Najaars plantenmarkt Open avond Historisch Limmen over Julianaklooster Nieuwe tentoonstelling Galerie De Kapberg Hergebruik shirts VV Limmen voor goed doel Big Band van 19 jazz muzikanten speelt in Hoeve Overslot - J' ft - *S, - 7 UITKIJKPOST 28 SEPTEMBER 2022 27 Een van de werken die u tijdens de tentoonstelling kunt bewonderen. Foto: aangeleverd Het Julianaklooster in Heiloo. Foto: Stiching Historisch Limmen De voetbalshirts van VVLimmen zijn goed terechtgekomen. Foto: aangeleverd Het najaar is een prima periode om te planten Foto: Pixabay De Burn Brigade is een spette rende bigband die bestaat uit 19 Noord-Hollandse jazzmuzikanten, die de wat avontuurlijker kant van de jazz zoeken. De band wordt vol enthousiasme ge leid door Frans Cornelissen. Frans en een aantal bandleden schrijven ook voor de Burn Brigade waardoor ze uniek repertoire spelen. Voor alle optredens in Overslot geldt: Nel Punt Nel Punt is 14 jaar geleden naast haar carrière als grafisch ontwerper begonnen met houtdraaien. De pre cisie en aandacht voor ontwerpen en typografie handhaaft ze nu ook in het werken met hout. Ze maakt uiteenlopende objecten, zoals grote elegante schalen, fraaie dekseldozen en sierlijke doosjes. Het zijn kleino diën die in een hand passen en met hun zacht oppervlak een hoge aai baarheidsfactor hebben. Speciaal voor deze expositie maakte zij een collectie ‘komtollen’ van verschil - lende houtsoorten en in verschillen de maten. Daphne Louter Daphne Louter maakt mooie boe killustraties van het boek De Ge heime Tuin van Frances Hodgson Burnett. Het verhaal verscheen al in 1911 als feuilleton in de Verenigde Staten en werd later een beroemd kinderverhaal in een boek. De Ne derlandse uitgever Lemniscaat geeft het nu uit met de mooie illustraties van Daphne. Ze werd opgeleid aan de Koninklijke Academie van Beel dende Kunsten in Den Haag voor druktechnieken en verhuisde naar Edinburgh voor de opleiding illus tratie en ze gaf daar ook les aan de kunstacademie. Nu woont ze weer in Nederland. Ook haar boek “kijk ko nijnen” is bijzonder. Gertie Jaquet Gertie Jaquet is met keramiek en stempels in de galerie aanwezig. Ze snijdt haar stempels meestal uit een simpel gummetje en dat zien we hier in de vitrine. In juni 2017 verscheen haar boek Stempelen! waarin ze stap voor stap uitlegt hoe je zelf je eigen stempels kunt maken en wat je er al lemaal mee kunt doen. Dit boek is te koop tijdens de tentoonstelling. De keramiek van Gertie bestaat uit potten en vazen, borden en hangers, maar bovenal is haar ‘family of man’ te bewonderen, ruim 50 kleine bustes van verschillende mensen in een vi trine. Ook zijn er van haar posters en risoprints te zien. Gertie geeft tijdens Kinderboekenweek 2022 (5 okt. - 16 okt.) een workshop op Kindcentrum De KIEM (basisschool) in Egmond aan den Hoef. Dit keer mocht Ton Apeldoorn van de vereniging Luzira School Oe ganda een aantal shirts meenemen voor de kinderen van deze school. De shirts zijn daar goed terechtge Een zitplaats reserveren kan voor 10 p.p. (ter plaatse te voldoen) per mail naar museumhoeveoverslot@ gmail.com o.v.v. naam en email adres U vindt Museumhoeve Overslot in het historisch hart van Egmond aan den Hoef, aan de Slotweg 42 Deur open vanaf 15.00 uur. Kom op tijd want vol=vol! De voorstelling duurt van 16.00 tot 18.00 uur met een pauze •De toegang is vrijwillige bijdrage naar draagkracht en welbevinden pinnen is in Overslot niet mogelijk Maartje Jaquet Maartje Jaquet exposeert met teke ningen en collages. Tekeningen en portretten van allerlei mensen in onder andere Amsterdam, New York, Suriname en Japan, gemaakt met pen en aquarel. Voor haar collages com bineert ze met schaar, lijm en plak band afbeeldingen uit oude boeken tot nieuwe, surrealistische beelden. Ze ging in 2019 op uitnodiging van de Surinaamse kunstenaar Rinaldo Klas komen. Zoals u ziet op de foto zijn de kinderen er erg blij mee. Meer informatie over de projecten van de vereniging Luzire School Oeganda vindt u op luziraschooloeganda.nl LIMMEN - Zaterdag 1 oktober wor den er aan de Kapelweg in Limmen tussen 11.00 uur en 14.00 uur plant jes, stekjes en kleine heestertjes verkocht. De markt wordt gehouden aan de Kapelweg 70 in Limmen. https:// midden-kennemerland.groei.nl/ home Deze plantjes zijn afkomstig van de kwekersclub van Groei Bloei. Zo zijn er onder meer Asters van Anne- marie, Mottenkruid van Mercedes, Nerines van Niek en nog heel veel meer. Een (groot) deel van het as sortiment staat op de website. als Artist in Residence werken in Pa ramaribo en omgeving. Die gelegen heid greep ze aan om mensen eerst aan te spreken en toestemming te vragen of ze hen mocht tekenen. Dat werd een serie portretten, ‘Mensen aan de Waterkant’, Als gevolg van de tijd in Suriname is ze, sinds 2020, bezig met een groot project over Keti Koti. Dit herdenkt de afschaffing van de slavernij in Suriname op 1 juli 1863. In Galerie De Kapberg laat ze Het verhaal gaat vooral over Afra Min (zuster Elisa) die als enige Limmen- se was aangesloten bij de Juliaantjes. Deze presentatie wordt gehouden in de Oude School op vrijdagavond 21 vooral veel tekenwerk zien, schetsen en schetsboeken uit Japan, Marokko en portretten uit Suriname, een deel van het Keti Koti Project. De tentoonstelling is te zien van 30 september tot en met 6 november op vrijdag-, zaterdag- en zondag middag van 13.00 tot 17.00 uur. Het adres is: Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. oktober. Kaartverkoop is vanaf 3 ok tober tijdens de openingstijden van de Stichting Historisch Limmen. De kaartjes kosten 5 (inclusief koffie). Zie ook www.historischlimmen.nl EGMOND AAN DEN HOEF - Gale rie De Kapberg toont komende tijd fraaie illustraties, tekeningen, ke ramiek, stempels en houtdraaiwerk. EGMOND AAN DEN HOEF - Op zon dagmiddag 2 oktober speelt de Burn Brigade Bigband in Hoeve Overslot. LIMMEN - De overtollige voet balshirts van Voetbalvereniging Limmen worden niet zomaar weg gedaan. Hiervoor wordt een goede bestemming gezocht. LIMMEN - Op de grens van Limmen en Heiloo staat het Julianaklooster. Wie waren de zusters die daar woonden en wat hebben ze allemaal gedaan? Hoe zag hun leven eruit en wat was hun motivatie om zich aan te sluiten bij de Julianazusters. Ze vertellen zelf hun verhaal over hun leven.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 27