Dubbel feest voor Oratoriumkoor Heiloo CDA-fietsronde: VerenigingNederland.nl Hizi Hair: We are open Willibrorduslezing Henk Oosterling: Van ego naar eco 1000e lid voor TV Het Vennewater Uitbreiding conversatiegroepen Taalhuis Heiloo Over fysieke, sociale en mentale duurzaamheid UITKIJKPOST 26 OKTOBER 2022 15 Links Sien Kaandorp en rechts Carla van Lingen. Tekst en foto: Nico Bakker Badminton Heiloo kon het bezoek wel waarderen. Foto: aangeleverd Eigenaresse Tiana kijkt enthousiast terug op de afgelopen dagen. Foto: aangeleverd Gouden jubileum Maar er was nog een feestvarken! Voorafgaand aan het concert werd koorlid Sien Kaandorp in de schijn werpers gezet vanwege haar 50 jaar lidmaatschap. Blij verrast werd ze bejubeld toegesproken door voor zitter Carla van Lingen. “Je haalt met gemak de hoge A en je bent nog altijd een dartelende jonge meid, we zijn trots op je als lid”, aldus Carla. Beetje beduusd door al die belang- Mede vanuit het landelijke initiatief VerenigingNederland.nl is ingegaan op de vraag ‘hoe gaat het met de vereniging en de vrijwilligers?’ Ook is gesproken over de zorgen over de zeer hoge energiekosten en de nood zaak nog sneller te verduurzamen. Dit is tot stand gekomen dankzij een unieke samenwerking met Stichting Trefpunt Heiloo. Directeur Marian van Dam licht toe: “Het is geweldig dat het koor de samenwerking met het Trefpunt heeft gezocht zodat ze deze voorstelling konden aanbie den aan mensen, voor wie het soms moeilijk is om naar een concert te gaan. Of de reden nu financieel, so ciaal of fysieke kwetsbaarheid is, cultuur zou bereikbaar moeten zijn voor iedereen. Hoe cultuur zorgt voor welzijn onder de mensen is zaterdag wel gebleken. Voor ons voor herhaling vatbaar!” HEILOO - Zaterdag 22 oktober bracht CDA-Heiloo een bezoek aan een aan tal sportverenigingen. De fractie was te gast bij Peter van Balen (Badminton Heiloo), Sven Ootjers (AV Trias), Ellen Popma (HSV) en Hugo den Hartogh (De Foresters). stelling, want “Weet je, ik sta niet zo op de voorgrond, daar ben ik te lang voor, ik hoef niet zo nodig voor aan. Dat is al mijn hele leven zo, op school stond ik ook altijd achter aan”, aldus Sien. Met haar bijna 80 jaar is ze als vrijwilligster nog actief op vele terreinen. Zo helpt zij in het ziekenhuis, samen met haar man Wim bij de catering als patiënten ge zamenlijk wedstrijden bekijken van AZ, Sien was ook jarenlang lid van de Zonnebloem als contactpersoon. Ze is ook vrijwilligster in Overkerck. Sien is altijd een bescheiden koor lid gebleven. Over haar eigen ju bileum zegt ze “Het moet over het koor gaan en niet zozeer om mijn persoon. Ik hou niet zo van die poes pas”. Wat haar vooral trekt is dat het Goed voor de onderlinge contacten en ook ‘huiswerk’ voor de fractie in de aanloop naar de bespreking over de begroting van de gemeente Heiloo. Ook belangrijk: initiatieven om wel zijn, sport en aanpak eenzaamheid te verbinden worden breed gesteund. In het koor is Sien vele jaren actief geweest in allerlei bestuursfuncties. Samen met Corrie Schouten ver zorgde zij de verkoop van spullen op de Koninginnedag rommelmarkt, dat leverde toch een financiële on dersteuning voor het koor op. koor grote serieuze klassieke koor werken zingt op een hoog niveau, “Maar we hebben ook veel gein met elkaar. Onze dirigent Paul Waerts kan met veel humor ons toch elke keer wat meer bijleren. Elke repetitie is dan weer een leuke uitdaging. Na tuurlijk zijn gezellige contacten ook belangrijk voor mij”, aldus Sien. Het lijkt onmogelijk: in een wereld die cultureel fragmenteert en po litiek polariseert onszelf opnieuw uitvinden in andere levensstijlen. Henk Oosterling zal op 5 november tijdens de Willibrorduslezing in de Cultuurkoepel ingaan op dit com plexe probleem. Ook bespreekt hij het verband tussen de klimaatcrisis en onze geestelijke en lichamelijke gezondheid. Henk Oosterling geeft richting aan verzet. Hij breekt begrippen als ge zondheid, duurzaamheid, politiek en individualiteit open en schept ruimte voor een circulair-inclusief denken en doen waarin niet het ego maar onze eco centraal staat. Oosterling noemt zich ecosoof, doceerde tot 2017 filosofie aan de Erasmus Uni versiteit Rotterdam, was Nederlands kampioen zwaardvechten en zet zich in voor kansarme jongeren. HEILOO - Hizi Hair Heiloo open de 20 oktober haar deuren in winkelcentrum ‘t Loo. Het zingen heeft Sien vooral geleerd in het koor zelf van de verschillen- Zij kijkt met succes terug op de af gelopen dagen. “Iedereen die lang sloopt is super enthousiast over onze prachtige nieuwe winkel en neemt de tijd om deze te bewonde ren. In de afgelopen dagen hebben de dirigenten die zij heeft meege maakt. Ze heeft een sterk auditief geheugen dat haar helpt bij het in studeren, want muziek lezen is niet haar sterkste kant. Ze komt uit een muzikaal nest, haar vader was koor dirigent in Heerhugowaard. “Haar mooie zuivere sopraanstem heeft ze van haar moeder”, zegt haar Wim trots. “En het komt maar sporadisch voor dat ze niet naar het koor gaat”, vult hij aan. In zijn lezing neemt hij u mee op het pad van ego-emancipatie naar eco-emancipatie. “Oosterling legt verbanden en prikkelt de geest, daagt uit om te denken over wat normaal is, de invloed van de politiek, de rol van banken, taakstraffen, de organisatie van de gezondheidszorg en met name de geestelijke gezondheidszorg.” De avond begint met muziek van de Muziek- en Dansschool en met voordrachten van de Willibrord- school. we al veel mensen nog mooier mo gen maken. Een betere start had ik niet op kunnen hopen!” De 7e Willibrorduslezing inclusief de Willibrodusmaaltijd is op zater dag 5 november in de Cultuurkoe- pel van Heiloo. Aanvang 17.00 uur, sluiting rond 21.00 uur. De kosten zijn €5,- Opgeven via: kaarten.cultuurkoepelheiloo.nl Onderscheidende onderdelen van Hizi Hair zijn de wasmassage in de massagestoel waar zij elke klant mee verwennen, het maken van een prijsafspraak om verrassingen bij de kassa te voorkomen en het per soonlijk advies onder genot van een kopje thee of koffie. Jubileumconcert Met de uitvoering van het grootse klassieke koorwerk ‘The Creation’ van componist Joseph Haydn, ju bileerde het Oratoriumkoor Heiloo ter gelegenheid van haar verjaardag. Dit koorwerk is een aaneenscha keling van melodrama en Haydnse frivoliteiten, innemende passages en bombastische uitingen, afgewis seld door rijk gevulde melodische solozang, gelardeerd met prach tige muzikale lijnen door het Pro menade orkest. De solistenrollen werden zeer professioneel ingevuld door Jeannette van Schaik (sop raan), Peter Vos (tenor) en Matthijs Mesdag (bas). Het geheel stond onder de bezielende leiding van Paul Waerts. Het is altijd weer een genot om te zien en te horen hoe Paul met gebaar en mimiek koor en orkest tot mu zikale hoogtepunten weet te bren gen. Dat het publiek in de bomvolle Cultuurkoepel het hier mee eens was, bleek wel uit de staande ova tie na een lange, maar sfeervolle muzikale middag. Er zijn nu twee conversatiegroepen. Er wordt Iedere keer over een ander thema gepraat in een kleine groep. Als je mee wilt doen, spreek je al Ne derlands (niveau eind A1 of A2). Dinsdag 13.00 - 14.30 uur 6 bijeen komsten van 25 oktober t/m 29 no vember. Donderdag 15.30 - 17.00 uur 6 bijeenkomsten van 3 november t/m 8 december. Meld je aan via: www.bibliotheekheiloo.nl of kom langs in de bibliotheek. Daar werd natuurlijk even bij stil gestaan en dus kreeg Rob uit han den van trotse voorzitter Sybren van Dokkum bloemen en natuurlijk een hartelijk welkom. Tijdens de clubkampioenschappen die vorige week gespeeld werden was er voor alle spelers die wilden een stukje ‘gouden’ taart. “Een le dental van 1000 is fantastisch en een ode aan alle vrijwilligers en spelers die de club zo geweldig maken. De leden zijn ons goud waard,” aldus Sybren. “Naast de nieuwe padelba- nen, noemen nieuwe leden ook de sfeer en de prachtige groene club als reden om zich bij ons aan te melden. Het is geweldig om dat met zoveel mensen te mogen delen.” HEILOO - Als je de Nederlandse taal leert, is het fijn als je veel Ne derlands kunt praten met andere mensen. Na de enthousiaste toespraak van Carla werd Sien officieel benoemd tot erelid van Oratoriumkoor Hei- loo. Zichtbaar aangedaan schoof Sien snel terug naar haar me- de-sopranen, want er was werk aan de winkel. HEILOO - De klimaatcrisis staat volop in de publieke belangstelling. Hoe erg is het? Kan er nog iets aan worden gedaan? En hoe dan? HEILOO - Het heeft even moeten wachten, maar afgelopen weekend was het zo ver: Oratoriumkoor Heiloo vierde haar 75ste verjaardag. Wie jarig is trakteert en in het geval van het Oratoriumkoor werd er op een concert ge trakteerd. Op zaterdagavond vond het reguliere concert plaats, op zondag middag een matinee uitvoering, speciaal voor oudere, kwetsbare mensen. De producten van Kerastase en Olaplex geven alleen de beste re sultaten en hebben een assortiment om aan de behoefte van elke klant te voldoen. Professioneel, toegankelijk en persoonlijk zijn woorden die deze salon en het team van Hizi Hair Heiloo omschrijven. Aan het roer staat eigenaresse en franchisene mer Tiana (25, 2e van links op de foto). HEILOO - TV Het Vennewater verwelkomde vorige week haar 1000e lid: Rob Luif.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 15