Digicafé in Bibliotheek Heiloo Win kaartjes voor Walkman vs Discman Kerst bij Aalsmeerse Plantenhal Heiloo groen fietsdorp? Minder auto's in het dorpscentrum Foresters O13-2 kampioen! Ingezonden brief UITKIJKPOST 23 NOVEMBER 2022 10 Jaap Sombroek Foto: aangeleverd Beter is niet kiezen maar eerst her stellen wat niet deugt. Kort door de bocht: richt de straten en wegen in waarvoor ze zijn bestemd. Te onder scheiden in woonstraten, wijkont- sluitingswegen en verbindingswe gen, ieder met hun kenmerken en maximum snelheid. Het verkeer zal dan zijn beloop krijgen en we zullen zien wat het wordt. Inmiddels zijn de Kerkelaan en Be- lieslaan ingericht als erftoegangs- weg, met als doel: hier geen door gaand verkeer meer. Her en der zijn wegen zoals de Westerweg aange past, blijkbaar om het verkeer lo gisch richting de Vennewatersweg te leiden. Daar is de verkeerson- derdoorgang niet voor niets gere aliseerd. Dit kan leiden tot ‘hoefij zervormig’ verkeersbeloop via de Kennemerstraatweg, Vennewaters- weg, Het Malevoort en De Omloop met De Dors en de Ewisweg daartus sen. Op zich niets mis mee, je moet toch wat met een winkelcentrum ten noorden van het dorp en woning bouw in het zuiden. Een Aldi bij ‘t Loo zou je niet moeten willen. Daar worden volgens mij Uw Snelle doorstroming auto's afremmen Het college van Heiloo-2000, VVD en D66 stelt de gemeenteraad vier pakketten met alternatieve ver keersmaatregelen voor (A, B, C of Voor deugdelijk herstellen heeft de Stationsweg de prioriteit. De weg- breedte is te smal voor al het verkeer in twee richtingen. De fietsers ko men in het gedrang. Door hier een richtingsverkeer in te stellen kun nen de fietsers meer veilige ruimte krijgen. D). PvdA Heiloo kiest voor geen van deze pakketten omdat deze er alle vier op gericht zijn het toenemende autoverkeer zo snel mogelijk door de straten van het dorp te krijgen. Wij menen dat in plaats daarvan harde Bakker, de Keurslager en de Groen- tebroers niet blij van. Het geeft extra verkeers- en parkeerdruk in het ge bied rond de Witte Kerk. Het Loop- lein zou toch autovrij worden? Het Digicafé is dé plaats om samen met andere gebruikers apps uit te wisselen en tips en trucs te delen. De toegang is vrij, en de koffie/thee staat klaar! Het kruispunt met stoplichten bij de Kanaalweg is onveilig voor fietsers. Er is te weinig opstelruimte bij de stoplichten. Het gelijktijdig ‘groen’ is oorzaak van ongevallen. Is een Let op: het Digicafé is geen cursus, u hoeft zich niet aan te melden en u kunt altijd zo aanschuiven. Wij willen het dorp bereikbaar hou den voor de eigen inwoners, maar doorgaand verkeer vanuit bijvoor beeld de Egmonden stevig weren. Dat kan door alle erftoegangswegen in Heiloo zo in te richten dat auto’s er alleen langzaam en veilig kunnen rijden, met veel ruimte voor fiet sers en voetgangers. Ja, dan doen we er iets langer over om zelf het dorp uit of in te rijden, maar het centrumgebied en Ypestein wor den en blijven daarmee prettig om te wonen. En iedereen kan nog steeds met de auto boodschappen doen. Grenswaarden of toetswaarden? Het college stelt ook voor om voor het maximumaantal auto’s dat over een straat mag rijden geen ‘grens waarden’ meer te hanteren, maar ‘toetswaarden’. Maar hierdoor heb je als inwoner geen poot om op te staan wanneer je de gemeente wilt aanspreken op het bereiken of over schrijden van die waarde. Ook hier stemmen wij dus tegen. rotonde hier niet veiliger? Dan kan deze tevens als keerlus dienen voor het ‘blokrijden’. Tot slot: zowel Bakkum (N512) als Heiloo (N203) hebben te maken met een provinciale weg door het dorp. De wegen fungeren echter als woon-winkelstraat cq. wijkontslui- tingsweg. Er zijn te veel erfaanslui- tingen en conflictpunten. Van deze scheefgegroeide situatie moet je af willen. De N203 begint/eindigt bij Limmen/Castricum en de N512 be- gint/eindigt bij Bakkum. Wanneer Donderdagmiddag 1 december, van 14.00 - 15.00 uur. Neemt u gerust uw eigen tablet of smartphone mee. HEILOO - Niemand minder dan dj’s Gerard Ekdom en Ben Liebrand zetten vrijdag 9 december a.s. Fletcher Heiloo op z’n kop tijdens Walkman vs Disc man. Bij de Walkman denk je aan de eigh ties. Bij de Discman aan de nineties. En laten dat nou de twee decennia zijn waarvan de grootste dance clas sics worden gedraaid tijdens Walk man vs Discman. ‘Pump up the Jam’ en dan ‘Move It’ op alle classics van Stock, Aitken en Waterman. Voetjes van de vloer en dansen maar op alle dance classics uit de 80’s and 90’s! In de tijd dat alles duurder wordt heeft de Aalsmeerse Plantenhal een gigantische actie op alle kerstarti- kelen, u ontvangt namelijk een me gakorting (zie ook de advertentie elders in deze krant). Uiteraard is de winkel goed gevuld, er is te veel om op te noemen. Ook voor de tuin is er voldoende, zoals HEILOO - Woensdagavond 16 november zijn de jongens van Foresters O13-2 kampioen geworden door te winnen van AFC34. Het team van AFC kwam als koploper naar Heiloo, maar ging met een 5-0 nederlaag naar huis. De jongens van Foresters gingen woensdagavond daardoor niet alleen als winnaar van de wedstrijd, maar ook als kampioen naar huis. Een prachtig resultaat voor het team en trainer Rik de Groot. Foto: aangeleverd Walkman vs Discman is inmiddels uitverkocht, maarUitkijkpost mag namens Fletcher Heiloo twee kaart jes weggeven. Stuur voor 18.00 uur zondag 27 november een mailtje naar verkoop@uitkijkpost.nl en laat weten waarom jij dit feestje echt niet mag missen en wie je meeneemt. De gelukkig winnaar krijgt persoonlijk bericht. helleborus, skimmia, gaultheria, heide etc. om de tuin winterklaar te maken. Kortom, de Aalsmeerse Plantenhal is uw adres! U vindt de Aalsmeer- se Plantenhal op De Hoefsmid 25 in Heiloo. Handig: ook op zondag geopend, van 11.00 tot 17.00 uur. De Ypesteinerlaan is een wijkont- sluitingsweg met verkeersremmers en parallelle straten, géén verbin dingsweg. Leg geen ‘knip’ in de Ka- naalweg bij De Hooge Venne-uitrit voor het weren van vrachtverkeer. Ik stel voor de voorrangsregeling op de driesprong bij de brandweerkazerne te wijzigen en een ‘drempel’ te ma ken ter plaatse van de kruising met fietsers. Valt er tussen deze N-wegen geen verbinding te maken? Typisch een BUCH-vraagstuk. Dan krijg je in de regio ten westen van het spoor een randweg en is er een snelweg A9 in het oosten. Ik stel voor deze optie in het overleg met de provincie mee te nemen. HEILOO - Maandag 28 november wordt in de gemeenteraad besloten over het verkeersplan voor Heiloo. Het fietsvriendelijk maken van Heiloo, het terugdringen van verkeersoverlast en het autovrij maken van het Looplein waren belangrijke thema’s bij de verkiezingen voor PvdA Heiloo. Daarom vertellen we hier over onze inzet maandag in de raadsvergadering. HEILOO - De gemeenteraad beslist binnenkort over het verkeersbeleid in Heiloo. In de voorbereidende commissievergadering ging het bijna niet over het fietsverkeer. Wordt het verkeersplan A, B, C of D? Nu rekening houdend met de toekomst is ongewis gezien de diverse crises. Kiezen voor de minst kwade oplossing is niet een goede. Bij de Aalsmeerse Plantenhal kan je voldoende inspiratie opdoen voor Kerstmis. Foto: aangeleverd HEILOO - Ook dit jaar is er bij de Aalsmeerse Plantenhal gigantisch uitgepakt voor de Kerst. De kerstbomen zijn binnen en zijn van uitmuntende kwaliteit. Er zijn verschillende soorten en maten en zoals u van de Aalsmeerse gewend bent tegen messcherpe prijzen. HEILOO - Op donderdag 1 december organiseert Bibliotheek Heiloo een Digicafé. Het thema is ‘Accountbeheer en -beveiliging’. maatregelen genomen moeten wor den om autoverkeer in het dorps centrum te ontmoedigen. Binnen het ‘hoefijzer’ liggen oost-westverbindingen. Ik lees en hoor dat het beleid is van Heiloo een fietsdorp te maken. Geef de fiet sers dan de veilige ruimte door op de oost-westwegen eenrichtings verkeer in te stellen. Dan gaat het autoverkeer ‘blokrijden’. Spookrij ders kunnen worden tegengegaan door de links/rechtsaf richting af te sluiten. De Heerenweg is een voorbeeld van een straat waar autoverkeer 'afgeremd' moet worden. Foto: aangeleverd F t U - 1 LiXt "SConil1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 10