Mensenmens Huis-aan-huisbladen hebben het grootste bereik! Geef kinderen van de voedselbank een kerstcadeau Engelse escaperoom op De Zuidwester! TPC Heiloo breidt uit met 3 extra padelbanen column Robin Raven De huis-aan-huisbladen worden dus gezien als belangrijkste informatie bron voor burgers. Daarmee hebben de huis-aan-huisbladen niet alleen eer van hun werk, het bevestigt ei genlijk wat zij zelf al wisten. Michiel Ullers, directie Uitkijkpost Media b.v.: “Elke dag worden wij zowel door adverteerders als lezers benaderd Drie jaar geleden opende TPC Heiloo haar eerste padelbanen. Dit is vanaf HEILOO - Afgelopen weekend heeft TPC Heiloo drie nieuwe padelbanen in gebruik genomen. Hiermee beschikt TPC Heiloo nu in totaal over 17 banen: 6 padelbanen en 11 tennisbanen. de start een enorm succes gebleken. Veel leden raakten verslingerd aan voor nieuwtjes, acties en activiteiten omdat wij hét nieuwskanaal van Hei- loo zijn. Lokale nieuwsvoorziening is dicht bij huis en gaat over wat er in je eigen dorp gebeurt. En dat willen in woners graag lezen. Van wegafslui- ting, openingen, jubilea, zwemdiplo ma’s en het gemeentenieuws tot de aanbieding bij de bakker of slager.” Uitkijkpost vindt het als huis-aan- huisblad belangrijk om een goede band op te bouwen en te onderhou den met zowel de lezers, het ver enigingsleven, adverteerders en de gemeente. “Daarom zijn we ook mid den in het dorp gevestigd en houden we samen met onze achterban onze ogen en oren goed open. We staan altijd open voor tips over nieuws dat u aan het hart gaat. Dus weet ons te vinden via redactie@uitkijkpost.nl“, aldus Michiel. Leerlingen die na groep 8 tweeta lig onderwijs gaan volgen, hebben hierdoor een aardige voorsprong op de andere kinderen in hun klas! Ook de andere leerlingen vinden Engels in de brugklas ‘een mak kie’ omdat ze al een flinke Engelse woordenschat hebben. Natuurlijk moet er veel geoefend worden om al dat Engels te ont houden. Naast de gewone lessen en spelletjes in de klas, houden we op De Zuidwester een keer per jaar een Engels taaldorp. Tijdens deze dag doen de leerlingen van de groepen 3 tot en met 6 verspreid door de hele school allerlei spelletjes. Uiteraard is het de bedoeling dat er tijdens Ook bij de voedselbank Alkmaar is het aantal kinderen dit jaar met bijna 15% gestegen. Deze kinderen krij gen te weinig (gezonde) voeding, en voor cadeaus tijdens de feestdagen is al helemaal geen ruimte. Daarom zamelen Myriam, Wendy en Hem- ma ook dit jaar weer geld in zodat deze kinderen wél een leuk kerstca deau krijgen. Het drietal zetten zich voorgaande jaren ook al in voor deze kinderen. Vorig jaar hebben zij voor bijna 200 kinderen van 0 t/m 18 jaar mooie cadeaus kunnen kopen. Doe jij ook mee? Via de qr-code kun je gelijk doneren, zodat er gericht ca- Voor de groepen 7 en 8 heeft De Zuidwester iets heel bijzonders: een echte escaperoom! In groepjes gaan de leerlingen proberen om alle aan wijzingen te vinden en de raadsels op te lossen. Ook hier geldt natuur lijk: alles in het Engels. Ook dit jaar hadden de leerkrachten weer een aantal lastige opdrachten bedacht maar gelukkig is het alle groepjes gelukt om te ontsnappen! de spellen zoveel mogelijk Engels wordt gesproken! Ook bij de kleu ters wordt die dag extra aandacht besteed aan het Engels. Samen met de eigen juf doen de kinderen ook hier spelletjes en worden er liedjes gezongen. deaus kunnen worden gekocht. Je kunt het bedrag ook storten op NL31 RABO 0361 9859 40 t.n.v. H. Honders onder vermelding van Voedselban- kactie Heiloo. Bedankt namens Myriam, Wendy en Hemma. Otto: “We hebben nu een aantal ba nen dat past bij de omvang van onze vereniging. Er kunnen nu bijna 70 mensen tegelijkertijd tennissen en padellen op het park! Ook kunnen we nog leukere activiteiten organiseren en de competitie verder uitbreiden, TPC Heiloo heeft de nieuwe banen mede door de enorme inzet van vrij willigers zelf kunnen bekostigen, hiermee staat de club er zeer goed voor. Namens onze mooie vereni ging wil ik dan ook alle vrijwilligers en commissies enorm bedanken voor hun geweldige bijdrage”, aldus de trotse voorzitter. padel. TPC Heiloo moest al snel een wachtlijst instellen vanwege een grote toestroom van nieuwe leden die kozen voor de combinatie van tennis en padel. Inmiddels heeft de club 1300 leden en een flinke wachtlijst. Voorzitter Otto Spaan is erg blij met de uitbrei ding op het park: “Met de verdubbe ling van het aantal padelbanen zul len de padellers binnen TPC Heiloo nog meer aan hun trekken komen.” Met drie padelbanen liep de vereni ging bij lessen, competitie en toer nooien al snel tegen haar grenzen aan. HEILOO - Onlangs is uit onderzoek gebleken dat binnen de lokale nieuws- en informatievoorziening de huis-aan-huisbladen, zoals uw Uitkijkpost, het hoogste bereik hebben. Daarna volgen de publieke omroepen en de re gionale dagbladen. Het consumentenonderzoek werd uitgevoerd door het Commissariaat voor de Media en huis-aan-huisbladen. HEILOO - Op De Zuidwester wordt al meer dan 10 jaar Engels gegeven van af groep 1. Bij de kleuters leren de kinderen spelenderwijs al een heel aan tal woordjes en die lijn wordt doorgezet tot en met groep 8. HEILOO - Meer dan 1 miljoen mensen in Nederland leven onder de armoe degrens. 40% van de mensen die de voedselbank helpt is kind. Het mag duidelijk zijn dat Neder landers geïnteresseerd zijn in lokaal nieuws. Men vindt het fijn om op de hoogte te zijn en blijven van wat er in de directe omgeving speelt. Van de ondervraagden geeft maar liefst 46 procent aan buitengewoon geïnte resseerd te zijn in het lokale nieuws. Nog eens 43 procent is enigszins geïnteresseerd. Als informatiebron voor lokaal nieuws krijgt het huis- aan-huisblad duidelijk de voorkeur. Voor de gemeenten is het belang rijk te weten dat de huis-aan-huis- bladen ook de inwoners bereiken die minder in het gemeentenieuws geïnteresseerd zijn en daar dus niet actief naar op zoek zouden gaan. UITKIJKPOST 23 NOVEMBER 2022 5 Michiel Ullers. Foto: aangeleverd De eerste ballen worden geslagen op de nieuwe padelbanen. Foto: aangeleverd De AOW-leeftijd lonkt en zwaait drif tig met kortingen en pasjes, maar daar heeft Rob nog helemaal geen tijd voor. Zijn hoofd zit namelijk tjok vol verhalen en daarnaast is hij ver- Jaren geleden mocht ik het Junior Dic tee van Heiloo voorlezen. Dankzij deze fijne uitnodiging leerde ik 'mister PCC’ kennen: Rob van Veen. Rob kwam in 1986 vanuit Utrecht in Heiloo wonen. Die verplaatsing had een interessante reden: zijn lief (boe rendochter Margriet) was niet van plan het pastorale Heiloo in te wisselen voor de drukte van de Domstad. Rob stond dus maar één ding te doen: een ver huisbedrijf bellen. Ondertussen staat hij alweer 41 jaar voor de klas. Een onder- wijsman in hart en nieren. Vreemde uit drukking, trouwens. Van dat hart snap ik, maar wat hebben nieren met passie te maken? Afijn, wie zo lang gepassi oneerd lesgeeft en kan omgaan met ouders en kinderen (in die volgorde!) krijgt van mij met recht de diagnose mensenmens’. Er is zelfs een heuse blog (Robsjeugd- boekenblog) waar je uren kunt grasdui nen als je op zoek bent naar het betere boek. Verwacht geen opmerkingen als 'leuk’ of 'stom', maar vakmanschap: diepgravende, zinnige recensies, waar je werkelijk iets aan hebt (en het is nog gratis ook). Deze kanjers ontsnapten uit de escaperoom door de Engelse aanwijzingen op te lossen. Foto: aangeleverd slaafd aan lezen en jeugdliteratuur. Simpelweg omdat hij ervan overtuigd is dat lezen je beter maakt in taal en ook nog eens diepe sporen trekt in je fantasie. Heeft Rob ten slotte nog een mooie quote in petto? Jazeker: 'Wie leest, heeft de wereld binnen handbereik!’ Dat is inderdaad een mooie handreiking. En je hoeft er niet eens voor in de rij bij Schiphol. Ik noemde hem al eerder 'mister PCC’ en dat was geen grap. Als hij in de super markt is, klinkt links en rechts gefluister: 'Daar gaat het PCC!’ Alsof er een gebouw door de winkel schuifelt. Probeer dan maar eens ontspannen je sla voor de avonddis uit te zoeken. .-TH

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 5