Heiloo: knip Kanaalweg 'slechtste' van de kwaden v:-i' Voorstelling 'De Vuurvogel' op kindcentrum De Duif Opbrengst collecte Alzheimer Nederland Wie wint de Rabobank Publieksprijs? Volgend jaar ook meehelpen? Ingezonden brief Hoe mooi de herfst kan zijn UITKIJKPOST 23 NOVEMBER 2022 17 Foto: Alzheimer Nederland Met deze maatregel meent men te voorkomen dat verkeer de paral lelweg naast de A9 neemt om op de Kanaalweg te komen om zó naar de Stationsweg te rijden. Met deze schijnoplossing zal verkeer via deze (sluip)route op de Kennemer- straatweg uitkomen en dan, alsnog, linksaf de Stationsweg inrijden. Dus dat resulteert niet in minder over last op de Stationsweg. Dé oplossing om daar minder verkeer te krijgen, zou eenrichtingsverkeer vanaf de oostkant van die weg zijn óf, zoals voorgesteld, spitsbeperking. Dat is tevens een stuk goedkoper. Óók is door bewoners van de Rosendaal het voorstel gedaan om een goede afslag te maken op de A9 vanaf de zuidkant om zó via de Lagelaan, Kennemer- straatweg en Vennewatersweg naar Top 5: Keuken met Karakter Puur Geluk Catering Shot By Zeb ’t Glasboetje The Best of Me - Fotografie Het is onlogisch dat verkeer van de Melcowijk of van de noordwestkant van het dorp, eerst door Ypestein moet rijden om op De Oude Werf, de afvalbrengplaats, Akersloot of de Boekelermeer te komen, terwijl de Kanaalweg dan nauwelijks gebruikt wordt... De pijn wordt onevenredig neergelegd aan de oostkant van het dorp, terwijl de problematiek begint bij de ontsluiting van west Heiloo. Dit is voor de aanwonenden van de Rosendaal niet logisch en daarom U kunt zich opgeven via www.alzheimer-nederland.nl/ collecteren Telefonisch kan ook bij Edith (06-40382082) of Monique (06 10694259). Prins Ivan redt de prinsessen met behulp van de veer van de vuurvogel. Foto: aangeleverd is er geen draagvlak voor de ‘knip’ in de Kanaalweg. Zij voelen zich niet gehoord door het college. De voor gestelde keuze van het college biedt geen oplossing voor de huidige en toekomstige verkeersknelpunten. HEILOO - Op vrijdag 18 november presenteerden leerlingen van groep 6 van kindcentrum De Duif de voorstelling ‘De Vuurvogel’ aan hun ouders en medeleerlingen. De leerlingen gebruikten het verhaal van de vuurvogel als raamvertel ling en bedachten zelf verschillende dansen onder leiding van dansdo- cente Fleur van Uhm. De kinderen maakten zelf de kos tuums, aankleding en decors onder leiding van meester Peter en Pieter van der Woel van Stichting Zinge vende Ambachten. Aanleiding voor de voorstelling is de bespreking van het werk ‘De Vuurvogel’ van Marc Chagall. De schilder en graficus Wij roepen de politieke partijen op deze variant niet te steunen en de genoemde alternatieven (eenrich tingsverkeer of spitsbeperking) te steunen. Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald. M.a.w. de belanghebbenden willen dat dit plan van tafel gaat. Er zijn nl. nog genoeg alternatieven. verbeeldde het verhaal dat is geba seerd op de Russische legende van de vuurvogel en een onsterfelijke tovenaar. De tovenaar houdt in zijn magische tovertuin verschillende prinsessen gevangen en veranderde prinsen in stenen pilaren. De tuin is vol met monsters en uitdagin gen. Met behulp van een veer van de vuurvogel (het goede) is prins Ivan uiteindelijk in staat om de betove ring van het kwade te verbreken en de prinsessen te bevrijden. HEILOO - Op 1 december sluit de stemcomputer van ondernemersvereni ging Ondernemend Heiloo. Tot die tijd kan iedereen op zijn of haar favoriete ondernemer in Heiloo stemmen via www.ondernemendheiloo.nl/stem Stemmers maken kans op een prachtig prijzenpakket. Er is al volop gestemd en de voorlopige tussenstand (op 21 november) op alfabetische volgorde is: Heiloo-West of Egmond te rijden. Zó ontlast men de Stationsweg en is die ‘knip’ overbodig. Het college houdt echter te krampachtig vast aan een advies (variatie B) van bu reau Goudappel. Verkeer richting Boekelermeer, Akersloot, de afval- brengplaats en de vele bedrijven aan De Oude Werf, die normaal gespro ken de Kanaalweg nemen, worden met dit voorstel door de woonwijk geleid, terwijl deze wegen al heel veel sluipverkeer te verwerken heb ben. Al lang is de Rosendaal een sluiproute voor verkeer vanuit Cas- tricum, Limmen, Egmond en Hei- loo-West om zó op de Kanaalweg te komen richting o.a. Boekelermeer, Noord-Holland-noord en Akersloot. Terwijl de Rosendaal bedoeld is als ontsluitingsweg van de wijk. Tevens Doneren nog steeds mogelijk Collectant gemist, maar nog wel willen bijdragen? Ga naar www. onlinevooralzheimer.nl en doneer in de bus van Alzheimer Neder land. U kunt uw bijdrage ook over maken op: Stichting Alzheimer Nederland Collecte NL86 RABO 0375 2534 83 o.v.v. Collecteweek 2021 Edith en Monique zullen volgend jaar de collecte in Heiloo weer co- ordineren. We hebben wel behoef te aan meer collectanten! Wilt u meehelpen? We horen dat graag. Het geniepige van de Heiloose po litiek is dat ze wel een bewoners- bijeenkomst hebben belegd voor de bewoners van de Kanaalweg en niet voor de bewoners die de overlast opgedrongen krijgen. Vóórdat er besluiten vallen, eisen de bewoners van de Rosendaal en Ypesteinerlaan eerst een uitnodiging in de bus te krijgen voor een bijeenkomst met de gemeente. ste verkeersstroom betreft meest al de voertuigen richting de wijk, Zandzoom, Egmond Binnen en Limmen/Castricum. De verkeers stroom Kanaalweg is dan bestemd voor centrum Heiloo, Heiloo West en Egmond Zee. Deze laatste ver- keerstroom zou dan volledig over het Rosendaal binnenkomen. Hoezo eerlijke verdeling van de hoeveel heid verkeer? Al het verkeer uit het oosten vanaf de Boekel met bestem ming Heiloo wordt dan via het Ro- sendaal (en Ypesteinerlaan) binnen geleid. HEILOO - De gemeenteraad van Heiloo gaat zeer waarschijnlijk de 28 ste no vember het besluit nemen tot de ‘knip’ in de Kanaalweg. Dit heeft de voor keur van coalitiepartijen Heiloo-2000, VVD en D66. Zij vinden, ondanks de bezwaren van de bewoners van zowel de Rosendaal als Ypesteinerlaan, het verkeerspanel en de ondernemersvereniging van bedrijventerrein De Oude Werf, dit de beste oplossing voor de verkeersafwikkeling in Heiloo, als de aansluiting op de A9 er ligt. Dit zal echter leiden tot méér dan een verdubbe ling van het verkeer op de Rosendaal en Ypesteinerlaan-(noord). Nl deze ene bepaalde variant zou méér dan een verdubbeling van het verkeer op de Rosendaal en Ypestei- nerlaan teweegbrengen. Vanuit het oosten vanaf De Boekel is er op dit moment in Heiloo maar één toe- gangsopening namelijk de kruising Kanaalweg-Rosendaal. Op deze kruising splitst het binnenkomen de verkeer zich in tweeën, richting Kanaalweg of Rosendaal. Deze laat- geldt er, vanaf de bouw van de wijk, een verbod op vrachtverkeer. En als er nog meer woningen aan de west kant bijkomen (Zandzoom, Zuider- loo etc.), zal er nog meer verkeer via deze sluiproute gaan. Met als gevolg toenemende overlast, overschrij ding toetswaarden en meer fijn- en stikstof. Dit wordt nu niet meege nomen in de berekeningen. De Ka- naalweg wordt gezien als levensader voor en van oostelijke richting. Net zoals de Stationsweg, de Kerkelaan, de Zevenhuizerlaan en Vennewa- tersweg oost-westverbindingen zijn. HEILOO - De collecte van Al zheimer Nederland heeft in Hei- loo 2.305,49 opgebracht. Door de actieve en enthousiaste inzet van de vrijwillige collectanten is dit mooie bedrag opgehaald. Alle gevers en natuurlijk ook de collectanten worden hartelijk bedankt! Namens bewoners Rosendaal/ Ypesteinerlaan, A. Kint (rosendaalknip2023@gmail.com) HEILOO - En of de herfst mooi kan zijn... zeker als de zon haar licht laat schijnen op de prachtige kleuren die de herfst laat zien. Foto: Theo Velseboer c IJï" béC 1 '1' ‘tii- r l j -L -ii Y L. Sl&t .- j.' 1 j ij AT '1 uilF ,ït

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 17