'Huisdammers' uitgedaagd tijdens open damsimultaan in 't Loo Verloren, maar toch een winnaar Hockey vader column Komt een vrouw bij de h@cker (Snel geleerd, slim online) 1 ook goede kleding kunt dragen”. Voor degenen die de meeste tegen stand bieden zijn enkele prijzen aanwezig, waaronder een smakelijk bierpakket beschikbaar gesteld door Brouwerij Heyloo. Onder het genot van een gratis kop koffie of thee nemen Heilooërs het op tegen meervoudig Neder lands Kampioene Vitalia Doumesh. Momenteel is de Alkmaarse Dou- mesh wereld - en Europees kampioen landenteams. “Er zijn genoeg mensen die het wereldwijd bekende legendarische bordspel graag thuis spelen, ze ker nu de donkere dagen in aan tocht zijn. Deze damsimultaan is een extra uitdaging voor mensen die graag dammen en een prettige Onlangs heeft zij een gouden in signe ontvangen van de burge meester voor haar prestaties in de damsport. Damclub Heiloo bestaat al meer dan 80 jaar maar de geschiedenis van dammen gaat zelfs bijna 5000 jaar terug. Het eeuwenoude bordspel met niet al te complexe spelregels wordt gespeeld door twee oppo nenten die als doel hebben om alle damschijven van de tegenstander te elimineren. Behalve dat het een spannend spel is dat je overal kunt doen en wat veel gezelligheid met zich meebrengt wordt het bordspel ook wel gezien als ‘fitness for the brain’“Het is trouwens ook een goedkope sport, je kunt als lid van Damclub Heiloo iedere donderdag avond aanschuiven in Sporthal Het Vennewater voor maar 40,- per jaar”, glimlacht Bert, lid van de damclub. De moeder van Tommy, Marie-José van Leeuwen is al drie keer als vrijwilligster ac tief geweest in de vluchtelingenkampen op de Griekse eilanden. Zij had wel een idee: ”De ruim 400 tenues kunnen een prachtig twee de leven in de kampen hebben. Sport heeft een maatschappelijke functie, het zorgt voor verbinding en verbroedering tussen mensen. Samen spelen geeft de kinderen een zinvol le dagbesteding, leert ze normen en waar den en maakt ze fysiek en mentaal sterker. Zeker op plekken waar het stressgehalte zo hoog is. Met mijn eigen ogen heb ik gezien dat mensen maar een setje kleding hebben. Deze kleding dragen zij altijd. Het is moeilijk om daarin te sporten. Hoe fijn is het als je dan HEILOO - Wat doet een sportvereniging met oude sportkleding als er dankzij de nieuwe shirtsponsoren weer spiksplinternieuwe te nues komen? HSV-bestuurslid Tommy van Leeuwen tipt Iris Wimmers (vrijwilligster bij HSV) om eens contact op te nemen met zijn moeder. En zo geschiedde. Tijdens een laagdrempelige en in teressante sessie vertelt schrijver Maria Genova over de nieuwste trucs van hackers waar veel mensen in trappen. Deze ‘oude’ HSV-tenues komen goed van pas nu de Cruyff Courts zich snel verspreiden en ook steeds meer worden opgezet in vluch telingenkampen. Cruyff Courts zijn kleine voetbalvelden van kunstgras en maken deel uit van een project van de Johan Cruyff Foun dation. In Griekenland zijn er inmiddels drie gerealiseerd door de organisatie Movement on the Ground met steun van de Postcode loterij.; twee Cruyff Courts op Lesbos, waar van één in het kamp, één voor de plaatselijke bevolking en één Court op eiland Samos. Af gelopen september heeft de Stichting Chris tian Refugee Reliëf (CRR) met vrijwilligers de roodgele HSV-tenues naar Athene ge bracht. Daar wordt de kleding nu gesorteerd om daarna op transport naar de eilanden te gaan. Heeft uw club sportkleding over? Reacties kunt u mailen naar redactie@uitkijkpost.nl dat een QR-code niet van de bank is, maar van een hacker? Maria (www.mariagenova.nl) neemt je ook kort mee naar de digitale toe komst. Je kunt een prijs winnen als je haar wachtwoord raadt of interessante vragen stelt. De sessie is interactief, met veel voorbeelden uit de praktijk en er komen veel vragen aan bod. Hoe onthoud je bijvoorbeeld tientallen verschillende wachtwoorden? Trap je in een vals Whatsapp-bericht? Hoe herken je de betere nep mails? Sturen hackers ook fysieke brieven? Kan een wifi-deurbel of een bevei ligingscamera toegang geven tot alles op je laptop? Hoe herken je een kwaadaardige app? Hoe kun je zien HEILOO - Woensdag 19 oktober organiseert Damclub Heiloo een open damsimultaan in winkelcentrum ’t Loo waaraan iedereen die deze denksport graag beoefent kosteloos kan deelnemen. HEILOO - Donderdag 20 oktober geeft schrijver Maria Genova, bekend van onder meer de bestseller ‘Komt een vrouw bij de h@cker’, een interactieve presentatie in Bibliotheek Heiloo. Voor meer informatie: Martien Houtenbos, tel.: 06- 22 69 91 12 of martiencarin@hotmail.com Heb je zin om mee te dammen op woensdag 19 oktober? Je kunt tus sen 13.00 uur en 15.30 uur gewoon aanschuiven in Winkelcentrum ‘t Loo, je hoeft je niet vooraf aan te melden. bijkomstigheid is natuurlijk dat je andere dammers uit de omgeving ontmoet”, aldus Martien Hou tenbos, voorzitter van Damclub Heiloo. Donderdag 20 oktober, 20.00 uur in Bibliotheek Heiloo. Toegangskaar ten (incl. koffie/thee) kosten 7,50 10,- voor niet-bibliotheekle- den) zijn verkrijgbaar via www. bibliotheekheiloo.nl of bij de servicebalie. Tijdens de pau ze zal Maria Genova haar boeken signeren. UITKIJKPOST 12 OKTOBER 2022 5 Iedereen mag meedoen! Foto: Pixabay Maria Genova. Foto: aangeleverd door Michiel Ullers Ach, niks nieuws onder de zon. Het kabinet heeft afgelopen jaren meer Fitness for the brain komt hockeyvader regelmatig. Lek ker potje gespeeld bij de veteranen, maar zonder 3 punten van het veld. Of heerlijk tegen een ander balle tje slaan (iets met een baan, club en hole), maar te veel ballen kwijt en te veel slagen boven par. Of lekker ge fietst op de racefiets, maar achteraan de groep bungelen. Of een middagje suppen, maar te vaak in het water ge vallen. Kortom, je kan je prima verma ken en toch niet als winnaar van het veld stappen. Zo ook de Jong Heren, want zo heet het seniorenteam van hockeyzoon. Dik verloren, maar super goed ge speeld. Met als grootste compliment dat ze allemaal de volle 70 minuten hun best gedaan hebben, kansen hebben gecreëerd en meer keer op doel geslagen hebben dan de tegen stander. Enige verschil was dat wij niet scoorde en zij wel. Kan gebeuren. dere keren verloren, maar blijft toch met een glimlach zitten. Ajax loopt na een misstap tegen een Italiaans team nog als winnaar rond. Hamilton rijdt niet meer vooraan, maar voelt zich nog de grootste kampioen en de Nederlandse tennissterren slaan de pannen van het dak, maar winnen nog geen grand slams. Dan mag een groepje tiener-hockeyers zeker met een trots gevoel van het veld stappen, ondanks de 1-8 nederlaag. Mannen, volgende keer weer een kans. Ga jij de uitdaging aan? Toegang 1-8 verloren. Dan ben je dik inge maakt en er niet aan te pas gekomen zou je zeggen. Maar wat nu als dat niet zo is? Gelukkig heeft een be kende oud AZ-trainer daar een mooi woord voor; scorebord-journalistiek. Een beetje raar natuurlijk als je zo’n uitslag hoort, maar het klopt wel. En dat is nu precies wat er bij het team van hockeyzoon voorgevallen is. Dik verloren, maar super goed gespeeld. Maar kan dat wel, want verloren is toch gewoon verloren? Nou, het over-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 5