KINDER BOEKEN WEEK Dierendag in ‘t Loo met PJ Masks Ontdek de natuur in de Bibliotheek Heiloo tijdens de Kinderboekenweek GeheugenHuiskamer opent haar deuren door DE LENS van Ilona Pomstra Workshop Social media voor vrijwilligers(organisaties) Kinderboekenweek 2022 - 5 tot 16 oktober De workshop is gratis, aanmel- 5OKTT/M Misschien zijn zij jouw huisdier Vraag je opdrachtvel bij de balie bij de bibliotheek en doe mee met de speurtocht: zoek alle stickers met De casemanagers van Geriant, de cliëntondersteuner van het Tref punt en het Sociaal Team zijn regelmatig aanwezig om uw vra gen te beantwoorden. Er worden allerlei activiteiten aangeboden om het geheugen te trainen en fit te houden, zoals bijvoorbeeld Samen lezen, Geheugenfit, Rei zen door het Geheugen, De Kiek- jeskist of GeheugenActief. vragen over de natuur. Voor iedereen die kan lezen of luisteren! En heb je je telefoon of tablet mee? Download dan onze Kinderboekenweekgame (gratis in de bibliotheek) en speel het spel: ben jij Gi-Ga-Groen. Elke week wordt er voorgelezen in de bibliotheek, en in de Kinderboe kenweek maken we daar een groen feestje van: op woensdagmiddag (5 en 12 oktober) om 14.30 uur voor kinderen van 3-7 jaar en op vrijdag ochtend (7 en 14 oktober) om 10.30 uur voor kinderen van 2-4 jaar. Peuters en hun ouders, opvoeders, oppas zijn van harte welkom voor leuke, kleine activiteiten rondom Kijk voor het actuele programma op de website van het Trefpunt of haal het programma op bij de GeheugenHuiskamer op maan- dagsochtend. Je kunt binnenko men voor een korte vraag of de hele ochtend blijven. Ook man- telzorgers zijn van harte wel kom. De toegang is gratis, con sumpties voor eigen rekening. Als je meer wilt weten over de spelen en lezen, met als thema: Sa men delen, samen weten. Het is de week van de opvoeding, en voor elke opvoeder is het fijn om te weten: we doen het samen! Denk mee over the - ma’s als diversiteit, meertaligheid en mediawijsheid, en ga met elkaar in gesprek. Tijdens deze BYOR-workshop ga je met elkaar een creatief ontwerppro ces in: brainstormen, een ontwerp- schets maken, prototypes bouwen, testen en presenteren. Je wekt je ei gen kunstwerk tot leven met BYOR! Deelname 6,-, opgave vooraf via www.bibliotheekheiloo.nl. Wat doet jouw huisdier eigenlijk als jij slaapt? Misschien activeren zij als de avond valt hun dierlijke amu letten en veranderen zij in super helden, net als PJ Masks. Terwijl je slaapt gaan ze op avontuur en gaan ze de nacht in om de dag te redden net als Catboy, Owlette en Gekko. Je zal het nooit weten, tot zaterdag 1 oktober: dan kun je het namelijk vragen aan PJ Masks die op bezoek zijn in Winkelcentrum ’t Loo. Het Vrijwilligers Informatie Punt organiseert op maandag 24 okto ber van 19.30 - 21.30 uur deze gratis workshop in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, Heiloo Jessie van het bedrijf Jessie Evie neemt je mee in de wereld van social media. Welke verschillende kana len zijn er, waar kies je voor en wat is er belangrijk is aan een huisstijl. Diverse tips en tricks worden gege ven. Na deze training hopen we dat ook jij enthousiast bent geworden. We gaan tijdens de workshop lekker actief aan de slag, dan kan je meteen thuis verder. den is wel noodzakelijk en kan via: www.vrijwilligersacademiebuch.nl weleens tegengekomen tijdens hun nachtelijke avonturen. Je kunt het ze zelf vragen op deze bijzondere za terdag én je kunt zelfs met ze op de foto! Catboy, Owlette en Gekko po seren graag met jou voor een coole foto voor aan de muur. En wie weet, begrijp jij jouw huisdier nog beter als je hem dinsdag wat extra aandacht geeft. PJ Masks is aanwezig in Winkelcen trum ’t Loo op zaterdag 1 oktober van 11.00 uur tot 15.00 uur. Gl-GA-GROEN! HEILOO - Wil jij social media heel graag inzetten voor jouw organisa tie? Maar je weet niet zo goed waar je moet beginnen en welke kanalen je moet gaan inzetten? Dan is deze training helemaal iets voor jou! Er zijn mooie prijzen te winnen met onze schrijfwedstrijden. Zit je in groep 4, 5 of 6? Schrijf dan een groen gedicht! De schrijvers van de mooiste groene gedichten mogen komen voorlezen op het Kinderboe- kenweekfeest op 9 oktober. Zit je in groep 7 of 8? Doe dan mee met de schrijfwedstrijd Brief aan de Natuur. De winnende brieven verdienen een podium in de Witte Kerk, en mis schien wel een prijs! Lever je groen ste gedicht of je mooiste brief aan de natuur vóór woensdag 5 oktober in bij Bruna of de Bibliotheek. Mailen kan ook: info@bibliotheekheiloo.nl Het grote Kinderboekenweekfeest wordt geopend door de Burgemees ter, en daarna zingen en dansen we het lied Gi-Ga-Groen van Kinderen voor Kinderen. Na de prijsuitreiking van de Kinderboekenweekwedstrij- den wordt de schrijversmarkt ge opend: je kunt veel kinderboeken schrijvers uit Heiloo en omgeving ontmoeten en meedoen aan leuke workshops. Er is ook een Gi-Ga- Groen Scherm. Wil jij graag nog een keer een leuk of spannend moment beleven? Neem je eigen foto mee en speel, dans of wandel je foto in! En kom je ook even kijken bij de imker en de boswachter? Georganiseerd door Bruna, de Witte Kerk en Biblio theek Heiloo, met medewerking van Margreet Schouwenaar en de Mu ziek- en Dansschool Heiloo. HEILOO - Vanaf 3 oktober kun je elke maandagochtend tussen 09.30 uur en 12.30 uur binnenlopen in de GeheugenHuiskamer in de Buk Buk, Pastoor van Muijenweg 12 in Heiloo. Hier kunnen mensen met vragen of twijfels over het geheugen elkaar ontmoeten, informatie halen, activiteiten ondernemen en ervaringen uitwisselen. HEILOO- Op dinsdag 4 oktober is het dierendag: de lievelingsdag van ie der huisdier. Vandaag geef je jouw hond, poes of konijn extra liefde en wat lekkers. Maar zaterdag 1 oktober krijg je alvast een voorproefje in winkel centrum ’t Loo want de winkeliers zetten alle huisdierbaasjes van Heiloo op deze bijzondere dag graag in het zonnetje. HEILOO - Dit jaar staat de Kinderboekenweek (5 t/m 16 oktober) in het te ken van de natuur met het motto Gi-Ga-Groen! Er zijn heel veel kinder boeken die je helpen de natuur te ontdekken en te begrijpen. Je vindt ze in de bibliotheek! En doe je dan ook mee aan onze Gi-Ga-Groene activiteiten? GeheugenHuiskamer, neem dan contact op met Karin van Kers bergen of Flora Martini van het Trefpunt Heiloo, telefoonnum mer 072 5331297 of mail naar geheugenhuiskamer@trefpunt- heiloo.nl. De GeheugenHuiskamer is mogelijk gemaakt door de Pi- us-stichting. De Pius-Stichting is een sociaal-maatschappelijke organisatie die financieel projec ten ondersteunt ter verbetering van de leefsituatie van en voor zieningen voor 55+ers. UITKIJKPOST 28 SEPTEMBER 2022 3 Biebrecordspeurtocht en Kinder- boekenweekgame Elke week staat er bij mij thuis op tafel een verse bos bloemen. Dat is iets wat ik mooi vind. Ik word er vrolijk van. Bloemen in huis brengen sfeer en gezellig heid. Ik houd mijn hele leven al van bloemen en kan me ook niet anders herinneren dan dat we vroeger thuis ook altijd bloemen Voorlezen op woensdagmiddag en vrijdagochtend Vrijdag 7 oktober 10.00 - 12.00: Speel- en leesparcours op tafel hadden staan. Mijn liefde voor bloemen gaat zelfs zo ver, dat ik ook veel bloe- mentatoeages heb (liefde voor tatoeages heb ik dus ook!?). Di verse soorten bloemen zijn voor eeuwig op mijn lichaam vastge legd. Dahlia’s, rozen, klaprozen, hortensia en ga zo maar door. Zaterdag 15 oktober, 13.00 - 15.00: Build Your Own Robot Tevens kun je met bloemen ook heel veel zeggen in allerlei ver schillende situaties. Kortom: een bloemetje zegt soms meer dan 1000 woorden. Ik geef de lens door aan Ursula Uijttewaal. PJ Masks komen naar 't Loo. Foto: (c) 2018 Frog Box/Entertainment One UK Limited. All rights reserved Kinderboekenweekwedstrijden Zondag 9 oktober, 14.00 - 17.00 uur: Kinderboekenweekfeest in de Witte Kerk In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto geeft andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 3