Gemeente Heiloo over verkeersbeleid BEDRIJF BELICHT Melissa Nuhaan, Holistisch Woonadvies Klankheling De inzet is om onze gemeente veilig, leefbaar en duurzaam te houden zz “Voor fietsers blijft Heiloo goed bereikbaar” In 2016 werd vanuit de gemeen te besloten inwoners van Heiloo te betrekken bij een nieuw verkeers plan. Bewoners konden meekijken met de plannen van de gemeente en hun wensen kenbaar maken. Zo ontstond Verkeerspanel Heiloo als een actief betrokken groep verte genwoordigers van inwoners uit Heiloo. Uitgangspunt van de samenwerking was realisatie van een duurzaam verkeersbeleid toegespitst op de situatie 2030. Een veilige verkeers situatie voor fietsers, voetgangers en auto’s met de aansluiting vanuit Heiloo op de A9, de wijken Zand- zoom en Zuiderloo en een aantal inbreilocaties. Het panel heeft in de loop van de tijd een adviserend ka rakter gekregen. HEILOO - “Verkeerspanel Heiloo werkt hard mee aan een solide en eerlijk verkeersbeleid voor Heiloo. De herin richting van de Kerkelaan en Belieslaan is het eerste resultaat van die samenwerking. Die inzet wordt gewaar deerd. De inzet van de gemeente is ook, benoemd in het verkeersbeleid, om onze gemeente veilig, leefbaar en duurzaam te houden. Met toekomstige ontwikkelingen in het achterhoofd is het nodig daarvoor verkeersmaat regelen te nemen.” Aan het woord is Rob Opdam (VVD), wethouder in Heiloo: “Ook het Verkeerspanel heeft een duidelijke voorkeur voor bepaalde verkeersmaatregelen, het college neemt hier naar verwachting eind september een besluit hierover.” Het panel en de gemeente komen een paar keer per jaar bij elkaar om de uitwerking van het verkeersbe leid te bespreken. De opdracht aan het onafhankelij- In de Uitkijkpost van woensdag 14 september las u een artikel over Verkeerspanel Heiloo en hun visie op het verkeersbeleid binnen de gemeente. In onderstaand artikel leest u een reactie van de gemeente op eerdergenoemd stuk. ke adviesbureau Goudappel is altijd transparant geweest; herijken en in kaart brengen van de belasting van straten in Heiloo, niet alleen die van de Stationsweg, plus de mo gelijkheden en effecten van herin- richten. Een ware puzzel, want te genstrijdige belangen en het eerder door het verkeerspanel genoemde waterbedeffect liggen altijd op de loer”, geeft wethouder Rob Opdam aan. “We hebben voor het opstellen van het verkeersbeleid, rekening houdend met de komst van de A9, Zandzoom en Zuiderloo, meerde re ideeën van gemeente en panel doorgerekend op effect en haal baarheid. We hebben afgesproken de hoeveelheid verkeer in Heiloo te monitoren en in te grijpen wan neer toetswaarden worden over schreden. De Raad van State heeft bestemmingsplannen A9 en Zand- zoom door het ontbreken van hel der omschreven verkeersmaatre gelen eerder afgekeurd. Dat willen we voor nu voorkomen.” De Raad van State blijft met kri tisch oog kijken naar de plannen. De toekomstige overbelasting van met “Het advies van Goudappel is een betere verkeersspreiding te creëren door te kiezen voor een knip in de Kanaalweg. Dit leidt tot meer ver keer door met name de Ypesteiner- laan en het Rosendaal. In dit advies wordt meegenomen dat bepaalde straten en routes meer of minder geschikt zijn om verkeer te verwer ken, ook qua karakter van die we gen”, geeft de wethouder aan. Grens- en toetswaarden geven de hoeveelheid verkeer aan die maxi maal over een weg per etmaal mag rijden. Grenswaarden suggereren ‘tot hier en niet verder’, wat direct een beperking heeft. “We begrijpen de eerste gedach te vanuit het verkeerspanel over de grens- en toetswaarden, maar niet de onduidelijkheid hierover. Toetswaarden bieden de gemeente iets meer nuancering ten opzich- te van vastgestelde grenswaarden maar evenveel verantwoordelijk heid”, aldus de wethouder. “Het aanhouden van toetswaarden voor het meten van verkeersdruk, zoals Goudappel doet, is een landelijk ge bruikte waarde.” “Toetswaarden geven bij een over schrijding van een kritieke grens een signaal aan ons als gemeente om actie te ondernemen. Is directe aanpassing van de verkeerssituatie nodig of is de overschrijding ac ceptabel? Een onafhankelijke par tij moet deze vraag beantwoorden. Als aanpassing nodig blijkt, dan bespreken we dat met het verkeer- spanel”, zegt wethouder Rob Op dam. De wethouder vervolgt: “Al in 2008 geeft de gemeente aan dat er een extra ontsluiting naar de A9 moet komen omdat een toename van de verkeersdrukte zichtbaar werd. Met een aansluiting op de A9, verkeers maatregelen en herinrichting van wegen, kan het verkeer beter wor den verdeeld over het wegennet. Door een aantal tegenvallers is een deel van de maatregelen wel uitge voerd, maar is het effect er nog niet. De verkeersdruk op bijvoorbeeld de Stationsweg en Kerkelaan is nu nog te hoog. Aan de andere kant wordt de Vennewatersweg nog niet opti maal benut. Bij de herinrichting worden bepaal de routes bewust onaantrekkelijk voor auto’s gemaakt en juist aan trekkelijker voor fietsers. Voor hen blijft elke hoek van Heiloo Fiets- dorp goed bereikbaar.” De wethouder geeft aan dat er voor de toekomst nagedacht is over een randweg buiten Heiloo om. Voor het landschap zou dat veel impact heb ben. Op dit moment is dat geen op tie; de verkeersproblemen zijn nog niet zodanig dat een grote financi- ele investering en de impact op de natuur hierom vragen. De bijeenkomst over het verkeers beleid op 30 augustus jl. was druk bezocht geeft de wethouder aan. Met de reacties van inwoners en het verkeerspanel gaat de gemeen te direct aan de slag, mede met het oog op de nieuwe omgevingswet die per 1 januari 2023 in werking treedt. Inwoners en de leden van het ver- keerspanel zien dat er straten wor den aangepakt, maar het is soms toch nog een kwestie van eerst zien, dan geloven. name de Stationsweg en de roton de Vennewatersweg-Kennemer- straatweg blijft een groot struikel blok. De grenswaarden zijn in 2008 voor een deel politiek bepaald. Doordat deze cijfers moeilijk objectief te on derbouwen zijn, heeft de Raad van State bestemmingsplan Zandzoom tweemaal vernietigd. Goudap pel heeft nu voor wegen waarvoor grenswaarden golden, nieuwe toetswaarden met een objectieve onderbouwing voorgesteld. UITKIJKPOST 28 SEPTEMBER 2022 7 Voel je weer welkom in je huis en in jezelf... Melissa Nuhaan, Holistisch Woonadvies Klankheling Foto: aangeleverde foto. Vanuit een fijn, typisch jaren vijftig woning biedt Melissa holistisch woonadvies aan. Terugblik Opdracht Verkeersonderzoek Melissa (44) is een levenswijze vrouw. "In mijn nieuwe praktijk neem ik 17 jaar ervaring als huisvestingsadviseur mee. Als Feng Shui consultant en Energetic Soundtouch therapeut ondersteun ik mensen in het creëren van een betere energetische balans tussen lichaam, geest en ziel." Het motto van deze jonge ondernemer is "Alles en iedereen is energie" De entree en haar praktijkruimte zijn qua kleur en indeling natuurlijk in balans en geven je direct een fijn gevoel. Op zoek naar totale ontspanning van lichaam en geest? Melissa geeft ook klankschaal- en stemvorksessies. "Ikgun het iedereen, dat moment van totale ontspanning." Haar woonadvies is gebaseerd op een mix van interieurstyling en energetische beleving. In deze rubriek wordt steeds een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 320 excl btw. Voor aanmelding of meer informatie stuurt u een email naar verkoop@uitkijkpost.nl in de aanmelding graag duidelijk uw bedrijfsgegevens vermelden. Holistisch woonadvies Ervaar je onrust of weinig energie in huis, kantoor of slaapkamer? Of ben je benieuwd hoe energiestromen in huis het beste kunt geleiden om er zelf weer nieuwe energie van te krijgen? “Een holistisch woonadvies, daarbij kijk ik naar het allesomvattende, ook naar de historie van de kamer of het huis, en ook naar gedachten en over tuigingen van bewoners, naar emo ties. Na een huisbezoek ontvangt elke cliënt een uitgebreid holistisch woon- advies met tips over hoe deze met be staande meubels en accessoires een prettige energie kan laten stromen. Belangrijk daarin is vooral waar die meubels en andere interieurdetails worden geplaatst. Een metamorfose van uw woning is niet nodig, dit be hoort wel tot de mogelijkheden. Na een paar maanden neem ik contact met de cliënt op om het effect van mijn advies te evalueren” Een basis woonadvies kost 250, een uitgebreid advies op aanvraag tegen een uurtarief van 55,00. Advies voor particulieren en kleinschalige ondernemers Toetswaarden "In alles en iedereen stroomt energie. Door invloeden van buitenaf kunnen energiestromen stagneren of uit ba lans raken. Klankschalen en stemvor ken herstellen deze lichaamseigen trillingen en frequenties. Zo kunnen lichamelijke en geestelijke klachten herstellen” Behandeling Bij aanvang van elke behandeling word je verrast door de heerlijke geur van de etherische oliën die ze ge bruikt, vooraf afgestemd op de cliënt. De ervaring van Melissa is dat een behandeling rustgevend werkt bij concentratie- of slaapproblemen en lichamelijke blokkades. Verleden en toekomst Klanksessie Melissa biedt ook klanksessies aan. Daarbij plaatst ze de klankschalen en andere instrumenten niet op het li chaam maar om de client heen. "Niet iedereen vindt direct contact met de klankschalen en stemvorken prettig of kan het om medische redenen niet. Tij dens de klanksessie pas ik de behande ling aan de wensen van de cliënt aan'; geeft Melissa enthousiast aan. Ook na één behandeling ervaren cliënten een totaal ontspannen gevoel. Voel je welkom! Ben jij toe aan een moment van tota le ontspanning? Je boekt al een ont- spanningssessie vanaf 55,00 per uur. Een afspraak in de praktijkruimte of bij je thuis maak je eenvoudig via e-mail melissa.nuhaan@gmail.com of telefo nisch via 06 30365535. Nieuwsgierig geworden en wil je meer weten over holistische woon- adviezen of klankheling? Kijk dan op www.melissanuhaan.nl. Klankschaalmassage Voor een totale ontspanning van li chaam en geest boek je bij Melissa bijvoorbeeld een klankschaal- of stemvorkmassage; een helende mas sage die diepe ontspanning biedt aan het lichaam. De trillingen van deze in strumenten werken in op je fysieke en energetische lichaam en op emoties en gedachten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 7