Biologische duizendpoot Vredesmaaltijd 2022: Het Beestenboetje viert dierendag fry. column Robin Raven Samen genieten van wat de wereld biedt It'ïZS; 'I www.eerlijkenwerelds.nl activiteiten en acties producten uit Lan- HEILOO - De Vredesmaaltijd van Heiloo voor Elkaar wordt een begrip in Heiloo. In het Willibrordushuis was er vrijdag weer een hartelijk welkom voor alle nieuwkomers en alle vrijwilligers die hen helpen bij het opbouwen van hun nieuwe leven. Velen hebben, zoals de traditie wil, eten meegeno men, en zo komt de lange tafel vol te staan met allerlei gerechten uit allerlei landen. Koffie en frisdrank zijn, ook traditiegetrouw, geschonken door Al bert Heijn. Het buffet wordt dit jaar geopend door Khadija (20, verpleegkundige in opleiding). Daarna is het woord aan burgemeester Mascha ten Brug- gencate: “We komen samen ge nieten van wat de wereld te bieden heeft.” Kinderburgemeester Mau- rits van Schouten is er ook bij. Even later hebben de beide burgemees ters een bordje volgeschept (doordat XopX aardewerken borden heeft uit geleend, wordt vanavond veel afval bespaard). Wat vindt Mascha van haar eerste Vredesmaaltijd? “Gezel lig! En lekker! En mooi dat er zoveel diversiteit is, op tafel en eromheen.” Maurits vertelt over de inclusivi- teit bij hem in groep 8. Drie van zijn klasgenoten zijn niet in Nederland geboren. “Maar die horen er gewoon Vanavond zijn er opvallend veel jon geren aanwezig. Zoals brugklasser Sidona (13) uit Eritrea. Haar vrien din Sadin (11) uit Syrië zat zes jaar geleden bij haar in de Taalklas. Nu spreken ze Nederlands alsof ze nooit anders hebben gedaan. Yobet (11) is het zusje van Sidona en zit bij Sadin in de groep. Wat doen de meiden na schooltijd? “Voetballen!” klinkt het in koor. Een eindje verderop staat Maria (13) uit Afghanistan. Ze zit in de tweede klas van het Murmellius. Haar vader is elektricien, en haar moeder werkt als verzorgende. bij. Weet je wat ik trouwens raar vind? Als een potlood ‘huidskleur’ is, is het altijd lichtroze. Dat kan toch eigenlijk niet?” Moustafa verzorgt een muzikaal in termezzo op zijn tamur, een snaar instrument. Moustafa leidt zelf zijn optreden in: “Niemand wil vluchte ling zijn.” Maar een multiculturele samenleving biedt kansen: “Ieder een kan zijn eigen kleur toevoegen aan het schilderij.” Ook vanavond trakteert Di Fiorenti na na het buffet op ijs. Jos (75) ver telt ondertussen over zijn werk als taalvrijwilliger. Tegenwoordig be geleidt hij met veel plezier de weke lijkse taalwandeling. De bijeenkomst wordt besloten met het Rad van Fortuin. Deelname is gratis, en veel mensen gaan naar huis met een prijsje. En met het warme gevoel dat we in Heiloo sa men kunnen eten en samen kunnen leven.” een antwoord- kel en doe mee. weer aanwezig llectie zilveren 2022 organiseren Eerlijk Werelds fairtrade ca- rk, Bibliotheek Heiloo en Muziek- en Dansschool En (groot-)ouders mogen natuur lijk best een handje helpen. Je krijgt van ons 20% korting op ons nieuwe assortiment lichaamsver zorging van Fairly Goods en er is een leuke koffie-aanbieding. Om 11.30 uur geeft René Groot van Stichting Veldwerk een presenta tie in de Bibliotheek. René neemt je mee naar Nepal, waar Veldwerk al jaren actief is. Daar zijn projec- Eerlijk Werelds, Stationsweg 105, is op 1 oktober open van 11.00 tot 17.00 uur. Het wordt een groot feest voor alle dieren en voor alle kinderen. Alle kleine bezoekers kunnen springen op het springkussen, dat ze mogen le nen van KitsOonlie. De Hobbyfarm is ook van de partij: je kunt bij hen een leuk dier figuur zagen en verven. Er zijn ook allerlei spelletjes te spelen zoals: eendjes vissen, vier-op-een- rij, memory, kat-en-muisspel of mens-erger-je- niet. Ook is er natuurlijk extra aandacht voor alle dieren. Je mag ze knuffelen, ten opgezet om de leefomstandig heden van vrouwen en kinderen te verbeteren. Je bent van harte wel kom vanaf 11.00 uur, koffie en thee staan klaar! Van tevoren aanmelden wordt op prijs gesteld maar je kunt ook gewoon binnenlopen. Kijk op de website van de bibliotheek. Muziek- en Dansschool Heiloo laat ons genieten van swingende mu ziek tussen 12.30 en 14.00 uur. Het optreden vindt plaats schuin tegen over Eerlijk Werelds. Kortom: we zien je graag op 1 oktober! We zoeken nog extra vrijwilligers. Heb je zin om een paar uurtjes per week te helpen, meld je dan aan via aaien, borstelen of iets lekkers geven bijv. een worteltje, appel, bloemkool of een stukje sla. Vraag aan de mede werkers aan wie je het lekkers mag geven. Jij komt toch ook gezellig spe len, knutselen en knuffelen op deze feestelijke dag? Beestenboetje is van maandag t/m zaterdag open van 08.30 uur tot on geveer 11.00 uur en op zondag extra open van 13.00 uur tot 16.00 uur. HEILOO - Op zondag 2 oktober wordt in het Beestenboetje dierendag gevierd. Tussen 10.00 uur en 16.00 uur is iedereen van harte welkom om dit feestje mee te vieren. UITKIJKPOST 28 SEPTEMBER 2022 5 Kom jij gezellig naar het Beestenboetje op dierendag? Foto: aangeleverd maar een broodje smeren. laan waar hij nog steeds woont. Het was door dit laatste noodgevalletje dat ik jaren geleden besloot een be zoekje te brengen aan onze plaatselijke vitamine meister: Haijo de Koning. Ha- ijo is vanaf 1986 woonachtig in Heiloo. Eerst drie jaar in een verbouwde schuur op de Kanaalweg, daarna op de Butter- Haijo bestiert een alleraardigste na- tuurwinkel, overzichtelijk volgestouwd met potjes, zakjes, doosjes en flesjes. Je kijkt je ogen uit: waterfilters, natuurlij ke soepjes, gezonde snacks, vitamines voor elk denkbaar tekort, en wierook met poëtische namen, waar je fijn van gaat dromen. Aan fantasie geen gebrek. Als onze biologische duizendpoot niet werkt, kun je hem vinden in het Heiloo- er bos. 'Daar kun je heerlijk wandelen en “Iedereen kan zijn eigen kleur toevoegen aan het schilderij.” fietsen,’ zegt hij. Ik romantiseer graag en stel me zo voor dat hij 's nachts als een plaatselijke Freek Vonk bij volle maan stiekem blaadjes selecteert voor zijn theesoorten, kruiden verzamelt voor de vitamines en paddenstoelen plukt voor de soepjes. Hoe kijkt Haijo naar Heiloo? Ons dorp groeit, dat is een feit. Niet alleen qua huizenbouw, maar vooral culinair en dat is goed nieuws. Vroeger had je twee Chinese restaurants, twee snackbars en een pizzeria en verder moest je thuis Presentatie Stichting Veldwerk Hobbyfarm Maak je dus niet druk. En gelijk heeft hij. Kijk maar naar mijn zoon. Die lacht tegenwoordig zelfs om mijn flauwste grapjes. Wat vitamine al niet met de mens kan doen. Plannen voor de toekomst? Niet echt. Haijo richt zijn blik op vandaag: 'Je kunt wel van alles bedenken wat je wilt gaan doen,’ zegt hij, 'maar de wereld kan er van de een op andere dag anders uit zien. Daarom: “Go with the flow”’ Live Muziek Vrijwilligers gezocht De vredestafel met gerechten uit vele landen wordt vol verwachting gedekt. Foto: Jeannette De Groot Tienerzonen lijken bij vlagen door de monen bezeten. Allergisch voor alles wat begint met een F (fruit, frisheid, fiet sen, fatsoen, enz). En ook nog eens een broertje dood aan alles wat maar riekt naar gezondheid en vitamine. aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 5