Filmfestival Repair Café PostaanZee start op 3 november Middagconcert De Vredeburgers in Filmhuis Alkmaar Crowdfunding actie voor verjaardag Ernst Onrust Slotkapel onder constructie Aan tafel met... Peter J.H. van den Berg EGMOND-BINNEN - Schuif dit keer Extra locaties: Hal 25 PCC Oosterhout Ruim 2000 Hospice Egmond Workshop portretfotografie Inboedelverkoop St. Veldwerk Nepal UITKIJKPOST 26 OKTOBER 2022 22 Ernst Onrust temidden van coördinatoren Els (l) en Nathalie (r). Foto: aangeleverd Filmfestival Alkmaar opent met de film Close. Foto: aangeleverd Slotkapel Egmond aan den Hoef in de stijgers. Foto: Jeroen Kol ALKMAAR - Filmhuis Alkmaar organiseert van 2 t/m 6 november de derde editie van Filmfestival Alkmaar (FFA) met een uitgebreid en gevarieerd pro gramma. Op 3 november gaat het Repair Café van Post aan Zee van start. Elke eer ste donderdag van de maand bent van 13.30 tot 16.00 uur van harte welkom in het Repair Café. Neem uw kapotte apparaten, fiets of kleding gerust mee. Reparaties zijn gratis, maar een vrijwillige bijdrage aan PostaanZee stellen we zeer op prijs. Nieuwe onderdelen zijn wel voor ei gen rekening. Het Panoramaprogramma bestaat uit 24 films van de crème de la crème van de internationale cinema. Ze vormen een mix waarbij gelachen, gehuild, gehuiverd of gezwijmeld kan worden. Daarnaast is er een Turks focuspro gramma, een Godard retrospectief en allerlei extra’s, zoals een inleiding, masterclass of nagesprek. Het fes tival opent met film Close, winnaar van de Grand Prix in Cannes. Onze vrijwillige reparateurs onder zoeken samen met u het probleem en proberen de reparatie zo goed mogelijk uit te voeren. Als het lukt is de aanschaf van een nieuw product LIMMEN - Het gemengd koor De Vredeburgers onder leiding van Gerard Leegwater geeft op zondag 30 oktober een gevarieerd middagconcert in de PKN-kerk, Zuidkerkenlaan 23 in Limmen. Het concert begint om 15.00 uur en de kerk is vanaf 14.30 uur open. Suzanne Leegwater (sopraan) geeft haar medewerking als soliste. Janneke Koetsier begeleidt koor en soliste op de piano. Het koor De Vredeburgers brengt licht klassieke koorwerken, toe gankelijk voor een breed publiek. Deze middag bestaat het program ma onder andere uit liederen van Handel, Mozart, Fauré en Rossini. Het koor besluit met fragmenten uit de opera La Traviata van Verdi. Na Programma tickets Filmtickets kosten 11,50, inclusief Wilt u dit concert bijwonen? Kaar ten a €10 zijn te reserveren via info@devredeburgers.nl of telefoon 072-533 7158. Voor meer informatie zie: www.devredeburgers.nl niet meer nodig. Zo geeft u uw ka potte stofzuiger, kleding een tweede leven, wat heel goed is voor het mi lieu. “We willen met het Repair Café laten zien dat repareren leuk is en vaak heel makkelijk.” Meer informatie: www.postaanzee.nl. thee of koffie. Een passe-partout kost 60,- (zonder drankjes) en geeft vier dagen lang toegang tot het volledige programma. Ook zijn er per dag dag kaarten te koop voor 35,- (exclusief drankjes). Filmtickets en foodtickets voor een festivalmaaltijd bij HAL 25 koop je via filmfestivalalkmaar.nl Er is een kans dat u even moet wach ten, maar bij PostaanZee staat de koffie altijd klaar. Bekijk dan ook eens de boeken die er staan, de spel letjes en puzzels die u kunt lenen, de leestafel, of het maand- en week- programma van PostaanZee. afloop is er gelegenheid tot gezellig samenzijn. Zaterdag 22 oktober werd Ernst 64 jaar en op deze dag werd de cheque van (tot dan toe) 2065,- aan het hospice overhandigd. Ernst hield ondanks al zijn beper kingen zelfs nog een speech (via zijn spraakcomputer) waarin hij zijn waardering uitsprak voor de vrijwilligers en medewerkers van Hospice Egmond. Els Rosenmöller van het hospice sprak vervolgens Ernst toe en sprak met name haar bewondering uit voor zijn doorzettingsvermogen, Wie Ernst - en daarmee Hospice Egmond - wil steunen kan dat nog steeds doen. Elk bedrag is goed. Neem hiervoor contact op met Hospice Egmond. de manier waarop hij met zijn ziek te omgaat en hoe hij ondanks alles nog altijd positief blijft. Vervolgens had het hospice nog een mooie ver rassing voor Ernst: een duo accor deonisten kwam rond het middag uur langs om de feestvreugde nog wat te verhogen, iets wat Ernst zeer waardeerde, gezien de lach op zijn gezicht. De muren van de kapel worden zo wel geïsoleerd als gevoegd. Buiten en binnen komen er ook veranderingen. Buiten wordt het schilderwerk ge daan en binnen worden de wanden afgestoken, gestuukt en gesaust. Verder krijgt de garderobe een an dere plek en wordt de ‘Witsenkamer’ meer zichtbaar. Als je de kapel dan in loopt, kun je door een glazenwand het graf van de bekende Amsterdam se burgemeester Nicolaas Witsen uit 1717 bekijken. De Egmonden hebben een rijke ge schiedenis. Peter J.H. van den Berg weet ontzettend veel te vertellen over de geschiedenis van de Egmonden, zoals over de familie Van Egmont, of de kunst en cultuur geschiedenis van de Egmonden. Je bent van harte welkom voor een praatje met Peter. Ontdek waarom hij een passie voor de Egmonden heeft of vraag hem het hemd van het lijf. Je bent welkom tijdens deze Aan ta fel met... op donderdag 3 november van 10.30 tot 12.00 uur bij Dorpshuis De Schulp,Visweg 45, 1935 EB in Eg- mond-Binnen. De toegang is gratis. Aanmelden is niet nodig. Schuif aan! Aan tafel met. geeft mensen uit het dorp de gelegenheid om hun verhaal of kennis te delen met anderen. Dit kan een interessant beroep zijn, een leuke hobby, een onderwerp dat je na aan het hart ligt of iets interessants dat je hebt (mee)gemaakt. De tafel in Dorpshuis De Schulp biedt zo een po dium voor interessante workshops, verrassende presentaties en boeien de verhalen. Als je zelf eens een ‘Aan tafel met.’ wilt verzorgen kunt je je aanmelden bij de medewerker van de bibliotheek. In oktober organiseerde CréActief een dergelijke workshop. Het en thousiasme was zo groot, dat de workshop op 9 en 16 november her haald wordt. Fotograaf Rudy Rosman van Fotostudio Remora Producties neemt de deelnemers opnieuw mee op de weg naar het maken van een goed fotoportret. Beide avondsessies beginnen om 19.00 uur en duren tot ca 21.15 uur. Op 9 november houdt de fotograaf een inleiding over ‘Wat is een portret? En hoe gebruik je licht?’ Vervolgens wordt er geoefend. Er is een ervaren fotomodel op deze workshop aanwezig! Het is de bedoe ling dat iedere deelnemer zijn of haar eigen camera of telefoon meeneemt. Op 16 november staat de vraag cen traal ‘Hoe voeg je spanning toe aan een portret?’. Inschrijven kan tot en met zaterdag 5 november a.s. Meer weten of opgeven? Bel: 06-46492141 of mail naar: marjoleincopier47@gmail.com EGMOND AAN DEN HOEF - Er komt een tweedelige workshop Portretfo tografie in Dorpshuis ‘De Hanswijk’ in Egmond aan den Hoef. Aan tafel bij Peter J. H. van den Berg, schrijver van o.a. ‘De schilders van Egmond’. EGMOND-BINNEN - Zondag 5 no vember wordt in verband met ver huizing een inboedelverkoop ge houden aan de Vennewatersweg 19 te Egmond-Binnen. EGMOND AAN ZEE - Wat doet u met een broodrooster die het niet meer doet? Met een fiets waarvan het wiel aanloopt? Of met een trui waar mottengaatjes in zitten? Weggooien? Mooi niet! In de laatste vijftig jaar hebben er twee grote restauraties in de Slot kapel plaatsgevonden. De tweede restauratie - in 1992 - voegde ge brandschilderde ramen uit de zeven tiende eeuw en het plaatsen van de gerestaureerde gevelsteen boven de ingang van de kapel toe. In de jaren die volgden vond er regelmatig klein onderhoud aan de kapel plaats. Het bestuur van Stichting Restau ratie Slotkapel heeft echter besloten om weer iets groots aan te pakken. EGMOND AAN ZEE - In de aanloop naar zijn 64e verjaardag heeft Ernst Onrust samen met zijn familie een crowdfunding actie opgezet. Ernst ver blijft al enige tijd in het Egmondse Hospice en wil met deze actie iets terug doen voor alle medewerkers van het hospice. EGMOND AAN DEN HOEF - De Slotkapel is in verbouwing. Jarenlange voor bereiding en sparen hebben tot het moment geleidt dat de Slotkapel van bin nen en van buiten gerestaureerd kan worden. Onder andere een vaatwasser, was droger, (tuin)meubilair, kasten, kantoormeubilair, servies, bestek, decoratie en cd’s zijn te koop. Fred Valkering verkoopt zijn inboedel ten bate van de financiering van oplei dingen voor kinderen uit de laagste kaste van Nepal om hen daarmee een mooie kans op zelfredzaamheid te geven. De verkoop is van 11.00 tot 16.00 uur. Voor meer informatie: Fred Valkering, 06-22659285. Op de website vind je het volle dige festivalprogramma, waar de films worden vertoond en actuele informatie over het randpro- gramma. 'in

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 22