Buitenstebinnen f. Willibrorduswandelingen en Eerlijk en Werelds heeft volop cadeau-ideeën Ron al 25 jaar actief in het water voor Stichting Gehandicapten Sport Heiloo - f* 1 x C column ZE NOEt M BAI i i - Uitkijkpost viert 88-jarig bestaan! De film ‘Ze noemen me Baboe’ laat beelden zien uit de meest recente historie. De film verhaalt van een jonge vrouw, in dienst als kinder meisje van een Hollandse familie, in Indië. De film laat daarnaast met prachtige beelden de ontwikkeling van Indië naar Indonesië zien. Op zaterdag en zondag wordt de film gratis vertoond vanaf 14.30 uur. Sinds de oprichting in april 1978 wordt er in zwembad Loos elke za terdagmorgen van 07.30 tot 08.00 uur onder begeleiding van Ron met De tweede activiteit heeft te maken met een vroegere geschiedenis. Die heeft te maken met het ‘aangeno men’ bezoek van Willibrordus in Heiloo. Op 12 en 13 november zijn er Willibrorduswandelingen georgani seerd. De gids laat u plaatsen zien die verband houden met het leven van Willibrordus. Op zaterdag 12 november wordt er in zuidelijke richting (Onze Lieve Vrouw ter Nood) gewandeld en zon dag 13 november is in noordelijke richting (de Witte Kerk) ook veel te een team van vrijwilligers aan kin deren met elke willekeurige be perking zwemles gegeven. De oor spronkelijke opzet is de kinderen watervrij te maken en plezier te hebben in het water. Met heel veel geduld en training lukt het om de kinderen een zwemslag aan te leren. Een enkele keer gaan de kinderen dan ook op voor een echt zwemdi ploma. Helaas ziet Ron dat de aan was van kinderen steeds kleiner wordt mede door het overweldigen de aanbod aan G-Sporten in de ge meente Heiloo en omgeving. “Het is daarom goed om te weten dat wij nog steeds kinderen met een wille keurige beperking kunnen plaatsen maar ook vrijwilligers die in het water kunnen helpen zijn natuur lijk van harte welkom op zaterdag morgen,” aldus Ron. Als dank voor de inzet van Ron is hij getrakteerd door het bestuur en zijn collega vrij willigers op een gezellig avondje uit eten. Voor meer informatie kunt u al tijd contact opnemen met Ron via 06-48272065 of per e-mail naar ron.kosters57@gmail.com vertellen. Elke wandeling duurt on geveer anderhalf uur. Het vertrek van beide wandelingen is vanaf het Historisch Museum om 13.30 uur. Onderweg is er op een verrassende plek koffie of thee. De kosten zijn €5 per wandeling. Doet u beide wandelingen dan betaalt u 7,50. Kinderen mogen gratis mee. (Pinnen kan). Voor meer informatie 0651718363. Openingstijden van het Historisch Museum: dinsdag van 19.00 - 21.00 uur. Zaterdag en zondag van 14.00 - 17.00 uur. Wij hebben weer een uitgebreide collectie kunstnijverheid ingekocht. Grote en kleine cadeaus, voor iede re beurs, waaraan de ontvanger veel plezier zal beleven. Prachtig glaswerk zoals schalen en vazen uit Indonesië en Thailand. Bronzen beeldjes uit Burkina Faso. Houtwerk uit Mali en Indonesië zo als de specht bij dit artikel. Haal de herfst binnen met mooie hand ge sneden houten paddenstoelen. Wat te denken van de prachtige gekleur de bloemen, en vogels, gemaakt van gerecycled metaal van lege blikken en reclameborden uit Swaziland. Dit zijn echte blikvangers in de kale wintertuin. En natuurlijk mag een lekkere war me gekleurde vilten sjaal, met bij passende ketting niet ontbreken. We hebben het allemaal. Zoals ieder jaar hebben we ook de kleurige Oxfam Novib kalenders en kaarten weer in de winkel. En wij hebben een grote gevarieerde voor- Deze houten specht komt uit Mali. Wacht niet te lang want OP=OP! Meer informatie: www.eerlijkenwerelds.nl raad Amnesty en Floris kerstkaar ten. Keuze genoeg. Mocht u materialen hebben die u in bruikleen wilt geven voor de ko mende expositie van de Damclub Heiloo, de tentoonstellingscom missie hoort dat graag van u op: 0620546574. Mocht u een afspraak met een groepje willen maken kan dat ook via 0651718363. HEILOO - Al 25 jaar is Ron Kösters actief als begeleider/ coördinator van SGSH (Stichting Gehandicapten Sport Heiloo) met als doel kinderen een op een begeleiding te geven in het water. HEILOO - Bij Eerlijk en Werelds doe je allerlei cadeau-ideeën op voor de feestmaanden. Was je niet in de gelegenheid op 1 oktober gezellig bij ons langs te komen. Kom dan nu. HEILOO - Oktober is de maand van de geschiedenis en dat kan de Histori sche Vereniging niet zomaar voorbij laten gaan. Naast de permanente ten toonstellingen zijn er twee bijzondere activiteiten gepland. Vergeet ook de aangekondigde rondleidingen op Nijenburg niet. Op zondag 6 november zijn er twee gepland. Om 11.00 en om 13.30 uur. Voor beide rondleidingen is er nog plaats. De kosten zijn 7,50. Dit is inclusief koffiedrinken in de ori ginele keuken. Aanmelden via 0651718363. J it- j| 4 t UITKIJKPOST 26 OKTOBER 2022 5 Maand van de vroegere en de recente geschiedenis. Foto's: aangeleverd Ron is iedere zaterdag met plezier actief bij Zwembad Loos. Foto: aangeleverd Chi Neng Qigong, daarentegen, is geen begrip dat dagelijks ter tafel komt. Ten minste, niet bij ons thuis. Daar gaat het 30 jaar geleden kwam ze met Peter in Heiloo wonen en ze geniet nog elke 'Van buiten naar binnen gaan' plus 'Binnen keren in jezelf' is: Buitenstebin nen! Dat woord bedacht Caroline Ho- gewoning jaren geleden als uithang bord voor haar Natuurcoaching/Chi Neng Qigong praktijk. Natuurcoaching spreekt voor zich: Caroline brengt dat zelf ieder jaar in de praktijk door op haar verjaardag (in het najaar!) een fris se duik in de zee te nemen. meer over wie de vaatwasser moet uit ruimen of waarom de hagelslag alweer op is. Niet over de oeroude Chinese be wegingsleer (familie van Tai Chi) waar bij het gaat om ontspanning, meer energie, steviger staan, in je lijf komen. Eerlijk gezegd kon ik na een paar hecti sche Kinderboekenweken best wel wat buitenste binnen gebruiken, dus be sloot ik even bij Caroline langs te gaan. dag van het groen en de ruimte. Boven aan haar toplijstje staan het Maalwater en de Noorderneg. Bij de palencirkel kun je heerlijk met een groepje aan de slag zonder te vrezen voor een horde 'dat doet-ie anders nooit’ monsters. Caroline is van huis uit ergotherapeut, maar ze wilde meer. Daarom bekwaam de zij zich in de skills van Chi Neng Qi gong en Natuurcoaching. Een ingrij pende beslissing, maar ook weer niet, want bij beiden gaat het om bewust wording, natuurlijke wendbaarheid en stabiliteit. HEILOO - De eerste Uitkijkpost kwam uit op 22 oktober 1934. We bestaan dus al 88 jaar. Daarom aten we bij de redactie gezellig een bedrukte tompouce. En wat voor één! Bedankt voor de vele felicitaties. Op naar de 100 jaar! Foto: Uitkijkpost Media Caroline oogst wat ze zaait. In Heiloo, maar ook internationaal. Begin okto ber gaf ze nog een workshop in hotel Zuiderduin in Egmond. Daar was een internationale conferentie over school- aanwezigheid. Chi Neng Qigong was geen overbodige luxe maar een ge zonde aanvulling op alle voordrachten, spreekbeurten en powerpoint presen taties. Er kwam zelfs een Noor om de hoek kijken. Leg die maar eens uit wat buitenstebinnen is. Alleen al voor dat onbetaalbare moment had ik er graag bij willen zijn. Foto: aangeleverd ■u

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 5