oG Preek van de Leek door Joop Tulp HSV verduurzaamt -.-Maak haudweem -BAffï door DE LENS van Astrid Wiebering-Vlaar Matthijs wist al jong dat hij striptekenaar wilde worden 8 L 9 tf,.' Matthijs van Baarsel Joop werd in 1975 onderwijzer op De Ark - nu de Duif - in Heiloo. Hij werd daar later ook intern begeleider. Na 2004 had hij dezelfde functies op scholen in Schermerhorn, Heems kerk en Alkmaar. Na zijn pensione ring werd hij actief bij het vluchte lingenwerk in ons dorp. Momenteel is hij betrokken bij ‘Heiloo voor Elkaar’, een organisatie die hulp biedt aan statushouders. Daarnaast is hij secretaris van de Historische Vereniging Heiloo. Al meer dan 40 HEILOO - Het is de trouwe lezer vast opgevallen: in de Uitkijkpost van woensdag 19 oktober stond op pagina 3 een stripje met als titel ‘Heiloo Kijkt Uit’. Deze cartoon is gemaakt door Matthijs van Baarsel, die samen met zijn gezin sinds 2013 in Heiloo woont. Vanaf nu wekelijks te vinden in de Uitkijkpost! Kennelijk wist ik het toen ik 9 was: ik wilde later striptekenaar worden. Niet gek, want ik deed in die ja ren niets liever dan strips lezen en stripfiguren tekenen. Sammy, De Generaal en mijn eerste grote held Lucky Luke waren mijn favorieten. De vingers van mijn linkerhand za ten na een dag vol met gekleurde streepjes van de stiften die terug de dop in moesten, terwijl ik in mijn hoofd al bezig was met de volgende kleur. En terwijl ik tekende, vertelde ik het verhaal hardop. Inclusief ge luiden van ontploffingen en revol verschoten, want ja, ik was wel een jongetje. De eerste Preek van de Leek van dit seizoen wordt op 6 november ver zorgd door Joop Tulp. Voor meer informatie zie www.ronddewaterput.nl Plannen kon ik minder goed, dus bijna altijd liep het uit op nachtwerk. En als mijn tekenwerk dan ruim na bedtijd klaar was, ging mijn moeder verder om het geheel met kleurpot lood in te kleuren. In het laatste jaar van de middelbare kwam de vraag weer terug: wat wil je later worden? Inmiddels had ik de muziek ontdekt, dus sowieso drum mer. En ja, striptekenaar natuurlijk. Kon prima gecombineerd, vond ik, want optreden doe je doorgaans ‘s avonds en tekenen kan dan mooi overdag. Super toch? “Zeker,” be aamde mijn vader, “Maar ga daar naast dan iets studeren waarmee je wat meer zekerheid creëert voor de toekomst.” ZuchtEen verstandig punt natuurlijk, dus ik begon vol goede moed aan Bouwkunde. Tij dens mijn studie kon ik het strip- tekenen gelukkig blijven doen. Zo mocht ik voor de TU-krant Delta een aantal jaren de cartoons verzorgen. Ik ontdekte dat je er dus ook echt wat mee kunt verdienenZie je wel! Maar ja, toen begon het nieuwe le ven: het werkende. En verdween het striptekenen naar de achtergrond. Naar kaartjes voor vrienden en ge liefden, en af en toe een poppetje bij een presentatie voor werk. Toch is de wat-ik-later-worden- wil-wens uit het vriendenboekje altijd blijven sudderen. Hoe mooi is het als je mensen een glimlach kunt bezorgen met iets wat je leuk vindt om te doen? Een paar weken geleden heb ik de stoute schoenen aange trokken en gesolliciteerd bij de Uit kijkpost. Ik miste een stripje in ons gezellige weekblad. Gelukkig de re dactie ook. En u? Ik hoop het! Lang verhaal kort: na 38 jaar is het eindelijk gelukt Bij de keuze van de nieuwe veld- verlichting is als eerste gelet op de kwaliteit van de verlichting voor de sporters zelf, maar daarnaast ook naar de omgeving van het complex. Oostendorp Nederland heeft zich met haar lichtplan volledig gehou den aan de geldende normen, vol gens de algemene richtlijnen van de N.S.V.V. (de Nederlandse Stichting voor Verlichtingskunde). De vervanging van de verlichting is voor HSV de eerste stap om te verduurzamen. Er wordt door de onderhoudscommissie ook onder zoek gedaan naar het plaatsen van zonnepanelen en/of kleine wind turbines (zogenoemde wokkels). Ook wordt er gekeken naar verdere isolatiemogelijkheden en strakkere inregeling van de verwarming. J De toegang is gratis. Er is bij de uitgang echter wel een collectie voor een tegemoetkoming in de kosten. Preek van de Leek door Joop Tulp. Zondag 6 november om 16.00 uur. Witte Kerk, Raadhuisweg 32, Heiloo HEILOO - Ook dit seizoen heeft Rond de Waterput weer twee dorpsgenoten bereid gevonden om een ‘Preek van de Leek’ te houden. Zij trakteren ons in zo’n 45-60 minuten op levenslessen en delen met ons hun bronnen van inspiratie. Doorgaans wordt de ‘preek’ afgewisseld met door hen zelf uit gekozen muziek. Na afloop is er gelegenheid om - onder het genot van een drankje - na te praten met de (s)preker en met elkaar. HEILOO - Voetbalvereniging H.S.V. is volop aan het verduurzamen en heeft vorige week de conventionele veldverlichting vervangen door ledverlich- ting, waardoor er naar verwachting ongeveer 15.000 kWh op jaarbasis zal worden bespaard. De eerste trainingen zijn in het nieuwe schijnsel naar volle tevredenheid gehouden. Het A-veld kan nu ook per helft worden verlicht zodat - als er met wat kleinere groepen wordt ge traind - ook stroom wordt be spaard. Dit was tot nu toe niet het geval. 17 n jaar maakt Joop studie van Sint-Ni- colaas en Sinterklaastradities. Üt Mannuhkoor uit Alkmaar zal de ‘preek’ muzikaal omlijsten. Op de middelbare school mocht ik vanaf de derde klas de aankondi- gingsposters maken voor school feesten en filmavonden. Grote A1-bladen vol figuren, tekst en kleuren. De driedimensionale let ters van Indiana Jones and the Last Crusade zal ik nooit vergeten - zoek ze maar op! II'- WU Jli UE PtAC*LATA*J Dit boekje is van mij! UITKIJKPOST 26 OKTOBER 2022 3 Noem: Matthijs wist als jongetje al dat hij striptekenaar wilde worden. Foto: aangeleverd Joop Tulp. Foto: aangeleverd Ik ben geboren en getogen in Ob- dam, en nu woon ik al bijna 40 jaar in Heiloo. Ben al heel wat ja ren getrouwd met Hans Wiebering (van 'vroeger' Wiefix en al ruim 30 jaar timmerman van zijn eigen bedrijf). We hebben drie kinderen die alle drie het huis uit zijn en inmiddels hebben we er twee schoonzonen In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto geeft andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. Gttwrledatuii: J. i' Gtfwrteploalv.1'1 I - Na diverse omzwervingen (slagerij, stoffen/wol winkel Nouveauté in 't Loo, stoffen/wol winkel Marijke in het Hoekstuk, Bibliotheek) werk ik al bijna 20 jaar als financieel medewerkster bij de 5 kerkgemeen schappen die samen de Bron van Wat wil je later worden? Verder heb ik als hobby foto graferen, velen zullen mij vaak door Heiloo zien lopen met mijn fototoestel in mijn hand. Levend Water vormen. Kon ieder een maar zeggen dat je werk je hobby is en je hobby je werk. Ik geef de voorlopig laatste lens door aan Marius Prein. en een schoondochter bij. Sinds 1,5 jaar zijn wij de opa en oma van kleinzoon Stan. Nachtwerk Kleur hoar: Kleur og*n 1 i-i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 3