Basisschool Meander schoolschaakkampioen Op stap met de buurtbus Informatie-uurtje BoekStart in Bibliotheek Bijzonder Beroep: Sound Designer en Sound Mixer Darttoernooi Oosthonk Heiloo Vöfrfi OU&EFAJT VöoR. mer im Qatak De BoekStartcoach is er om jonge ouders op een laagdrempelige ma nier te informeren over het belang van voorlezen. Samen een boekje lezen - plaatjes aanwijzen en ver haaltjes vertellen - versterkt de band met je baby. En kinderen die als baby al zijn voorgelezen, zijn la ter beter in taal. JAPAN CO STA A Sj* V ixA I* WJET KlfcFU UITKIJKPOST 23 NOVEMBER 2022 3 Buurtbus Heiloo. Foto: aangeleverd Tot darts in het Oosthonk. De kampioenen! Foto: aangeleverd Remco's werk is heel divers. Laatst werkte hij voor een KLM commercial! Foto: aangeleverd “Wat wij aanbieden is de klanten van huis ophalen en naar het uitstapje rijden. Tijdens het uitstapje bieden we een kopje koffie aan met een ge bakje. Na het uitstapje brengen we de klanten weer netjes thuis. We ontzorgen dus tegen een all-inprijs, je weet waar je aan toe bent!, aldus Buurtbus Heiloo. Ook niet-klanten van de Buurtbus mogen mee. Alleen krijgen zij niet de 2 korting die klanten vanaf ja nuari wel hebben. Wil je wel klant worden om 2 korting te krijgen per uitstapje? Dat kan voor 32,50 per jaar. Je mag dan tevens het hele jaar zonder enige bijbetaling gebruik- Wat doet de BoekStartcoach? Je kunt dus niet vroeg genoeg beginnen met voorlezen. Daarnaast heb ik ook een studenten Oscar gewonnen voor een van mijn afstudeerfilms op de Filmacademie (dit is van de echte Oscars, maar U kunt zich opgeven via telefoon nummer 06-53377186. Verdere informatie op de website www.buurtbusheiloo.nl en op Facebook: buurtbus Heiloo Om warm te draaien gaat de Buurt bus op 1, 8 en 15 december naar het grootste tuincentrum van Neder land, Tuincentrum het Oosten in Aalsmeer. De kosten zijn 23 incl. koffie met gebak. Op 29 november, 6 en 13 december gaan we naar Tuin centrum De Boet. Kosten 20 incl. koffie met gebak. BoekStart collectie In Bibliotheek Heiloo is een speci ale hoek ingericht met de daarbij behorende boekjes en speelgoed, een box en een bank om samen een boekje te kunnen lezen. Daarnaast organiseert Bibliotheek Heiloo ook activiteiten, speciaal voor ouders en hun baby’s. Meer weten over BoekStart of het werk van de BoekStartcoach? Kijk dan op www.boekstart.nl dan de studentenversie). Hiermee stond ik vorig jaar ook in de Uit kijkpost. maken van de bus die de hele dag door Heiloo rijdt. Zo kan je een gevoel van spanning creëren door bepaald achtergrond geluid weg te halen of kan je ervoor zorgen dat de kijker dichter bij het personage komt door veel drukke geluiden toe te voegen in de omge ving van het personage en het bij voorbeeld harder laten worden van zijn ademhaling. Deze unieke ma nier van vertellen is wat mij aan trok in het beroep van sound desig ner. Film is zoveel meer dan alleen beeld. Na het sound design-proces wordt alle audio gemixt. Hier wordt al het geluid in balans gebracht en ervoor gezorgd dat alles goed klinkt qua volume en klank, door bijvoorbeeld het weghalen van vervelende fre quenties in dialoog of het toevoe gen van galm. Naast film werk ik het merendeel van mijn tijd aan geluidsnabewer- king voor andere vormen van me dia. Zo verzorg ik sound design en mixage voor commercials op te levisie en internet voor grote be drijven als Philips, KLM, ING, Na- tionale-Nederlanden en Vodafone. Daarnaast neem ik ook wekelijks verschillende podcasts op. Ook heb ik sound design gedaan voor online video’s van Formule 1-coureur Lando Norris en bracht ik vorige week in samenwerking met een bekende Amerikaanse YouTu- ber een sound effects-pakket uit, gevuld met geluidseffecten voor andere filmmakers.” Mocht je benieuwd zijn naar Rem- co’s werk, neem dan een kijkje op zijn website www.remcosounds.com HEILOO - Het Oosthonk te Heiloo organiseert zaterdag 26 novem ber het Paul Pesser darttoernooi. Dit prestigieuze toernooi staat ga rant voor een sportieve en gezelli ge avond in het honk aan De Oost- kanter. Deelname 5, aanvang 20.00 uur en de deur gaat als altijd een uurtje eerder open. Mooie prij zen en natuurlijk weer punten voor de ranking. De teams werden verdeeld over twee groepen: een groep van zes teams, bestaande uit de beste scha kers en schaaksters van de school en een groep van vier teams waar in de tweede teams van de scholen werden ondergebracht. Tien teams van ieder vier schakers streden om de felbegeerde wis- selbeker die tijdens de vorige twee edities was gewonnen door basis school De Meander. Alle kinderen kregen een herinne- ringsmedaille en de kinderen van de winnende scholen kregen daar naast nog een gouden, zilveren of bronzen medaille. En natuurlijk was daar de enorme wisselbeker die werd uitgereikt aan het team van De Meander. De bedoeling is dat de schakers van De Meander en van Elckerlyc vol gend voorjaar gaan meedoen aan het districtskampioenschap van de Noord-Hollandse Schaakbond. Na een spannende strijd bleek ba sisschool De Meander wederom de sterkste: alle wedstrijden werden gewonnen. Het team van basis school Elckerlyc eindigde als twee de en de Jan van Rijckenborghschool legde beslag op de derde plaats. “Mijn naam is Remco Langedijk en ik ben freelance Sound Designer en Sound Mixer. Dit houdt in dat ik de geluidsnabewerking verzorg voor verschillende soorten media: film, tv, commercials, online con tent en podcasts. Ik ben in 2020 afgestudeerd aan de Nederlandse Filmacademie in Amsterdam als sound designer. In 2021 heb ik een Gouden Kalf gewonnen voor een virtual reality kunstproject waar voor ik de sound design en muziek verzorgde. Wanneer een film, commercial of serie wordt gedraaid, wordt er op het gebied van geluid alleen dia loog opgenomen. Nadat de editor de beeldmontage heeft afgerond, komt de gehele film bij mij als sound de signer. Ik ga dan inhoudelijk ge luid toevoegen. Stel de scène speelt zich af in een drukke stad, dan kan je denken aan toeterende auto’s, pratende mensen en voetstappen van voorbijlopende mensen. De kracht van geluid zit hem erin dat je als sound designer echt kan spe len met de fantasie van de kijker. Onder het toeziend oog van leer krachten en heel veel ouders werd er aan de diverse borden hard en zeer sportief gestreden. Ie dere schaker kreeg zeven minu ten op zijn of haar klok en bin nen die tijd moest de klus worden geklaard. HEILOO - Buurtbus Heiloo is verheugd te kunnen melden dat zij per januari ook 2 keer per week uitstapjes gaan verzorgen. Het uitgangspunt is een leu ke dag verzorgen voor de klanten tegen een redelijke prijs. HEILOO - Op donderdagmiddag 17 november was het een drukte van be lang in de bibliotheek aan de Westerweg. De reden: het schoolschaakkam- pioenschap van de Heiloose basisscholen zou daar plaatsvinden, georga niseerd door schaakvereniging Oppositie. In deze rubriek laten wij iemand aan het woord die vertelt wat zijn of haar functie inhoudt. Deze week hebben wij gesproken met Remco Langedijk. Hij werkt als freelance Sound Designer en Sound Mixer. HEILOO - In Bibliotheek Heiloo kun je elke donderdag van 10.30 tot 11.30 uur terecht voor vragen en tips over voorlezen aan baby’s en peuters, en uitleg over de BoekStart-collectie van de bibliotheek.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 3