Gemeentenieuws Kindcentrum De Duif bezoekt PET Event HEILOO Raadsinformatieavond Masterplan Centrum Heiloo Vraag de energietoeslag aan Vergunningen woensdag 26 okober 2022 Ontwerp-paraplu- bestemmingsplan parkeren in Heiloo Het PET Event in Alkmaar werd ge organiseerd door het Petrus Canisius College en het Van der Meij college, met ondersteuning van verschillen de ondernemingen op techniekge- bied. Het evenement vond plaats in de Hoornse Vaart. Aan de hand van de 7 werelden van techniek leerden de kinderen hoe techniek in onze sa menleving is verweven. Tijdens 20 korte en gerichte workshops maak ten ze in een kort tijdsbestek ken- HOE VRAAGT U DE TOESLAG AAN? nis met onder andere werken met elektra, programmeren, robots en 3D printen. De kinderen konden ook leren bouwen, solderen en houtbe- werken of maakten video’s met be hulp van de greenscreens. Kortom: een zeer leerzaam en ge varieerd evenement waar kinderen allerlei interessants konden ontdek ken op het gebied van techniek. GEMEENTE HEILOO - Vrijdag 14 oktober waren de groepen 7 en 8 uitgenodigd voor het PET Event in Alkmaar. Dit Promotie Event Techniek sluit mooi aan bij de technieklessen op Kindcentrum De Duif. De kinderen keken hun ogen uit en hebben veel verschillende technieken mogen proberen. UITKIJKPOST 26 OKTOBER 2022 7 Aangevraagd Havercamplaan 1 Rector Frederiklaan 15 Van Aostastraat 26 Verleend De Wildtlaan 6 Verlengen behandeltermijn Omgevingsvergunningen Adres Omschrijving I Omschrijving Adres Omschrijving Adres LEVENDIG DORPSHART IN HEILOO Hoe zorgen we dat het centrumgebied van Heiloo weer een levendig dorpshart wordt? Een prettige plek voor iedereen? Dat beschrijft de gemeente Heiloo in het Masterplan Centrum Heiloo. Op dinsdag 8 november is er een Raadsinformatieavond in de Witte Kerk. Tijdens de bijeenkomst informeert de gemeente Raadsleden over Leerlingen van kindcentrum De Duif enthousiast aan de slag met de 7 werelden van techniek tijdens het PET Event in Alkmaar. Foto: aangeleverd Bezoek Raadhuisplein 1 1851 JL Heiloo het veranderen van de voorgevel (verkleinen raamkozijn) en het plaatsen van een dakkapel in het voordakvlak van de woning, verzenddatum 13 oktober 2022 (Z22 093874) het plaatsen van een dakkapel in het voordakvlak van de woning, verzenddatum 13 oktober 2022 (Z22 092402) Binnen 6 weken na verzenddatum van het besluit kunnen belanghebbenden bezwaar maken. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. Postadres Postbus 1 1850 AA Heiloo KOM NAAR DE RAADS INFORMATIEAVOND De Raadsinformatiebijeenkomst start vanaf 19.15 uur, om 19.30 uur begint het programma. Tijdens de bijeenkomst hoort het masterplan. Ook bewoners, onder nemers en andere geïnteresseerden zijn welkom. u meer over het Masterplan: wat er in staat en hoe we het gebruiken. De bijeen komst begint met een presentatie, daarna volgt een informatiemarkt en een wande ling door het centrumgebied. Tijdens de wandeling vertelt burgemeester Mascha ten Bruggencate meer over de ideeën voor het centrum. AANMELDEN Wilt u de bijeenkomst bijwonen? Meldt u dan aan en stuur een mail naar: marijedebruin@debuch.nl. De energieprijzen zijn fors gestegen. Dat betekent dat u veel meer moet betalen voor gas en elektra. De gemeente heeft daarom eerder een energietoeslag aan mensen met een laag inkomen uitgekeerd. De hoogte van dat bedrag was 800,- netto per huishouden. De Rijksoverheid heeft besloten dit bedrag met 500,- te verhogen. Mensen met een laag inkomen, die bij de gemeente bekend zijn, hebben de eerste bijdrage ontvangen. Achter de schermen wordt hard gewerkt om ook het tweede deel, zo snel als mogelijk, uit te betalen. Denkt u ook in aanmerking te komen voor deze toeslag, dan kunt u tot en met 30 november 2022 een aanvraag indienen. MASTERPLAN De gemeente Heiloo stelt op basis van de opgehaalde ideeën van eerdere par- ticipatietrajecten een plan op voor het centrumgebied: het Masterplan Centrum Heiloo. Daarin staan richtlijnen voor hoe het centrumgebied er in de toekomst uit komt te zien. Daarna kunnen concrete deelplannen uitgewerkt worden. Concrete uitwerkingen zijn er in deze fase dan ook nog niet. Wel zetten we met dit plan een duidelijke stip op de horizon. Volg ons O gemeenteheiloo (3) gemeente_heiloo JF gemeente_heiloo Kijk voor meer informatie op onze website: www.heiloo.nl Inwoners die al een toeslag van 800,- hebben ontvangen, ontvangen automa tisch ook de nabetaling van 500,-. Zij hoeven géén nieuwe aanvraag te doen. Het bedrag wordt betaald in de week van 24 oktober 2022. Heeft u nog geen toeslag aangevraagd en denkt u wel recht te hebben? Vraag de toeslag dan aan via: www.castricum.nl/energietoeslag. KOMT U IN AANMERKING VOOR DE TOESLAG? De toeslag is bedoeld voor mensen met een laag inkomen. De inkomensgrens is 120% van het sociaal minimum. Kijk op www.castricum.nl/energietoeslag voor de precieze voorwaarden. Heeft u hulp nodig bij de aanvraag of heeft u vragen? Neem dan contact op met het Sociaal Team. Dit kan via 14-0251. Voorgesteld wordt om een technische wijziging aan te brengen in het paraplu- bestemmingsplan parkeren Heiloo en daarvoor het huidige paraplubestem- mingsplan parkeren te herzien. Ter inzage Het ontwerpbestemmingsplan kunt u vinden op www.ruimtelijkeplannen.nl. Op officielebekendmakingen.nl vindt u de officiële publicatie. Vanaf 20 oktober tot en met 30 november 2022 ligt het plan ter inzage in het gemeentehuis. Tijdens deze periode kunt u een zienswijze indienen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met S. Jager via e-mailadres sandrajager@debuch.nl of (088) 9099076. het veranderen en vergroten van de woning, datum ont vangst 19 oktober 2022 (Z22 097279) Kennemerstraatweg 331 het vergroten van de schuur, datum ontvangst 19 oktober 2022 (Z22 097215) het vergroten van de woning (woonkeuken), datum ontvangst 14 oktober 2022 (Z22 096781) het vergroten van de woning (aanbouw achter bovenop bestaande aanbouw), datum ontvangst 17 oktober 2022 (Z22 097023) Op deze aanvragen is nog niet beslist. Tegen een aanvraag kunt u geen bezwaar maken. Dit kan alleen tegen een besluit op een aanvraag. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. Kennemerstraatweg 293 het veranderen van de woning (isoleren kapconstructie), verzenddatum 18 oktober 2022 (Z22 089908) Kennemerstraatweg 448 het plaatsen van een handelsreclamebord in de voortuin van de woning, verzenddatum 19 oktober 2022 (Z22 087753) De beslistermijn voor deze aanvragen is met zes weken verlengd. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. Binnen 6 weken na verzenddatum van het besluit kunnen belanghebbenden bezwaar maken. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. Contact K» 14 072 (zonder netnummer) 06 82173546 (whatsapp) Bereikbaar op werkdagen van 8.00 uur tot 16.30 uur. E3 info@heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 7