft elders ervaring opgedaan met Zo geven de reparateurs van het Repaircafé bijvoorbeeld kleding, een kapot broodrooster, of een ha perende stofzuiger maar wat graag een tweede leven. Zo bespaar je geld én gaan wij zuinig om met grond stoffen wat weer goed is voor het milieu. de organisatie van wandelgroepen. Wie meer informatie wil of wie zich op wil geven kan contact op nemen via 06-46492141 of marjoleincopi- er47@gmail.com. Gewoon op dins dagmorgen om 9.00 uur aansluiten en meewandelen kan natuurlijk ook. De workshop bestaat uit vijf lessen met theorie, zangoefeningen en het zingen van liedjes van ABBA. Ideaal voor alle (koor)zangers die meer over gezond stemgebruik willen le ren. Ben je zo iemand? Vind je het leuk om je kennis te delen en heb je be langstelling? Neem dan snel contact op met Paul Penders, 06 20121704 Start 27 oktober (vijfmaal op don derdag) of start 1 november (vijf maal op dinsdag). Aanvang 20.00 uur op locatie in Akersloot. De kos ten bedragen 150. De lezing wordt verzorgd door Jan Castricum en vindt plaats in Be zoekerscentrum De Hoep aan de Johannisweg 2 in Castricum, aan vang: 14:00 uur. De lezing is gratis voor leden van de vogelwerkgroep, niet leden betalen drie euro. Jan “We zijn erg blij met deze prijs’’, zegt Danny de Graaf. “De winnaars worden door klanten gekozen. We hebben nu dus voor de vijfde keer op rij gewonnen. Ons advies en werk wordt gewaardeerd.’’ Klanten kunnen bij Expert Castricum onli ne de voorraad bekijken en rijden dus nooit voor niets naar de winkel. Online bestellen kan ook, waarna CASTRICUM - Expert Castricum is wederom blij en trots. Voor de vijfde keer achtereenvolgend is het bedrijf in de prijzen gevallen. Bij de publieksprijzen is Expert uitgeroepen tot beste winkelketen van Nederland in de categorie elektronica! Dit is de eerste herfstwandeling van dit najaar. Hoe hebben de planten en dieren zich hersteld van de hete zo mer en de natte eerste herfstweken? Wellicht komen we onderweg de grote parasolzwam tegen. In deze tijd van het seizoen hopen we ook veel trekvogels tegen te komen. Het parcours gaat deels over smalle paadjes en mul zand en is dus een Castricum is een echt natuurmens. “Natuurfotografie is iets wat me al heel lang bezighoudt. De seizoenen bepalen mijn pad in de fotografie. Soms leg ik enige tijd de focus op bepaalde onderwerpen b.v. pad denstoelen, dan weer op kust- of duinvogels of zoogdieren. Maar ook insecten krijgen hun aandacht, met name de vlinders. En natuurlijk het landschap waarin ik deze onderwer pen fotografeer. Ik neem jullie mee vanaf de winter tot en met de herfst door onze omgeving!” de aankoop wordt bezorgd en ge- installeerd. Expert Castricum viert het winnen van de publieksprijs deze week met het Korting Festi val: vrijdag twintig procent korting op veel inbouwapparatuur en in het weekend twintig procent korting op wassen en drogen. Uiteraard bent u ook eerder welkom om uw keuze te maken. beetje pittig. Vertrek is om 10.30 uur bij het PWN-informatiebord aan het einde van het Nachtegalenpad in Egmond aan den Hoef. U verzorgt zelf een toegangskaart voor het Noord-Hollands Duinre servaat van het PWN (www.pwn. nl/duinkaartkopen). De wandeling duurt ongeveer 2 uur. Een bijdrage (richtlijn 3 p.p. te betalen met ge past geld) wordt op prijs gesteld. U meldt vooraf aan via e-mail: wimmenumnkl@gmail.com Opgeven tot de dag ervoor. ‘Schilderskring Uitgeest’ is in 2010 opgericht en is een groep van onge veer 10 kunstschilders elk met hun eigen stijl en techniek. Van realis tisch fijnschilderen met olieverf tot groot abstract in acryl. Wij komen om de week bij elkaar in Dorpshuis ‘de Zwaan’ in Uit geest waar wij schilderen naar mo del of stilleven en waar vrij gewerkt wordt zonder docent. Ook is er een groepje plein air schilders dat de mooie plekjes rond Uitgeest in beeld brengt. Wat ons bindt is de liefde voor het tekenen en schilderen en het plezier om dit samen te doen en erover te praten. Wij gaan ook regelmatig, al dan niet samen, naar musea of exposities en exposeren ieder jaar tijdens de Kun- stroute Uitgeest en af en toe elders zoals 1 en 2 oktober 2022 in de Witte Kerk in Heiloo. HEILOO - In het weekend van 1 en 2 oktober 2022 exposeren vijf le den; Anneke Brinkman, Dorota Poniatowska, Hetty Spaanderman, Ton Brakenhoff en Wilga Hoek, hun werk van de afgelopen jaren. Je bent van harte uitgenodigd om te komen kijken en met ons te praten van 11.00 tot 16.00 uur in de won dermooie Witte Kerk in Heiloo aan de Heerenweg. In verband met het beperkt aantal plaatsen graag reserveren via hafre@planet.com. De entree is gratis in de pauze gaat de pet rond. Lezing over onder gang van de Abdij van Egmond in 1573 EGMOND - BINNEN - In deze diep gravende lezin g neemt Paul Bui tenhuis u mee op een zoektocht in de geschiedenis van onze abdij. EGMOND BINNEN - Zondagmid dag 9 oktober organiseert Stichting Hafre Productions weer live muziek in Cafe Soigne te Egmond-Binnen met Henk Vasbinder. Er bestaat namelijk twijfel aan de gangbare opvatting dat de abdij van Egmond in de Tachtigjarige oorlog verbrand is. Schilderijen van de res ten van de oude vervallen abdij zijn beroemd. Mede vanuit zijn rol als vertolker van de Egmondse historie tijdens rondleidingen over het Ab- dijterrein is Paul nieuwsgierig naar de historische feiten van die onder gang. Tijdens deze lezing neemt hij u mee op zijn zoektocht naar wat er echt gebeurd is. Wees welkom in de geschiedenis! Inclusief koffie en thee. CASTRICUM - Op zaterdagmiddag 8 oktober 2022 houdt de Vogel- werkgroep Midden-Kennemerland in samenwerking met PWN een lezing met beelden onder de titel: ‘Door de seizoenen’. Voor het Repaircafé is Postaan- Zee nog op zoek naar handige re parateurs (fietsen, elektronica, hout/meubels, textiel/kleding) die één donderdagmiddag per maand buurtbewoners helpen hun spullen te repareren. EGMOND AAN DEN HOEF - De maandelijkse IVN-wandeling in het noordelijke Egmondse duinge bied is dit keer op zondag 2 oktober. Neem dan een kijkje op www.zang- schoolcaroliengoeman.com of stuur een e-mail naar carolien.goe- man@planet.nl. UITKIJKPOST REGIO 28 SEPTEMBER 2022 25 De grote parasolzwam. Foto: Ruud de Raadt Zangdocent Carolien Goeman. Foto: aangeleverde foto. Het team is erg blij met de gewonnen prijs. Foto: aangeleverd Wandelt u mee? Foto: Pixabay Henk Vasbinder Foto: aangeleverd Complete Vocal Technique Reparateurs gezocht Meer info?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 25