Red Jezelf Brevetten bij Zwembad Loos I Nieuwe High Intensive Care en nieuwbouwappartementen Uitje Huiswerkgroep Heiloo voor Elkaar Aanbouw forensische kliniek, Landgoed Willibrordus gaat verbouwen laatste gebouwd. Landgoed Willibrordus is een bijzon dere wijk in Heiloo. Hier wonen men sen, werken mensen, en is er ruimte voor sport en cultuur. Dit gebeurt in een groot aantal verschillende ge bouwen, van plantenkas tot restau rant, van appartementencomplex tot Cultuurkoepel. Een aantal gebouwen voldoen niet meer aan de eisen van deze tijd. Daar om gaat er nieuwbouw plaatsvinden. Deze ‘omgekeerde integratie’ moet ervoor zorgen dat het Landgoed nog meer een plek gaat worden die bij draagt aan het herstel van de cliënten In de herfstvakantie gingen 16 jon geren met 5 begeleiders erbij stra lend weer op uit in Amsterdam. Dit werd mogelijk gemaakt door spon soren. HEILOO - De Stichting Heiloo voor Elkaar organiseert huiswerkbe geleiding voor jonge statushouders in de bibliotheek en uitjes in hun schoolvakanties. den ze werk van graffiti-artiesten van over de hele wereld. Op het plein ervoor spraken ze met andere ar tiesten die bezig waren en daarmee een plekje in het museum hoopten te krijgen. én een fijne wijk wordt om te wonen en te werken. Na een wandeling kwamen ze bij This is Holland, achter het Centraal Station. De entree werd mogelijk ge- Op de High Intensive Care (HIC) ver blijven mensen die acuut psychia trische zorg nodig hebben. De HIC komt op de plek waar nu de kliniek aan de Strandwal 38 staat en biedt plek aan cliënten vanaf 12 jaar. Er zijn 60 plaatsen: 6 clusters van 10 bedden, met een eigen keuken, di verse gemeenschappelijke ruimtes, een comfortroom, een spreekka mer en ruimtes voor ontspanning en therapie. De sloop van De Strandwal 38 berei den zij goed voor. Er wordt onder zoek gedaan naar asbest en de veilige verwijdering hiervan. Ook willen ze de sloop zo duurzaam mogelijk or ganiseren: “We kijken of materialen hergebruikt kunnen worden. In de omliggende bomen van De Strand- wal 38 zitten misschien vleermui zen. Daarom hebben we meer dan 30 vleermuiskasten in de omgeving op gehangen.” Op een deel van het Landgoed, op de hoek van de Kennemerstraat- weg en de Kanaalweg, ontstaat de mogelijkheid om appartementen te bouwen. Appartementen voor cliën ten en reguliere woningzoekenden. Het gaat om ca. 60 nieuwbouw- appartementen. maakt door dorpsgenoten die vrij- kaartjes wonnen bij een loterij. Er werd vooral genoten van de 3D-pre- sentatie: een vliegreis boven Neder land met een fantastische ervaring voor vier zintuigen. Na weer een korte wandeling lieten ze zich het eten goed smaken bij Me neer Kebab, waarna de thuisreis per trein werd aanvaard. Met een ap plaus voor hun begeleiders verlieten ze later op de avond het station van Heiloo. Vanaf de hoek van de Kennemer- straatweg en de Kanaalweg liggen een aantal voorzieningen die zullen worden vernieuwd en uitgebreid. GGZ NHN bouwt zoveel mogelijk CO2 neutraal. Met de klimaatdoel- stelling van 2050 in gedachten, is de duurzaamheid van onze gebouwen een belangrijke pijler van ons bouw beleid. De nieuwbouw zal een grote bijdrage leveren aan deze doelstel ling, met name omdat oude panden worden gesloopt. Ruben Ruiter, Van harte gefeliciteerd allemaal, heel knap gedaan! GGZ NHN biedt nu forensische zorg op twee plekken in Heiloo: op De Hooge Venne en op De Strandwal. De gebouwen aan De Strandwal 2 en 8 dateren uit de jaren ‘70. Daarom verhuizen zij naar een moderne plek: de nieuwe aanbouw aan De Hooge Venne. Het aantal cliënten dat zorg ontvangt blijft gelijk; er zijn 76 plaat sen. In het ontwerp is te zien dat er 1 gebouw ontstaat waarin op een opti male manier zorg kan worden gebo den. Nu verblijven zij op twee locaties op het Landgoed en dat wordt straks één. Eerst bezochten ze STRAAT, een museum voor graffiti en stree tart, gevestigd in de Lasloods op de NDSM-werf. In STRAAT bewonder- HEILOO - GGZ Noord-Holland-Noord (GGZ NHN) wil het Landgoed Willi brordus verder ontwikkelen. Een aantal gebouwen voldoet niet meer aan de eisen van deze tijd. Daarom gaat er nieuwbouw plaatsvinden. Doel is om van het Landgoed nog meer een plek te maken, die bijdraagt aan het herstel van cliënten én nog meer dan een wijk wordt om te wonen en te werken. Lees hier wat deze nieuwe plannen inhouden. HEILOO - Op woensdagochtend 5 oktober mocht een aantal kinderen van Zwembad Loos hun Red Jezelf Brevet halen. De kinderen zwommen een baan tje op de buik en een baantje op de rug met kleding aan. Na een groot applaus mochten de volgende kin deren hun brevet in ontvangst nemen: De veranderingen zijn aan de noord ank van het Landgoed, daar waar de Kanaalweg loopt. Er komen 60 soci ale huurappartementen op de hoek van de Kennemerstraatweg-Ka- naalweg voor cliënten en woning zoekenden. Het kinderdagverblijf en de medische post zijn onderdeel van een ander nieuw appartementen complex. Deze gebouwen worden als Ella de Versteijne, Yosias Goitom, Trystan Santos Ferreira, Ilse Gouda, Esey Bereket, Eslem Cetim, Kerem Cetin, Khaireh Soubaneh, Qusai Lubani, Marinde Vos en Sam Boele. van Eerden, Seraphine Er worden op het Landgoed verschil lende vormen van zorg verleend. Specialistische gezondheidszorg door GGZ Noord-Holland-Noord, maar bijvoorbeeld ook huisartsen zorg, fysiotherapie en tandzorg. Door de combinatie van wonen, werken en het aanbod van zorg is Landgoed Willibrordus een gewone wijk met een bijzonder verhaal. Verder staat duurzaamheid hoog in het vaandel en dus worden er o.a. zonnepanelen op de daken ge plaatst, is het gebouw 100% gasloos (minder CO2-uitstoot), komt er een warmte en koude-opslagsys- teem (WKO), wordt gebruik gemaakt van een warmtepomp en warm- tepompboilers t.b.v. warm water, staat de algemene verlichting ‘s nachts heel laag, komt er laag- temperatuur vloerverwarming (vloerkoeling in de zomer), wordt verlichting in kantoren, ber gingen, huiskamers en toiletten ingeschakeld met behulp van bewegingsmelders. UITKIJKPOST 26 OKTOBER 2022 19 Nieuwe High Intensive Care Ontworpen doorMecanoo. Foto: Mecanoo De huiswerkgroep van Heiloo voor Elkaar groet de sponsoren. Foto: aangeleverd Hoera, wij hebben ons brevet! Foto: aangeleverd Bijzondere wijk met een verhaal Verbouwing gepland: aanbouw forensische kliniek Nieuwbouw appartementen Nieuwbouw hoek Kennemerstraatweg - Kanaalweg Duurzaam bouwen Nieuwe High Intensive Care

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 19