1 Is jouw huisdier de leukste thuis? Podcast met Erik Nap Digicafé in Bibliotheek Heiloo r n J ■Tl r /FM Ifif r - ,j-/L f o 1 Verduurzaming OBS De Springschans succes, leerlingen vieren feest! Autospiegels vernield, gestolen fiets en ander vandalisme in Heiloo Zintuigen: voor liefhebbers van Groei Bloei! jg UITKIJKPOST 28 SEPTEMBER 2022 9 Llï Puck met haar geliefde huisdier. Foto: aangeleverd Leerlingen Jens, Kenan, Lianne en Abel (v.l.n.r.) met de tijdcapsule. Foto: aangeleverde foto. De vernielde autospiegel. Foto: Leslie Rumkorf De Springschans gaat naast het verminderen van haar stroomver bruik ook het ventilatiesysteem aanpakken voor een beter leer klimaat. 80% van alle scholen in Nederland staan voor de uitdaging om het binnenklimaat te verbete ren en het gebouw energieneutraal te krijgen voor 2050. De school is hier momenteel grote stappen in aan het zetten en gaat er nog meer nemen. Zo zal het gasverbruik sterk gereduceerd worden en wordt er onderzocht welke stappen er daar na nog nodig zijn om de school ge heel gasloos te krijgen. De Spring- HEILOO - Dinsdag 4 oktober is het dierendag. Is jouw dier de liefste, mooiste of grappigste? Maak dan een foto van jouw huisdier (met of zonder jou) en leg uit waarom jouw huisdier het allerliefste huisdier is dat er bestaat. Mail dit uiterlijk zondag 2 oktober naar redactie@uitkijkpost.nl en wie weet staat jouw huisdier volgende week in de Uitkijkpost. Er valt ook een mooie prijs te winnen, een cadeaubon ter waarde van €10 bij Diervoeders Admiraal in Limmen. Wethouder Antoine Tromp: “Het is prachtig om te zien dat basisschool de Springschans zelf het initiatief neemt om te verduurzamen. Ze hebben het op een enorm leerzame en leuke manier aangepakt. Zo le ren niet alleen de leerlingen ervan, maar wij allemaal!” schans laat zien dat verduurzamen kan! Directeur Gijs Nolet: “Het motto van De Springschans is: ‘samen le ren samen leven’, zorg voor elkaar, zorg voor de wereld om ons heen. Op de basisschool in het klein, zorgt voor verantwoordelijke en gelukkige burgers in de toekomst.” Joke, leerkracht van groep 3 ziet “dat kinderen van jongs af aan ge- interesseerd en gemotiveerd zijn om na te denken over duurzaam heid”. om zo zelf ook slimme onderzoe kers over duurzaamheid te worden. Wat veel mensen niet weten, is dat Erik jarenlang zelf als drummer in binnen- en buitenland heeft ge speeld. Zodoende bouwde hij een uniek netwerk in de muziekwereld op, waar hij tot op de dag van van daag nog profijt van heeft. Bovendien ontwikkelde hij door de jaren heen een fenomenale ken nis van met name de jazzmuziek. In deze editie van de podcast ver telt Erik - aan de hand van enkele HEILOO - In de nacht van 24 op 25 september waren er meerdere fietsers die meerdere “klappen” maakten op de Laan van Muijs. ”Bleek dus mijn spiegel te zijn,” al dus de gedupeerde Leslie Rumkorf. Dit blijkt niet de enige schade die gemaakt is deze nacht. Ook bij de Westerweg 69 is er een autospiegel kapotgetrapt. Bij een andere Hei- looër is de tuinverlichting uit hun voortuin gestolen. HEILOO - In editie #56 van pod cast Vakwerk is Erik Nap te gast. Bij inwoners van Heiloo is Erik vooral bekend als organisator van de con certreeks Classic meets Jazz in Cul- tuurkoepel Heiloo. En menigeen kent hem ook nog uit de tijd dat hij eigenaar was van de muziekwinkel in winkelcentrum ’t Loo en eerder in het Stationscentrum. HEILOO - De hectare grote tuin, een landschappelijke cottagetuin in Engelse sfeer, van Cees Verker- ke in Heerhugowaard is één groot avontuur. In zijn lezing neemt Cees het publiek mee zijn tuin in wekt hem tot leven. Cees vertelt over zijn droom als zesjarige en wat daar nu van is uitgekomen. Het vormgeven aan zijn droom in de tuin is een op eenstapeling van teleurstelling en succes. Tegenslag en voorspoed. Net als wat u meemaakt tijdens het tuinieren en dromen over hoe bij zonder het zou kunnen worden... Cees ziet het voor ogen. De werke- HEILOO - Het Digicafé in Biblio theek Heiloo is terug van wegge weest en staat deze maand in het teken van ‘Accountbeheer en -be veiliging’. Het Digicafé is dé plaats om samen met andere gebruikers apps uit te wisselen en tips en trucs te delen. De toegang is vrij, en de koffie/thee staat klaar! Let op: het Digicafé is geen cursus, lijkheid overtreft soms de stoutste dromen. Cees is dankbaar voor elke dag dat hij mag wonen op deze bij zondere plek. Hij stopt niet met zich te verwonderen en neemt u daarbij op humoristische en enthousias te wijze mee en toont de mooi ste foto’s. Mis dit niet! Wie alvast een kijkje in de tuin wil nemen; www.dezintuigentuin.nl Cees Verkerke geeft op woensdag 5 oktober een lezing in de Ter Coulsterkerk in Heiloo. https://midden-kennemerland. groei.nl/home jazz-klassiekers - over zijn mu zikale loopbaan. Zo hoort u hoe hij als tiener op de middelbare school aan de jazz verslingerd raakte, als jongste medewerker van mu ziekhandel Hampe in Amsterdam kennis maakte met internationale musici en later zelf de drums leer de bespelen. Wie kan er nou zeggen dat hij met trompettist Clark Terry een zakje patat in Castricum heeft gegeten? N.B. Bent u geïnteresseerd in een mini-serie met Erik Nap over hoog tepunten uit de jazzgeschiedenis, laat het ons dan weten door een mail te sturen aan vakwerk-podcast@kpnmail.nl Ook is er deze week een korenblauwe Gazelle fiets gestolen. Dit is op brute wijze gebeurd. Een vrouw werd van achter aange vallen toen ze de ketting in het slot wilde steken. Het ging om een groot sterk persoon. De tweede persoon die erbij was, pakte de fiets onder hand weg. Dit is ook de tweede keer dat er een fiets bij Winkelcentrum ‘t Loo recent gestolen is. De podcast is o.m. te beluisteren via Spotify en Apple podcasts. u hoeft zich niet aan te melden en u kunt altijd zo aanschuiven. Neemt u gerust uw eigen tablet of smartpho ne mee. Wanneer: Donderdag 6 oktober, 15.00 - 16.00 uur Dinsdag, 18 oktober, 10.00 - 11.00 uur Donderdag 27 oktober, 14.00 - 15.00 uur Vandaag sloten de Wattsons het programma met de school feeste lijk af en was de symbolische start van een duurzame Springschans. Eén van de onderdelen in het pro gramma was het maken van een duurzame wens: hoe ziet een duur zame wereld er over 15 jaar uit? Alle duurzame wensen gingen in een tijdcapsule de grond in. Over 15 jaar wordt deze weer opgegraven en zien de leerlingen of hun duur zame wensen zijn uitgekomen! Stijn uit groep 8 wenst “dat we in Nederland niet meer verspillen en er geen grondstoffen meer worden gedolven”. Het Wattsons lab De Wattsons zijn slimme onder zoekers over duurzaamheid en kwamen persoonlijk langs om het lab op te bouwen en in gesprek te gaan over duurzaamheid. Ze de den met alle groepen van de school proefjes over energie en legden o.a. zonne-energie op een leuke manier uit. In het lab konden leerlingen af gelopen weken zelf alles ontdekken over afval, eten, water en energie HEILOO - OBS De Springschans is klaar voor een duurzame toe komst! De school, onderdeel van onderwijskoepel ISOB,startte sa men met verduurzamingspartner Slim Opgewekt Scholen met een programma waarin technische verduurzaming én educatie over duurzaamheid centraal staat. Op het dak van de school liggen in middels 174 zonnepanelen, die samen met de ledverlichting in de school voor een jaarlijkse bespa ring van ruim 58.000 kg CO2 zorgt. Er zouden 2300 volwassen eiken nodig zijn om deze CO2 uitstoot te compenseren! Uiteraard is het naast technische verduurzaming belangrijk om sa men met leerlingen te onderzoeken wat we zelf kunnen bijdragen aan een goede toekomst. Daarom deden alle leerlingen mee met een educa tief bewustmakingsprogramma over duurzaamheid, genaamd het Wattsons lab. d j 1 -

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 9