Sinterkrans eens kijken Songtekst 0, kom maai' k Interview met Sintefklags 1. ■L ”7 - t I F - A I UITKIJKPOST 30 NOVEMBER 2022 13 Foto: Aangeleverd De 5-jarige Jildou heeft een aantal vragen: Foto: Miel van Velzen Melle (1) en Feline (r) hadden ook een vraag voor Sinterklaas. Foto: aangeleverd O, kom maar eens kijken wat ik in mijn schoentje vind, Alles gekregen van die goede Sint. Een pop met vlechten in het haar een snoezig jurkje kant en klaar twee kaatseballen in een net een letter van banket O, kom maar eens kijken wat ik in mijn schoentje vind Alles gekregen van die goede Sint. Een bromtol met een zweep erbij, een doos blokken, ook voor mij! En schaatsen en een autoped, een letter van banket. O, kom maar eens kijken wat ik in mijn schoentje vind, Alles gekregen van die goede Sint. HEILOO - Met Kerst hangt aan veel deuren een kerstkrans, maar een sinterklaaskrans zag Sint nog niet eerder! In het interview hoorden we dat ‘O, kom maar eens kijken’ het lieve lingslied van Sinterklaas is. Hierbij de songtekst, zodat iedereen dit lied op pakjesavond extra goed kan zingen! Mail jouw oplossing voor vrijdag 2 december, 12.00 uur naar redactie@uitkijkpost.nl en maak kans op een van deze leuke prijzen: Piet heeft op deze twee pagina’s met sinterklaasnieuws pepernoten gestrooid! Hoeveel kan jij er vinden? - 2 kaartjes voor een film naar keuze in het Filmhuis in Alkmaar - 2 x een set van twee boekjes over Sinterklaas - een sinterklaastaart van Banketbakkerij Van Velzen HEILOO - De redactie van Uitkijkpost wil al jaren Sinterklaas eens inter viewen. En nu is het er dan eindelijk van gekomen. De redactie deed in de Uitkijkpost een oproep om vragen aan Sinterklaas door te sturen. En Sint heeft in zijn drukke agenda toch even de tijd gevonden om samen met hoofd piet deze vragen te beantwoorden. Wat ontzettend fijn. Zo leren we Sinterklaas weer een beetje beter kennen. Viert Sinterklaas ook Kerst? “Als we eenmaal terug in Spanje zijn hebben de pieten en ik natuurlijk wat tijd nodig om bij te komen van de fantastische reis naar Nederland. Ik word tenslotte ook een dagje ouder. Echt Kerst vieren we dus niet, maar we vinden het wel enorm mooi om het hele kas teel te versieren met kerstverlichting!” Maarten (41 jaar): Hoe zit het met Sint en de liefde? Sinterklaas houdt van alle kinderen en pieten natuurlijk. Daarnaast blijft er weinig tijd over voor de liefde door alle drukte. Wies (leeftijd onbekend): Heeft Sinterklaas een hartjesonderbroek? “Ik mag het waarschijnlijk niet zeggen, maar ik heb tijdens de was weleens een hartjeson- derbroek voorbij zien komen,” zegt hoofdpiet. “Volgens mij was dat ook precies de maat van Sinterklaas, maar dat mag je niet tegen hem zeggen hoor!” Nina (5 jaar): Heeft Sinterklaas een lieve- lingspiet? Sinterklaas heeft geen lievelingspiet. Hij houdt van alle pietjes evenveel! Levi (6 jaar): Waar koopt Sinterklaas zijn kleren? Sinterklaas vertelt trots dat zijn kleren alle maal speciaal voor hem worden gemaakt! Sinterklaas vond het een fantastisch interview en wil iedereen bedanken voor de leuke vra gen! Sinterklaas: “Wij gaan nu weer snel ver der met de voorbereidingen voor pakjesavond en wensen iedereen vast heel veel plezier! Dag hoor!” Tygo (5 jaar): Welke talen spreekt Sinter klaas? “Ik spreek alleen Nederlands,” zegt Sinterklaas. “Als we in Spanje zijn, hebben we gelukkig vertaalpiet nog.” Hoe weten Sint en piet of kinderen lief zijn? “Alles staat in het grote sinterklaasboek, daar kunnen we dus in lezen welke kinderen lief zijn geweest.” “Alleen Sinterklaas mag daar eigenlijk in kijken,” voegt hoofdpiet toe. De leerlingen uit groep 5 van de Radboudschool maakten van oude jute sinterklaaszakken, leuke tekeningen of plaatjes en lichtjes op een batterij deze te leuke variant op de traditionele kerstkrans. Wat staat dat gezellig! Waarom viert Sint zijn verjaardag eigenlijk in Nederland en niet in Spanje? “Bij terugkomst in Spanje viert Sinterklaas ook zijn verjaardag samen met de pieten. Het is daar wel een beetje warm in deze tijd van het jaar, dus daarom komen we graag een paar weken naar Nederland.” Feline (5 jaar) en Melle (2 jaar) vragen zich af of Sinterklaas een hond heeft? “Wij hebben in het kasteel geen huisdieren jammer genoeg, maar de pieten vinden het wel altijd heel leuk als iemand huisdieren heeft terwijl wij de schoentjes komen vullen!”, vertelt hoofdpiet aan ons. Ruby (6 jaar): Hoe weten de pieten welke cadeautjes de kinderen willen? “Door de verlanglijstjes die we in hun schoen tjes vinden. De pieten nemen deze mee en zo weten we welke cadeautjes we nodig hebben. Mocht een kind vergeten zijn om het verlang lijstje in de schoen te stoppen, dan hebben we gelukkig altijd luisterpiet nog!” Puck (8 jaar): Hoe krijgt Sint zijn haren en baard zo mooi in de krul? “Kapperpiet zorgt er altijd voor dat mijn haren en baard mooi verzorgd zijn,” zegt Sinterklaas. “Hier gaat altijd best wel wat werk inzitten maar kapperpiet doet het met alle liefde.” Saar (8 jaar): Gaat Sinterklaas naar de sportschool? “Denk je ook niet dat Sinterklaas wat te oud is voor de sportschool?” zegt Sinterklaas grap pend. Bram (8 jaar): Wat is het lievelingslied van Sinterklaas? “Oh, kom maar eens kijken. is het favoriete liedje van Sinterklaas,” vertelt hoofdpiet ons. Sinterklaas zingt altijd uit volle borst mee als deze op de stoombootradio voorbijkomt. Boris (3 jaar): Wat is het lievelingseten van Sinterklaas? “Het lekkerste vind ik toch wel marsepein en pepernoten, maar een echte Hollandse stamp pot valt ook goed in de smaak!” Vergeten jullie soms weleens cadeautjes in Spanje? “Het kan natuurlijk weleens gebeuren dat er een cadeautje achterblijft in Spanje maar samen met de pieten zorgen we er altijd voor dat deze dan alsnog op tijd in Nederland aan komen!” Thomas (9 jaar): Waarom heeft Sinterklaas in Heiloo altijd een rood-gele HSV-sjaal om? “De wit-rode sjaal droeg ik op de boot. Die zat denk ik in de was tijdens de intocht in Heiloo.” Foto: Aangeleverd -- H»' F l Pj I'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 13