EnergyKoNneX J Opleidingsinstituut voor Pedicure in Heiloo ""1 Vrouwen van nu Heiloo bestaat 75 jaar om gaat, dat werd duidelijk met de voorbeelden die zij gaf. Bedrijf belicht F 'd •'Je Slim in energie Duncan Smith, eigenaar en project De zaal van Ter Coulster was mooi versierd en er lag een kleine collage vanuit de geschiedenis van de ver eniging ter inzage. Zo was er een kasboek van vlak na de oorlog te be wonderen en de notulen in een keu rig handschrift uit de zestiger jaren. Nadat er ruim 100 vrouwen waren gearriveerd werd de viering geopend met een kleine schets vanuit de ge schiedenis van de vereniging. Ook werd er stilgestaan bij de initiatie ven die door de Vrouwen van Nu zijn gestart zoals het glas scheiden van het overige afval. Dit startte in de jaren 70 en nu kunnen we ons niet meer voorstellen dat het ooit niet bestond. Maar ook nu zijn er mooie initiatieven zoals Het project Plastic en ik. Het doel is om bewustwording van plastic te creëren. Er wordt een tweesporenbeleid gevoerd; de be wustwording dat microplastics ook in je kleding zitten, in verzorgings- artikelen en babyproducten. En het streven naar een andere markt van producten. Als plastic niet goed is, wat is dan een alternatief hiervoor? Na het openingspraatje nam de burgemeester van Heiloo, mw. ten Bruggencate het woord. Zij schetste de rol van de vrouw zoals zij die ervaren heeft in de verschillende functies die zij heeft bekleed. Zij, als kind van de jaren zeventig dacht dat de vrouwenemancipatie voltooid was, maar ze heeft ondervonden dat dit zeker niet het geval is. Waak zaamheid is geboden als het daar- Van rock en roll, Elvis, Ike en Tina Turner, die klanken werden heel mooi vertolkt door de zangeressen van de Pauwergirls. Nadat de burgemeester afscheid had genomen kwamen de PAUWER- GIRLS aan de beurt, vrolijke mu ziek waarin de petticoat ook een rol speelde. In de pauze werden er een aantal jubilarissen in het zonnetje gezet en we kregen onverwacht bezoek van een typetje, dat door Joke Bol- ten vertolkt werd. Dat typetje sprak ons toe op een hilarische tekst van Martine Bijl en riep ons op om te accepteren dat we ouder worden en niet te veel aan ons te laten sleute len middels liposuctie en botox. Na deze wijze raad werd de zaal heel snel in een gezellig café veranderd en werden de vrouwen verwend met heerlijke hapjes en drankjes en genoten we na van een feestelijke middag. HEILOO - Pedicure is een ontzettend mooi en dankbaar beroep: je laat mensen heerlijk lopen! De vraag naar (medisch) pedicures neemt sinds een paar jaar flink toe. Half november starten we met de 1-jarige opleiding tot Basis-pedicu- Wil je meer weten? Zaterdag 29 ok tober van 13.30 - 17.00 uur hebben we een open middag, je bent van harte welkom om eens kennis te maken. re (1 dag per week). Hierin besteden we veel aandacht aan de praktijk en werken we met een kleine groep. De Hoefsmid 13B - 1851PZ - Heiloo www.voeten-academie.nl HEILOO - Zaterdag 15 oktober bestond de vereniging Vrouwen van Nu, af deling Heiloo 75 jaar. Een actieve vereniging die 200 leden telt en die 75 jaar bestaat, dat moet gevierd worden, dat gebeurde dus ook, en hoe! Meer weten van deze vereniging: www.vrouwenvannu.nl/heiloo We hebben veel ervaring in de voet- zorg (podotherapeut en medisch pedicure). Maar hiernaast vinden we het fantastisch onze experti se en enthousiasme voor het voe tenvak over te brengen op nieu we pedicures. Daarom zijn wij Voetenacademie gestart. Ook voor al praktiserende (medisch) pedicures. UITKIJKPOST 26 OKTOBER 2022 9 Het was een gezellig samenzijn. Foto: aangeleverd HEILOO - Energiebesparing en bedrijfszekerheid. Dat kun je verwachten van EnergyKoNneX. engineer, is geboren in Zuid-Afrika maar woont al jaren in Heiloo. Hij startte in 2019 met zijn onderne ming vanuit passie voor slimme O Duncan Smith. Foto: Mike Bink fotografie energieoplossingen en techniek. De burgemeester temidden van het bestuur. Foto: aangeleverd Slimme energieoplossingen Duncan was werkzaam in de indus triële automatisering en heeft in de offshore- en baggerindustrie gewerkt Dat hij hiermee ook direct een bij drage kon leveren aan een betere leefomgeving voor de volgende ge neratie was en is ook een belangrijke drijfveer. “Duurzaam leven is een ma nier van denken en een levensstijl”, aldus de eigenaar van EnergyKoNneX. Hij maakt slimme energieontwerpen die hij samen met een team van ener gieke experts realiseert. Bedrijfszekerheid EnergyKoNneX werkt voor klanten in de industrie, horeca, de evenemen tenbranche, de agrarische sector en bedrijven met grote kantoren. mers. Deze bedrijven adviseer ik daar om graag om beschikbare energie binnen het bedrijf slim in te zetten” Bedrijven en particulieren kiezen vaak voor losse maatregelen om energie te besparen, zonnepanelen of een warmtepomp bijvoorbeeld. Een ge bouw of woning verduurzamen kan juist optimaal door alle systemen met elkaar te koppelen en samen te laten werken. Met uitwisseling van data en daarmee slimme systeem aansturing, daarmee maak je het verschil! Dat is precies waarin EnergyKoNneX zich in specialiseert. Daarnaast adviseert Duncan bedrij ven in hoe zij energie in batterijen kunnen opslaan. “Zeer interessant, want opslag in batterijen wordt sinds dit jaar zakelijk gesubsidieerd”, laat Duncan weten. Showhuis vol domotica Natuurlijk wil jij ook besparen op je energiekosten. Kom dan eens langs in het buitengewone showhuis aan de rand van Heiloo. In zijn woning heeft Duncan allerlei slimme toe passingen geïnstalleerd, waaronder De vraag naar (medisch) pedicures neemt de afgelopen jaren toe. Foto: aangeleverd een energieverbruiksmanager voor energiemetingen. Door inzicht in je verbruiksgedrag kun je dat ook aan passen. Combineer dit met zonnepa nelen, een warmtepomp, een batterij, warmteterugwinning, ledverlichting, elektrisch vervoer en slimme aanstu ring en het bespaarplaatje is com pleet. EnergyKoNneX biedt hier volop inspiratie voor wat er mogelijk is. Leerbedrijf Bespaartechniek is leuk! Sinds kort is EnergyKoNneX een erkend leer bedrijf voor mbo-studenten. “Dat is fijn, want deze groep studenten is belangrijk voor de toekomst van de techniekbranche”, geeft Duncan aan. Boris Verettas studeert aan het Me diacollege in Amsterdam en mag als eerste stagiair meedenken over de contentcreatie voor van het techni sche bedrijf. Voetenacademie 1 j als elektrotechnisch leidinggevende. Daarnaast was domotica (huisauto- matisering) al jarenlang een grote hobby. Het samenwerken met men sen en het overal willen toepassen van slimme technologieën is de ba sis voor EnergyKoNneX. “Tijdens een project op een leegstaand olieplat form bleek dat veel energie onnodig verloren ging. Daar zag ik kansen om met een eigen team te werken aan slimme energieoplossingen. Toen be sloot ik het echt anders te gaan doen. En met de energieprijzen van nu valt er ook nog eens enorm veel te bespa ren op energiekosten.” “Het energienet is overvol. Bedrijven die willen uitbreiden krijgen daar vaak geen zwaardere netaanslui- ting voor. Bovendien bestaat er veel onduidelijkheid over toekomstige energietarieven en -compensatie. Dit zorgt voor veel onrust bij onderne- Slim energieadvies Wil jij meer weten over slimme ener- gie-oplossingen voor zakelijk of thuis? Neem dan contact op met Duncan via energykonnex.nl of bel naar 072-7370402. Een bezoek aan het showhuis plan je zelf in via de website. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 320 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 9