Harmonie Caecilia blaast in de garage! Bokkentocht met nieuwe locatie in Limmen Peutercafé Limmen opent zijn deuren Op adem komen in de buurkerk van de Abdij M Reünie J.P. Hasebroekschool succes Stichting Historisch Limmen bij de Zonnebloem Toegang voor dit concert is gratis. ‘Aan tafel met' Karin ten Kate bij Postaan- Zee Martine Faber leest voor op basisscho len in Heiloo Zowel het Groot Orkest als het Klein Orkest van Caecilia treden op met afwisselend lichte en stemmige muziek, waaronder muziek uit de Disneyfilm Aladdin en een Adagiet- to voor twee fluiten. Beide orkesten spelen onder leiding van dirigent André Elders. EGMOND - BINNEN - Aan het ein de van de Abdijlaan staat een mooi kerkje, het is de ‘buurkerk’ van de Abdij in Egmond Binnen. Met ingang van maandag 10 oktober om 19.30 uur vinden daar op initia tief van de Abt en de broeders van de Abdij om de 14 dagen bijeenkomsten plaats. Tijdens deze bijeenkomsten gaat men met elkaar op zoek naar ontmoeting, inspiratie en bezinning. LIMMEN - De Zonnebloem Lim men nodigt haar gasten weer uit voor een gezellige middag met een hapje en een drankje in samenwer king met Stichting Historisch Lim men. De middag wordt gehouden op donderdag 13 oktober in de Heeren van Limmen en begint om 14.00 uur. De drukke Rijksweg, de slagader van Limmen, staat centraal. Er wordt historisch beeldmateriaal vertoond Inloop vanaf 11.15 uur met gra tis koffie/thee/limonade. Aanvang concert 11.30 uur. Locatie: Oude Werf 1 in Heiloo, in de garage. Voor vervoer kunt u bellen met Ria Hooijboer 072 - 5052235 en Peter Valkering zal de presentatie verzorgen. Momenteel vinden vele werkzaamheden aan de Rijksweg plaats waardoor deze weg helemaal opnieuw ingericht wordt. Voor de echte Limmers zal het een feest van herkenning zijn maar ook niet-Lim- mers krijgen een goed beeld van deze straat in het verleden en in het heden. De werkgroep ‘op adem komen in de Buurkerk’ bestaande uit Marlies Bras, Bart de Vries, Nico Knol en Ma rius Prein heet u van harte welkom “Met een clubje van vijf ‘vriendjes van toen’ drinken we nog een paar keer per jaar een biertje,” vertelt een van de organisatoren, Ton Kruize. Samen met Marcel Keet, Mark van Amstel, Menno Weehuizen en Ton Hartevelt werd besloten om het nu eens groter aan te pakken. ‘Dankzij Whatsapp was het eigenlijk vrij snel geregeld, en groeide de groep bijna Vanaf 6 oktober is het peutercafé iedere donderdag van 10.00 -11.30 uur open voor alle (groot-)ouders/ verzorgers met peuters tot 4 jaar. Kom knutselen, bijpraten of gewoon lekker spelen. Op de Facebookpagina Peutercafecastricum worden alle ac- Daarmee kunnen er in Limmen vier locaties bezocht worden: Brouwerij Dampegheest, eetBarLekker, Heeren van Limmen en Vredeburg Limmen. In Heiloo kan iedereen terecht bij Café Blondes, Fletcher Hotel-Res taurant Heiloo, Brasserie in ’t Groen, LIMMEN - Donderdag 6 oktober opent Peutercafé Limmen zijn deu ren. Van 10.00 tot 11.30 uur is ieder een van harte welkom. HEILOO - Op zaterdag 15 oktober kan er weer massaal op de fiets ge stapt worden om in 12 deelnemen de cafés vele lekkere bockbieren te proeven! De Heilooër Limmer Bok- kentocht is met ingang van de ko mende editie uitgebreid met Cultu reel Centrum Vredeburg in Limmen. dagelijks. Mensen zijn uitgewaai erd over de hele wereld. Een aantal woont nog in Heiloo of verderop in Nederland, maar enkelen ook in de VS, Australië of Frankrijk’. Na de voorpret via Whatsapp met foto’s en herinneringen was de avond in Proeflokaal HOP het succes waarop gerekend werd. Grand Café Herberg Jan, Proeflokaal Hop, Brasserie Veldt, Sportcafé Het Vennewater en Café De Wit. IJssalon Di Fiorentina gaat weer smakelijk ijs met bockbier draaien. Waaraan gedacht moet worden is dat het evenement bij Herberg Jan alleen buiten plaatsvindt en je bij Dampeg- heest en Het Vennewater vóór 20.00 uur geweest moet zijn. Met de stem pelkaart die overal verkrijgbaar is krijg je een lekker hapje bij elk eerste bier en als fris- of wijndrinker kun je ook meedoen. Namens de organisa tie heel veel proef- en fietsplezier! tiviteiten vermeld die worden geor ganiseerd. Zo is er bijvoorbeeld op 13 oktober ‘Muziek op Schoot’ en wordt er op 20 oktober voorgelezen en ge knutseld. Dan zijn kleuters ook van harte welkom omdat het vakantie is. Op 27 oktober is er een specialist van het consultatiebureau aanwezig. Bibliotheek Limmen, Lage weide 2. peutercafe@welzijncastricum.nl of bel 06 - 42 89 21 57. Workshop slimme iPhone/iPad instel lingen HEILOO - Bent u een enigszins er varen gebruiker van een (Apple) iPhone of iPad maar twijfelt u wel eens of u alle instellingsmogelijk- heden van uw kostbare apparaat optimaal benut? In deze workshop worden de be langrijkste instellingen behandeld, zodat u uw iPhone of iPad perfect kunt afstemmen op uw persoonlijke behoeften. EGMOND AAN ZEE - Op 13 okto ber is er weer ‘Aan tafel met’ bij PostaanZee. HEILOO - Op vrijdag 30 september jl. is het kinderboek ‘Luna en Tom my en hun avonturen in de compu terwereld’ verschenen. In de Kinderboekenweek bezoekt Martine meerdere basisscholen om iets te vertellen over het belang van lezen en van de natuur en natuurlijk om voor te lezen uit eigen werk. Het boek is verkrijgbaar via Boekscout.nl en Bol.com en te bestellen bij boek handel Bruna en is geschikt voor kinderen van acht tot en met tien jaar. Datum: Donderdag 13 oktober 2022 Tijdstip: 14.00 - 16.00 uur Plaats: Bibliotheek Heiloo Deze keer is sopraan Karin ten Cate uit Egmond Binnen de gast. Karin gaat vertellen over de Camino naar Santiago de Compostela die ze deze zomer op de fiets volbracht. Na tuurlijk komt ook haar veelbewogen zangcarrière aan bod. Tijdens de Camino heeft ze zelfs ook gezon gen in Spanje, in kloosters en in de open lucht. Schuift u gezellig aan? Donderdag 13 oktober, 13.30 uur bij PostaanZee in Egmond aan Zee. De schrijfster van dit boek is Marti ne Faber uit Heiloo en de illustraties zijn gemaakt door haar zus Annet Bronsveld-Faber, eveneens uit Hei- loo. Martine is geen onbekende in Heiloo. Ze heeft meerdere toneel stukken geschreven. Ook bracht zij eerder al een thriller uit. Het boek over Luna en Tommy is haar debuut als kinderboekenschrijfster. Gratis koffieconcert Rondom licht, zang en elkaar, luis teren naar een verhaal en misschien wel aanvullen. Ontdekken dat we die oeroude verhalen zelf meema ken; steeds weer. We maken elkaar daarvan deelgenoot en sluiten af met bakkie.... Kaarten zijn verkrijgbaar via www. bibliotheekheiloo.nl of bij de ser- vicebalie van de bibliotheek. Neemt u uw eigen iPhone of iPad mee. HEILOO - Op zondagochtend 9 oktober geeft Harmonie Caecilia een con certje op een bijzondere plek. Namelijk in een garage, tussen de auto’s! Hiervoor stelt gastheer Van der Steen Autobedrijf zijn garage aan de Oude Werf 1 in Heiloo ter beschikking! HEILOO - Vrijdagavond 30 september kwamen zo’n 30 (oud-)Heilooëna- ren samen voor een gezellige avond in Proeflokaal HOP. Aanleiding was een reünie van oud-leerlingen met geboortejaar 1961/1962 van de (toenmalige) J.P. Hasebroekschool in Plan Oost. UITKIJKPOST |5 OKTOBER 2022 11 De BOB kan ook meedoen. Foto: Frans Ruiter Het was een gezellig weerzien. Foto: aangeleverd Foto: aangeleverd Het postkantoor in de oude Limmerbuurt. Foto: Stiching Historisch Limmen Zondag 9 oktober Harmonie Caecilia geeft een concert in de garage, met aspirant-lid garage- eigenaar Frans op de bastuba. Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 11