Bijzondere wandeling in de wijk Ypestein Vrijwilligers Bedankt! 1ste Editie Food la Route Heiloo Heilooërs volbrengen Onbeperkte Elfstedentocht door DE LENS van Ursula Uijttewaal MRf ‘"3*1 ff Vervolg van de voorpagina: Het vertrek is om 13.30 uur vanaf het Historisch Museum op Landgoed Willibrordus. De kosten zijn €5 (kin deren gratis), pinnen kan. En na af loop staat de koffie klaar in het His- Het belooft een bijzondere wan deling te worden. De gids van Ba- duhenna vertelt over de geschie denis onder de grond en van de Historische Vereniging hoort u de verhalen van boven de grond. Ar cheologische vondsten, de opbouw van de wijk, houtwallen, greppels en kunstwerken zoals ‘Het Kasteel’ van Toni Gerlach, het komt allemaal aan bod. Mocht u na de wandeling nog ener gie over hebben, bekijkt u daar dan ook de tentoonstelling ‘Heiloo-In- dië en Indonesië Heiloo’. Deze tijde lijke tentoonstelling laat de relatie zien die inwoners van Heiloo hadden en nog steeds hebben met de Oost. Er zijn originele documenten, foto’s en brieven te zien en verhalen en herinneringen uit te wisselen. Ook hangen er enkele kledingstukken waardoor u het verschil kunt zien tussen de traditionele kleding van jezelf. De tocht is zeer goed georga niseerd en wordt begeleid door het team van LEEF, vele vrijwilligers, EHBO-ers en motorrijders. Miranda, Ria en Yvonne willen vanaf deze plek iedereen die heeft gedo neerd ontzettend bedanken. Vol gend jaar wordt van 13 tot en met 17 september de vierde editie van de Onbeperkte Elfstedentocht ge organiseerd. De dames hebben ze ker de intentie om ook dan aan de start te staan. Bent u ook enthou- torisch Museum. Voor informatie en aanmelding belt u 06 - 51718363. Java en die van Balie. Alle tentoon gestelde objecten zijn in bruikleen van Heilooërs. De tentoonstellings commissie had nooit zo’n mooie tentoonstelling zonder hen kunnen maken. De toegang is gratis. Net als het bekijken van de film ‘Ze noemen me Baboe’. Deze film wordt in het weekend vertoond om 14.30 uur. Op zondag 16 en 30 oktober zijn er twee rondleidingen op Huize Nijenburg De omgeving van het huis zal dan prachtig in herfstkleu ren getooid zijn. Alvast aanmelden kan op nummer 06-51718363 Openingstijden van het Historisch Museum: Dinsdag 19.00 - 21.00 uur. Zaterdag en zondag 14.00 - 17.00 uur. Wees Welkom! Neem dan eens een kijkje op www.onbeperkteelfstedentocht.nl Ook kunt u contact opnemen met Yvonne Klaver via 06-41316177, zij is heel enthousiast om u te woord te staan. En wie weet, staat u volgend jaar ook aan de start! siast geworden om volgend jaar mee te doen? Jong of oud, samen of alleen, deelname is voor iedereen mogelijk. Inwoners die actief zijn als vrijwil liger in Heiloo krijgen van 5 t/m 13 november 2022 een bedankje voor hun werk. Onder het motto Vrijwil ligers Bedankt! organiseert het VIP gratis workshops en activiteiten, of je kunt je inschrijven voor een van de leuke cadeaubonnen of pakket jes. Als je vrijwilliger bent, schrijf jij je toch ook in? Inschrijven voor Vrijwilligers Be dankt! kan van maandag 10 oktober 10.00 uur t/m maandag 24 oktober via www.vrijwilligers-bedankt.nl Samen met je geliefde, vrienden, en/ of familie geniet je van een heerlijk viergangendiner. Elke smaakvolle gang wordt in een ander restaurant geserveerd, samen met een bijpas sende wijn. De deelnemende restau rants zijn Wildschut eten en drinken, Plaza Cinco, Restaurant Herberg Jan en RAILS. Zo kun je op een avond vier ver schillende restaurants ‘proeven’. Je start in een van de restaurants, waar je jezelf heerlijk laat verrassen met een zalig gerecht dat de chef-kok speciaal voor jou bereidt. Hierna wandel of fiets je naar het volgende restaurants. Onderweg kom je ande re mensen tegen, die net als jij ook genieten van deze culinaire avond. Bij elk restaurant waar je komt word je gastvrij ontvangen en is er meteen Dinsdag 10.00 - 16.00 uur Woensdag 10.00 - 13.00 uur Donderdag 13.00 - 16.00 uur Vrijdag 10.00 - 13.00 uur Wij zijn extra aanwezig op maandag 10 oktober van 10.00 - 12.00 uur. We wensen je alvast veel plezier tij dens de activiteit van uw keuze. Voor deze gezellige en bijzondere avond uit lekker dichtbij huis, be taal je 69,90 euro. Hiervoor geniet je van een onvergetelijke en leuke ervaring, een heerlijk viergangen diner inclusief 3 bijpassende wijnen en koffie/thee bij het nagerecht. De aanmeldingen gaan snel, dus meld je nog snel aan met voordat alle plekken uitverkocht zijn. Voor aan melden of meer informatie zie www.foodlaroute.nl een warme sfeer. Het is echt een ge zellige avond uit met heerlijk eten, waarbij elk restaurant zich enorm uitslooft. Food la Route Heiloo wordt georga niseerd op woensdag 9 en donder dag 10 november. Weer of geen weer, iedereen stond iedere dag opnieuw met een lach, vol goede moed en vastberadenheid aan de start om zijn doel te behalen. De saamhorigheid is groot tijdens het evenement, iedereen gunt el kaar het beste. Een lach, een traan en een luisterend oor, dat is wat de deelnemers elkaar tijdens de tocht verbindt! Steeds blijkt dat er meer mogelijk is dan je vooraf denkt. Meedoen is een overwinning voor Voor hulp bij inschrijving kun je terecht tijdens de openingstijden van het Vrijwilligers Informatie Punt (in de bibliotheek): HEILOO - De Historische Vereniging wandelt in samenwerking met Archeologisch museum Baduhenna op 8 en 9 oktober in de wijk Ypestein. De wijk is vernoemd naar een voormalig slot. Verhalen daarover en nog veel meer hoort u tijdens deze ongeveer anderhalf uur durende wandeling. HEILOO - De gemeente Heiloo is ontzettend blij met jou als vrijwilliger! Daarom willen wij je namens de gemeente en het Vrijwilligers Informatie Punt Heiloo (VIP) hartelijk bedanken voor je inzet, tijd en toewijding. HEILOO - Er wordt iets leuks georganiseerd; de eerste editie van Food la Route Heiloo. Dat wordt een avondje culinair genieten! ■5X1 j UITKIJKPOST |5 OKTOBER 2022 3 Twee aardigejonge bewoners van Ypestein poseren in het kunstwerk 'Speel-Kasteel' in hun wijk. Foto: Josta de Graaf - Gieltjes Ik geef de lens door aan Saskia Maas. op het doek gekomen omdat zij er niet meer is. Wie nog springle vend is en staat te stralen op de andere foto, is onze teckel Puck. Wat een geweldig ras is dit. In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto geeft andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. Op de ene foto zie je een gescoord pronkstuk staan, een retro/vintage bankje in mijn lievelingskleur. Ik ben een groot liefhebber van kringloopwin kels. Je kan me echt blij maken met een dagje 'meuk'scoren. De huidige tentoonstelling Voor in de agenda Wilt u meer weten? Geniet van een viergangen diner dat je in vier verschillende restaurants gebruikt. Foto: aangeleverd Deelnemen Boven het bankje hangt een mooi schilderij van onze hond. Zij is 3 S if a i j.'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 3