CULTUUR IN HEILOO e.o. I. H/f/i K De Historische Vereniging en Damclub Heiloo Kwartet Klein Geluk in Witte Kerk WA Kunst, cultuur en erfgoed bij Landgoed Willibrordus Rustmomenten zijn er voldoende. U kunt koffie en thee drinken, lunchen of dineren in restaurant Keuken met Karakter en Atelier de Trog/Galerie de Buitenkans. UITKIJKPOST 23 NOVEMBER 2022 8 .■u V Ook kunt u terecht bij het Museumkwartier. Vier prachtige musea, op verschillende plekken te vinden in het histo rische gebouw, die de krachten gebundeld hebben. Voor jong en oud is er heel veel te zien en te beleven. Archeo logisch Museum Baduhenna, Het Toverlantaarnmuseum, Historisch Museum Heiloo en Verhalenkamer Willibror dus. U kunt elk museum apart bezoeken, maar u kunt ook (als groep) een rondleiding, filmpresentatie of workshop bij een of meer van de vier musea krijgen. Combineer dit vervolgens met een expeditie over het Landgoed (per golfkar voor mensen die minder goed ter been zijn), of met het bijwonen van een programma in de Cultuurkoepel. Archeologisch Museum Baduhenna vertelt over de oudste menselijke activiteiten in Heiloo en omstreken en heeft een heel bijzondere tegelverzameling. Aan de hand van vele archeologische vondsten in de regio wordt de lokale bewoningsgeschiedenis van de afgelopen 4000 jaar verteld. Verhalenkamer Willibrordus biedt een kijk op de oude en moderne psychiatrie. Er is regelmatig een wisselten toonstelling. Daarnaast geeft een tijdlijn een impressie van tweehonderd jaar psychiatrie. De huidige psychia trie krijgt onder meer aandacht via documentaires en de maandelijke herstelverhalen van (ex-)cliënten. Een permanente expositie is de bibliotheek ‘Waanzin in de wereldliteratuur’, een verzameling romans waarin op enigerlei wijze psychiatrie een rol speelt. Sinds maart 2015 staat het terrein te boek als Landgoed Willibrordus. Waar het Landgoed Willibrordus vroeger een gesloten terrein was, is het nu een bruisende plek waar iedereen welkom is. Door de herbestemming zijn veel interessante activiteiten gestart. Dit maakt van Landgoed Willibrordus een bijzondere plek met veel mogelijkheden om te genie ten van cultuur. Of het nu de musea, concerten, lezingen of andere festiviteiten zijn. Het Toverlantaarnmuseum heeft een unieke collectie van ongeveer vierhonderd toverlantaarns. De toverlan taarn is de voorloper van de projector en is uitgevonden in de 17e eeuw. De bijbehorende toverlantaarnplaatjes zijn een attractie op zich. Er zijn lantaarns te bewonderen van kleine tot zeer grote modellen. Het Historisch Museum Heiloo heeft een permanente expositie over de historie van Heiloo. Daarnaast zijn er ook regelmatig tijdelijke thema-exposities over de geschiedenis van Heiloo. Voor meer informatie kunt u langsgaan bij Verhalenkamer Willibrordus/VVV Infopunt Heiloo, of stuur een e-mail aan info@verhalenkamerwillibrordus.nl. Telefonisch zijn we bereikbaar op 06-22795336. Kijk voor de openingstijden van alle musea op Www.museumkwartierheiloo.nl. Inge Vellema Vrijwillger Verhalenkamer Willibrordus en Lid Team Cultuurplatform Heiloo Een bijzondere locatie met een rijke geschiede nis. Zo laat Landgoed Willibrordus zich het beste beschrijven. In de jaren dertig ontstond hier een katholieke psychiatrische inrichting, de St. Willibror dus Stichting. In die tijd een besloten gemeenschap met eigen gebouwen, tuinen en faciliteiten. Landgoed Willibrordus is de ideale plek om - ook op een regenachtige dag - een middagje bijzondere kunst, cultuur en erfgoed op te snuiven. We hopen u snel een keertje te mogen verwelkomen. HEILOO - Afgelopen zaterdag werd in het Historisch Museum een bescheiden maar interes sante tentoonstelling geopend over de geschiedenis van Dam club Heiloo. In de Schatkamer van het museum zijn onder andere foto’s, damklok- ken, notulen- en antiquarische boeken te zien. Hoogtepunten zijn de opgepoetste prijzenkast en het tinnen bord dat de heer Kroon kreeg bij zijn 50-jarig clublid- maatschap. In de notulen van 1987 staat het allemaal te lezen. Op de tafel staan twee damborden met stenen opgesteld. Mocht u zin hebben in een partij... de stoelen staan voor u klaar. Martien en Ca rin Houtenbos openden gezamen lijk de tentoonstelling door het openen van de Schatkamer. Voor meer informatie over Damclub Heiloo: boulonois@multiweb.nl Tentoonstelling en film De tentoonstelling in de grote zaal, ‘Heiloo-Indië en Indone- sië-Heiloo’ wordt wegens aanhou dende belangstelling tot begin april verlengd. Na de prachtige middag met Yvonne Keuls wordt nu gedacht om over enkele weken een ‘kumpulan’ te organiseren, gemaakt door en voor inwoners van Heiloo. Houdt u de berichten in de gaten. HEILOO - Het kwartet Klein Geluk komt op woensdag 30 november naar de Witte Kerk in Heiloo. Sinds een tweetal jaren zingen de leden van het kwartet Klein Geluk samen. Hun repertoire loopt van Slavische en Oost-Europese De Damclub viert dit jaar haar 85-jarig bestaan, reden voor een historische terugblik. volksliederen tot middeleeuwse liederen. Langzaamaan breidt het repertoire zich uit met door de le den gezamenlijk gekozen muziek. Klein Geluk bestaat uit Corien Kremer (sopraan), Christien de Vries (alt), Dick Dornseiffen (tenor) en Ed Oosting (bas). Het plezier De film ‘Ze noemen me Baboe’ wordt steeds elk weekend vanaf 14.30 uur vertoond. Mocht u de tentoonstelling en de film met een groepje buiten de openingstij den willen bezoeken, dan kan dat. Informatie: 06-51718363. Rondleiding Zondag 27 november is de een-na- laatste rondleiding op Nijenburg (keuze uit 11.00 of 13.30 uur). De laatste dit jaar is op 18 december. Ervaren gidsen leiden u rond in de verschillende pronkkamers. Er is veel te vertellen over bijvoorbeeld de meubels en de schilderijen. De verhalen die u hoort bij het antieke Kwartet Klein Geluk Woensdag 30 november, tussen 13.00 - 15.00 uur in het zingen staat voorop en de klankkleur van de vier verschil lende stemmen combineert goed. Voor in de agenda Eind december zijn er Historische Winterwandelingen. Informatie volgt in de volgende Uitkijkposten. poppenhuis zijn voor groot en klein bijzonder. En wat te denken van het koffiedrinken in de originele keuken. Aanmelden kan via 06 51718363. De kosten zijn 7,50 inclusief koffie. Pinnen kan. Openingstijden Historisch Muse um: di. 19.00 uur-21.00 uur, za. en zo. 14.00-17.00 uur. De toegang is gratis. Wees welkom. 1V De voorzitter van de Historische Vereniging Jacob Ouderkerken en Martien Houtenbos, voorzitter van Damclub Heiloo, spelen de eerste partij. Foto: Josta de Graaf-Gieltjes Kwartet Klein Geluk. Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 8