CULTUUR IN HEILOO e.o. 1 Falkland Toneel speelt voor kinderen! De Witte Kerk got Talent! Accordeon Melancolique Goede podia, een rijkdom voor theatermakend Heiloo Jongerentoneelgroep JP-II speelt ‘De winkel van de juwelier’ Ook leuk voor partijtjes! UITKIJKPOST 26 OKTOBER 2022 16 HEILOO - Vanaf het moment dat ik Theater De Beun vanaf de podiumkant heb mogen meemaken met Falkland Toneel, was ik gegrepen door het theatervirus! Wat was hier veel mogelijk! Wat was het een feest om het publiek een volwaardige voor stelling te presenteren. Nu ruim 30 jaar later is die magie van het theater nog steeds niet verdwenen. Ik denk niet dat die magie in ons oude Asta theater uit de verf gekomen was, dat bleef een bioscoop. Of op het geïmproviseerde podium van res taurant de Rustende Jager. Dat wij in een gemeente wonen met talrijke voorzieningen is niet zo vanzelfsprekend. Er zijn talloze gemeenten waar theatermakers, zang-, dans- en muziekgroepen ergens in een zaaltje, aula of ergens ‘tussen de schuifdeuren’ de vruchten van hun harde werken mogen verto nen. Iedere ‘tak van sport’ heeft zo zijn eigen wensen en ideale podium. Daar waar muziek en zang in de Cultuurkoepel het best tot zijn recht komt, zijn theatermakers gezegend met Theater De Beun en geeft de Witte kerk weer een podium aan klein schaliger muziekaanbod en presentaties. Onmiddellijk denk ik terug aan die felle brand in de Beun 2010. Het theater was gered, maar had wel flinke waterschade en was geruime tijd buiten gebruik. De amateurverenigingen zaten met de handen in het haar en oplossingen waren divers. Zo speelde H.O.V. (Heilooër Operette Vereniging) in de Strandwal, net als de jeugd van Falkland. Dit waren de meest dramatische voorstellingen die ik in Heiloo gezien heb. Met Jeugdmusical Vereniging de Hanswijckers ben ik uitgeweken naar Mare Nostrum Alkmaar. Daar hebben we redelijk kunnen spelen, maar het publiek liet het helaas afweten. Het avondstuk van Falkland hebben we toen maar een half jaar uitgesteld. Of de Cultuurkoepel op dat moment een goede vervanger had kun nen zijn voor de Beun? Nee, toen zeer zeker niet en zelfs nu er veel aangepast is, denk ik nog steeds niet. Natuurlijk kun je wel muziek brengen in de Beun en theater in de Cultuurkoepel. Maar ieder podium in Heiloo heeft zijn unieke sterke punten die je juist moet koesteren en benutten. Is theatermakend Heiloo hiermee helemaal gelukkig? Wat podia betreft zeker. Maar er is wel een enorme behoefte aan een decorbouw locatie. Decennialang heeft de gemeente een plek gefaciliteerd waar de theatermakers decors konden bou wen en opslaan. Van een schoolzolder naar de Bergeonstraat, naar het GGZ-terrein, naar het Bruno gebouw, het maakte niet uit - als er maar een plek was. Tot dat een financiële regeling de perfecte locatie in het Bruno gebouw onbetaalbaar maak te. De investeringen in het gebouw door de gemeente en door de verenigingen bleken kapitaalvernietiging. De locatie is bij mijn weten nu niet in gebruik. Falkland, Stichting Jeugdtheater Heiloo, de Hanswijckers en Theaterbende moeten zich maar zien te redden in een garage, een stukje loods of wat er maar voorbij komt. Allard de Graaf Voorzitter Falkland en lid Team Cultuurplatform Heiloo Er is wel eens gesuggereerd het allemaal wel wat minder kan en er geen plaats is voor zoveel podia. Er is ooit geroepen dat één podium genoeg is en de rest opgedoekt mag worden. Dat is een doemscenario in mijn optiek. Daarom maak ik mij graag sterk voor onze decorbouwers, want die zitten nu klem tussen de schuifdeuren. HEILOO - Op 3 november staat er verrassend diverse accordeonmuziek uit alle windstreken op het programma van de Witte Kerk. Twee accordeons flirten, dagen uit, kibbelen en omhel zen elkaar; Parels uit de Zuid-Amerikaanse en Franse traditie komen samen in een wereld van toetsen, balgen en lucht. Klanken uit de zonovergoten Mediterrane en de Cariben verwarmen ons op deze winterse Hollandse avond. Het repertoire van Cherie en Jean-Piere is heel breed en omvat internationale volksmuziek, swing, chansons en blues. Donderdag 3 november 2022, 19.30 uur Toegang: 15,00 inclusief drankje Van tevoren reserveren: reserveren@wittekerk-heiloo.nl HEILOO - Winnie valt steeds in slaap tijdens de lessen van mees ter Bart. In haar dromen gaat ze op bezoek bij de Batavieren en reist ze onder andere naar het wilde westen! In de klas gebeurt ondertussen ook van alles. De jongens maken steeds ruzie met de meiden, er verdwijnt een bij zondere ring en wat is er aan de hand met haar beste vriendin? Wakker worden, Winnie! De enthousiaste Falklanders gaan het toneel weer op om de kinderen van Heiloo en omstre ken te vermaken met dit heerlijke jeugdstuk van Jan Hoedjes. Kom je ook? De voorstellingen vinden plaats op zaterdagmiddag 29 oktober (15.00 uur) en zondagmiddag 30 oktober (13.30 en 16.00 uur). Kaarten a 9,00 inclusief één drankje, zijn te bestellen via de website van Theater de Beun. Kaarten zijn tevens vanaf één uur voor aanvang van de voorstelling HEILOO - Het toneelstuk ‘De winkel van de juwelier’ brengt een mooie boodschap over liefde, trouw en huwelijk. Het toneelstuk is geschreven door Karol Wojtyla en stamt uit eind jaren ‘50. Belangrijke thema’s zijn vrijheid verantwoordelijkheid, te verkrijgen aan de kassa van het theater (er kan uitsluitend per pin betaald worden). Kijk voor meer informatie en kaartverkoop op www.falklandtoneel.nl. Op vertoon van het program maboekje dat je ontvangt in het theater, krijg je in het weekend van de voorstelling bij ijssalon Di Fiorentina in Heiloo het tweede bolletje ijs gratis. Heb je altijd al toneel willen spe len, maar nog niet die stap gezet? Of heb je zin om als medewerker aan de slag te gaan? Kom dan naar ons Open Huis op zondag vergankelijkheid relaties en liefde geluk. Elk van de drie bedrijven concentreert zich op een koppel dat de winkel van een juwelier bezoekt. In het eerste bedrijf ontmoeten we Teresa en Andrek, een jong koppel dat op het punt staat te trouwen. In het tweede bedrijf staat een huwelijk centraal, dat van Anna en Stefan, dat koud en liefdeloos is gewor den. In het derde bedrijf wordt Kryszek, de zoon van Teresa en Andrek, verliefd op Monica, de dochter van Anna en Stefan. Monica gelooft echter niet in het huwelijk, terwijl Kryszek graag met haar wil trouwen. Wakker worden, Winnie! Foto: Peter Bijkerk Edo Postma Het toneelstuk is op 22 oktober in Den Haag in première gegaan en staat op 20 november in theater De Beun in Heiloo. 6 november tussen 14.00 uur en 16.00 uur in onze repeti tieruimte in de Ypsalon (De Hucht 4 in Ypestein) in Heiloo om vrijblijvend te beleven wat toneelspelen en alles wat daarmee samenhangt inhoudt. Er worden toneelworkshops gegeven (meedoen met de Falklanders mag, maar alleen kijken is ook prima) en natuur lijk kunnen de Falklanders alles vertellen over de vereni ging, de kostuums, decors, et cetera. Iedereen is van harte welkom! Zegt het voort! Aanvang: 20.00 uur Inloop vanaf 19.30 uur Entree €12,50 voor volwassen en €10 voor studenten Voor meer informatie en ticket- verkoop: www.olvternood.nl 072-5051288 Het toneelstuk brengt een mooie boodschap over liefde, trouw en huwelijk. Foto: aangeleverd, O o o c 03 E _c m o o ■q LU O

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 16