Anastasia voor de tiende keer in wintersfeer Laatste muziekweekend van dit jaar in Hoeve Overslot in Egmond aan den Hoef Boodschappen bij de Schulp! Paulien vraagt uw aandacht voor de tuinvogel Tekst: Tineke Grootveld We hopen na de renovatie medio de ontbijtpiet zag ik door de ramen dat zou spelen. - en ver- Op zondagmiddag 27 november speelt het jazztrio Driewerf van af 16.00 uur in de oude hoeve met de mooie akoestiek. Zij sluiten een fantastisch seizoen af met heel veel bezoekers en topmuzikanten. Ook een seizoen met een lach en een traan, waarin voor de eerste maal in Overslot een huwelijk is gesloten, maar waar we ook op een mooie Het is een kleine ruimte, net groot genoeg voor het aantal belangstel lenden, waar Paulien van Tol haar boek presenteert aan de lezer. Tuin- vogelverhalen is de neerslag van haar jarenlange inzet voor het welzijn van vogels in onze leefomgeving. De tuin van haar en haar man is een eldorado voor deze dieren. In 2019 breidde Paulien van Tol haar werkterrein uit door op vrijwillige basis als tuinvogelconsulent te gaan werken voor de Vogelbescherming, een functie waarin ze op aanvraag adviseert bij de aanleg van vogel- manier afscheid hebben kunnen nemen van muzikant Ton Mulders en van ons bestuurslid Benjamin Abrahams. Aan de prachtige oude wanden van Overslot hangen de portretten van bekende rock- en jazzartiesten, geschilderd door Paul de Vries en Jurriaan Leyen. vriendelijke tuinen, zelfs balkons. Ze kreeg al snel het verzoek van de Vogelbescherming op Facebook aan dacht te vragen voor haar werk. Dit heeft ze gedaan in de vorm van korte teksten die zij zelf illustreert. Van tijd tot tijd staan de tuinvogelverhaaltjes van Paulien ook in de Uitkijkpost. De belangstelling bleek groot en lezers vroegen of zij de stukjes zou kunnen bundelen in een boek. Het is geen toeval dat klimaatburge- meester Theo Versteegen het eerste boek kreeg aangeboden. Zijn inzet is klimaatverandering tegengaan maart 2023 weer open te gaan en vieren dan ons 25-jarig jubileum in Overslot. Een zitplaats reserveren kan voor 10 p.p. (ter plaatse te vol doen) door een mail te sturen naar museumhoeveoverslot@gmail.com o.v.v. naam en e-mailadres. Muse- umhoeve Overslot, waar verder nog een Wunderkammer met diverse fantastische verzamelingen met bodemvondsten uit de ijstijd, et nografica en naturalia te zien zijn, kunt u vinden in het historische hart van Egmond aan den Hoef, aan de Slotweg 42. door inwoners van zijn gemeente te inspireren om bewuster te leven in het belang van het behoud van de natuur. Geen overbodige luxe als we dagelijks de gevolgen van ons han delen terugzien in de aantasting van het ecologisch systeem. Zijn pleidooi loog er niet om. “Er is heel wat no dig om de schade aan het milieu te stoppen en terug te dringen.” In zijn toespraak roemde Theo Versteegen de bijdrage aan een gezonde leefom geving door de informatieve waarde van de korte, vrolijke teksten. “Elk stukje biedt nieuwe kennis”, zei hij. Het onderwerp van de presentatie is serieus. De bijeenkomst is, net als het boek, luchtig en positief. De aandacht van het publiek voor de inleiding van Paulien van Tol en de toespraak van Theo Versteegen is groot. Buiten regent het hard en voelt het bitterkoud aan, helaas geen weer om de Tuin van kapitein Rommel te bezoeken. Maar in het zaaltje is de warmte aangenaam, opgewekt door zonnepanelen en de stemming bij het publiek. De middag wordt be paald door de inzet van de aanwezi gen, die staan voor de bereidheid tot verbetering en behoud van gezonde natuurlijke krachten die plant en dier, dus ook de mens, niet kunnen missen. De klimaatburgemeester is een initiatief van het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Het boek Tuinvogelverhalen heeft Paulien van Tol uitgegeven in eigen beheer. U kunt het bestellen bij Brave New Books en via paulienz@hotmail. nl. Het boek is te koop bij boekhandel Laan in Castricum. :te kar’, bedekt met een prachtig nieuw w kleed, gemaakt door een vrijwilliger Jeugdbelangen. Een enthousiaste dans- vertelt: “Het hele jaar hebben we geoe- aan. En zo geschiedde. Sinterklaas zat met kinderburgemeester Rose gezel- LIMMEN - Voor de tiende keer is Anastasia, de winkel voor creatie ve cadeaus, brocante en sfeervolle decoraties, omgetoverd in een in spirerende wintersfeer. Woensdag 7 december van 10.30 tot 12.00 uur komt historicus en va der-abt Thijs Ketelaars vertellen over de Abdij en de betekenis van de kerststallen die worden tentoon gesteld in de Abdij. Inloop is gratis Ook aan de decembermaand is ge dacht. Lieve attente bewoners schen ken allerlei cadeautjes die gezinnen mogen komen ophalen. Er wordt al veel gebruik van gemaakt, maar het kan nog beter! Dus schroom niet en kom langs, het treft ons allemaal. om de intocht te be- gesproken dat er veel - Het was even spannend voor de organisatie en voor Sinterklaas en ocht in Egmond aan den Hoef wel door? De weersvoorspelling voor De sinterklaasintocht in Egmond aan den Hoef wordt ieder jaar georganiseerd door Jeugdbelangen. Door een tekort aan vrijwilli gers was het dit jaar niet mogelijk om, bij re gen of sneeuw, een binnenprogramma te or ganiseren. Hebt u zin en tijd om volgend jaar een handje te helpen? Stuur de organisatie via Facebook dan een berichtje. Voel je welkom op vrijdag, zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. vanaf 10.00 uur, incl. een kopje kof- fie/thee. Dinsdag 17 januari wordt in de Schulp een lunch voor mantelzorgers en hun mantelzorgvragers georganiseerd. Het is fijn om samen te praten over waar je als mantelzorger tegenaan loopt. Ook voor de mantelzorgvrager is het fijn weer even mens te zijn en van elkaars gezelschap te genieten. Van 12.30 tot 15.30 uur. Kosten 5 per tweetal. Aanmelden via info@ deschulp.nl of bel met 06-27033222. haard, werden velen verrast en ge- inspireerd door de lieve, leuke en creatieve cadeautjes met een per soonlijk tintje. Anastasia in wintersfeer is nog de komende drie weekeinden geopend aan de Dusseldorperweg 97 in Lim- men. Het afgelopen weekend hebben al veel mensen genoten van het sprookjesachtige tafereel. In een warme ontspannen sfeer, met de heerlijke geuren van glühwein en een gezellig knetterende open EGMOND AAN DEN HOEF - Op zaterdagavond 26 november kunnen de wandelaars van de Fjoertoer in museumhoeve Overslot vanaf 18.00 uur genieten van heerlijk rustige jazzmuziek van de formatie One More, een glühwein drinken, het museum bekijken en dan weer door. LIMMEN - Zondag 20 november heeft Paulien van Tol uit Limmen haar eer ste boek gepresenteerd, een bundel korte, geïllustreerde teksten met de titel Tuinvogelverhalen. De presentatie werd gehouden in Castricum in de Tuin van kapitein Rommel. Het eerste exemplaar heeft Paulien van Tol aangebo den aan Theo Versteegen, een van de klimaatburgemeesters in Castricum. EGMOND-BINNEN - In samenwerking met Caritas Egmond is dorpshuis de Schulp het project ‘Voor bewoners, door bewoners’ gestart. Bij de Schulp kan iedereen die moeite heeft rond te komen diverse boodschappen halen. dwaalpieten hebben we genoten van de mid dag.” “Het parcours hadden we iets ingekort, want het begon te regenen. De instrumenten van de fanfare zijn niet geschikt voor de regen en we hadden maar één paraplupiet, die moest de mijter van Sinterklaas drooghouden”, al dus de verdwaalpiet. Aan het einde van de in tocht mochten de kinderen, via een trap van strobalen, Sinterklaas een handje geven, best een spannend moment voor de allerkleinsten. v. j ii UITKIJKPOST 23 NOVEMBER 2022 21 Paulien leest een stukje voor uit haar boek. Foto: aangeleverd Anastasia is in wintersfeer. Foto: aangeleverd De sinterklaasintocht in Egmond aan den Hoef. Foto: aangeleverd Word vrijwilliger

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 21