1ss Foutloos Kits Oonlie door de ogen van een medewerker De Spetters terug in zwembad de Beeck Heilooër Bachelor Robbert blikt terug op tv-serie Dick de Scally column hoeveel Heilooërs hij kent. Deze eerste keer verteld Róbin over haar ervaringen als pedagogisch me - dewerkster. Zij is zowel werkzaam op BSO Ypestein als op kinderdagver blijf De Hoefsmid in Heiloo. Op de vraag hoe lang Róbin werkt bij Kits Oonlie en hoe zij er terecht is ge komen, antwoord zij: “Zes jaar gele den ben ik als stagiaire begonnen bij BSO Ypestein in Heiloo. Ik voelde mij hier al snel erg thuis en ben daar nog Zij werkt in vaste dienst als pedago gisch medewerkster bij BSO Ypestein en kinderdagverblijf de Hoefsmid. Wanneer het nodig is neemt zij de rol van vervangend hoofdleidster op zich. steeds werkzaam. En ik ga nog steeds elke dag met veel plezier naar mijn werk”. “Kinderopvang Kits Oonlie is een warme en veilige opvang organisatie met enorm veel leuke collega’s!”. Veel mensen reageerden via alle kanalen op Robberts tv-optreden. Hij realiseerde zich Als hoogtepunt van de Bachelor noemt Rob bert: “De eerste dag dat ik op de rode loper alle vrouwen ontmoette, de spanning en de came ra’s. Maar wat ik zeker ook heel mooi vond, dat je samen met een groot team werkte aan een zo goed mogelijk programma. En daarna de ontlading, dat je weer volledig jezelf kon zijn, was erg fijn.” Robbert blikt terug op de tijd van de tv-serie. “Het was leuke ervaring en een heftige tijd. De opnames waren best zwaar, je staat continu ‘aan’. Je wilt op de hoogte zijn van alle twintig dames.” HEILOO - Zwemclub de Spetters bestaat al 52 jaar in Heiloo. Tot 2017 werd er van september tot mei in zwembad de Beeck in Bergen ge zwommen. Helaas was dit zwem bad in 2017 verbrand. Waardoor we ineens niet meer konden zwem men. Gelukkig kregen we tijdelijk onderdak in de Hoornse Vaart in Alkmaar. Maar nu, sinds 5 september 2022, is zwemmen voor de Spetters weer mogelijk in een heel mooi nieuw zwembad de Beeck. We hebben onze eigen clubavond weer terug en zien elkaar weer elke week. Op maandagavond kan je meemaken hoe het is om een ervaren trainer “Als jochie zat ik al veel aan de waterkant en nu nog steeds. Een heerlijke plek om te chillen. Het is ook traditie dat ik met mijn vriend Matt elk jaar daar afspreek om te vissen. Er komen veel vrienden langs, vroeger op de fiets of brommer, nu inmiddels met kinderen erbij.” Nog steeds bezoekt Robbert wekelijks Hei- loo en zijn ouders, die hem er een fijne jeugd gaven. Hij oefent in Plan Oost nog steeds zijn grote hobby uit: vissen. Robbert keert tot op heden steeds weer terug naar zijn woonplaats Amsterdam en kijkt nu uit naar een reis naar Brazilië. Hierna gaat hij zich weer focussen op zijn loopbaan in het IT management. We zijn erg blij dat we nu weer ein delijk gezamenlijk kunnen zwem men en zien de toekomst van de club met een gerust hart tegemoet. Voor meer informatie: www.de-spetters.nl langs de badrand te hebben die met behulp van tips, techniek en oefe ningen, je skills, conditie of tempo tot een hoger niveau brengen. Zowel voor de jeugd als voor volwassenen. Elke baan heeft zijn eigen tempo, zodat iedereen op een gezonde en ontspannen manier bezig kan zijn met de zwemsport. En dat in een gezellige en ontspannen sfeer. Elke training duurt een uur. Róbin: “Kinderen leren op de opvang samen te delen, spelen en ontdekken. Op een leuke en speelse manier sti muleren wij de ontwikkeling van de kinderen en zo ook de sociale con tacten. Kinderen leren veel dingen op verschillende ontwikkelingsgebie den. Dit is een mooie start voor wan neer kinderen naar de basisschool gaan”. Róbin geeft aan: “Het geeft mij elke keer weer een heel fijn gevoel dat wanneer ik bijvoorbeeld terugkom van een vakantie de kinderen enorm blij zijn om mij weer te zien. Ik word overladen met knuffels. Dat is voor mij goud waard!”. HEILOO - Vijf jaar geleden was Robbert Jonkheer hoofdrolspeler in De Bachelor, het tv- programma waar hij op zoek was naar de liefde in zijn leven. Inmiddels is Robbert gelukkig met Julia Sinning, miss Nederland 2021 en geniet van een sabbatical. HEILOO - Kits Oonlie kan nog zoveel beschrijven over haar organisatie, maar het gaat er uiteindelijk om wat de medewerkers voelen en ervaren om te werken bij kinderopvang Kits Oonlie. Daarom is een aantal medewerkers gevraagd om hun verhaal te doen en iets te vertellen over hun werk en de or ganisatie. Aan de hand van een aantal vragen delen zij hun ervaringen. UITKIJKPOST |5 OKTOBER 2022 5 De Spetters zijn terug in De Beeck in Bergen. Foto: aangeleverd Je kunt sneren wat je wil, maar vautloos is een illusie. Robin gaat nog elke dag met plezier naar haar werk bij Kits Oonlie. Foto: aangeleverd Het deed mij terugdenken aan de jaren zestig. De 'Vereniging voor We- Wat is Robin haar rol binnen Kits Oonlie? tenschappelijke Spelling’ riep toen op tot vereenvoudiging van de spel ling. Als je nou voor elke klank één letterteken hanteert, kan iedereen foutloos spellen en kun je stoppen met al die verspilde spellinglessen op school. Iedereen begrijpt dat 'hij wort’ het zelfde betekent als 'hij wordt'. Alle 'au' wordt 'ou', alle 'ei' wordt 'ij' alle 'f' wordt 'v', 'thans' wordt 'tans', 'paard' wordt 'paart' enzovoort. Eventueel nieuwe lettertekens erbij voor de 'ng' Een laatste vraag Róbin. Hoe zou jij Kits Oonlie in één zin of een paar woorden kunnen samenvatten? Robbert vond de Bachelor leuk maar heftig. Foto: aangeleverd Ik heb kort de illusie gehad dat de spellingcorrectie in Word dit pro bleem zou oplossen, althans ('al- tans') voor een deel. Je smeert die als appelstroop over een tekst uit en alles komt verteerbaar uit de prin ter. Weg taalprobleem, weg sociaal probleem. of de 'e' in 'freule'. Democratischer dan zo wordt de spelling niet, was het heilig doel. U voelt het al, die ver eniging heeft het niet gered. Helaas, de media staan nog steeds vol spelfouten. Nou en? Oké, het mag niet in wetteksten, examens en in de wetenschap. Wel in sms'jes, whatsappjes, e-mails, enzovoort. In reacties leveren sommigen snerend commentaar op de makers van die spelfouten: laaggeletterd, asociaal en stom. Spelling is voor hun heilig. En, Róbin hoe ziet je werkdag eruit? “Mijn werkdag begint altijd met het klaarzetten van benodigdheden zo als fruit, speelgoed en/of activiteiten. Wij verwelkomen elk kind individu eel en starten dan gezamenlijk de dag op. Door de dag heen verzorgen wij de kinderen en doen wij ontwik kelingsgerichte activiteiten. De hele dag proberen wij zo goed mogelijk een vast dagritme aan te houden, maar voor spontane ideeën maken we altijd graag ruimte!”. Kan je iets specifieker over je werk vertellen? Waarom jij je werk belangrijk vindt? Je hebt vast wel eens iets opmerkelijks meegemaakt in je werk. Kan je vertellen wat dat is? Het uithangbord van een super markt vermeldde: LAATSE KANS OM TE SPAREN... enzovoort. Je kon erop wachten: het media-commentaar op die spelfout was niet van de lucht. De maker werd direct in de hoek van de laaggeletterden gedumpt. Hij/zij was asociaal en stom tegelijk, terwijl iedereen begrijpt wat de bedoeling van die kreet is. Spelling als sociaal probleem.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 5