1 n ‘kF Win het boek Tuinvogelverhalen Namen opgeven voor WereldLichtjesDag A-, B- en C-diploma's bij Zwembad Loos O ax v I I Ajfc Actie tegen energiearmoede Met een nieuwe bril mis je niets tijdens de feestdagen! PAULIEN VAN TOL Diploma B: Luus Huijsmans, Selom Tip van Moen Opticiens: Het boek Tuinvogelverhalen is ook erg leuk om cadeau te geven. Foto: aangeleverd HEILOO - Zaterdag 26 november stonden de kinderen van Zwem bad Loos klaar om af te gaan zwemmen voor hun zwem-ABC. In een lange broek, trui en met waterschoenen. Maar ook gewoon in hun zwemkleding. De onderstaande leerlingen mochten hun diploma in ontvangst nemen. Paulien van Tol is tuinvogelconsu- lente. In deze functie adviseert zij op aanvraag bij de aanleg van vogel- Bereket, Sil van der Gaauw, Romijn van den Berg, Thijmen van Straaten, Mattis Bakker, Marianna Botsiun, Teije Reuver, Leyana Wuthrich, Britt Admiraal, Marin Lute, Kinga Dirks- on, Julia Kreiter, Jildou Mooij, Nora Gouda, Lisan Apeldoorn, Kiyan Ja- bar, Ferre Huiden en Christopher Munn. vriendelijke tuinen en zelfs balkons. In haar vrije tijd schrijft Paulien korte verhaaltjes over tuinvogels, Diploma C: Noor Meij, Linde Visser en River Sala Verkaaik. Mail uw antwoord voor zondag 4 december 18.00 uur naar redactie@ uitkijkpost.nl Vergeet niet uw naam en contact gegevens te vermelden. Onder alle goede inzendingen wordt een boekje verloot. die zij zelf voorziet van een passende illustratie. Natuurlijk is haar eigen tuin een eldorado voor tuinvogels. De tuinvogelverhaaltjes van Paulien worden zo goed ontvangen, dat zij heeft besloten deze te bundelen. In de Uitkijkpost van woensdag 23 ok tober las u een artikel over Paulien en haar boekpresentatie die op zon dag 20 november plaatsvond. Natuurlijk is het ook leuk om het boekje cadeau te geven in de feest maand. U kunt het bestellen bij ‘Brave New Books’, via paulienz@ hotmail.nl en het is te koop bij boekhandel Laan in Castricum. Uitkijkpost mag namens Paulien een exemplaar van haar boek ‘Tuinvo- gelverhalen’ weggeven. Wilt u hier kans op maken? Geef dan antwoord op de volgende vraag: Huishoudens in Heiloo kunnen een aanvraag doen om hun woning te laten beoordelen door een ener- giecoach van Heiloo Energie. Hier bij wordt door de energiecoach onderzocht of de woning in aan merking komt voor (kleine) iso lerende maatregelen. Denk hier bij aan tochtstrips, radiatorfolie, krimpplastic voor de ruiten, etc. Overigens worden ook algemene adviezen gegeven om energie te besparen. Als u zelf de werkzaamheden niet kunt uitvoeren dan kunt u een be roep doen op de energieklussers van het Trefpunt. Voor de kosten van het isolatiemateriaal kunt u eventueel een financiële bijdrage ontvangen. Als u interesse heeft om aan deze actie deel te nemen, dan kunt u contact opnemen met Trefpunt Heiloo 072-533 12 97 of info@trefpuntheiloo.nl Als u de tegemoetkoming voor energie die iedereen via de ener giebedrijven ontvangt, ter be schikking wilt stellen aan huis houdens in Heiloo die te maken hebben met energiearmoede dan kunt u een bijdrage overmaken op rekeningnummer NL 11 RABO 0169 9583 10 t.n.v. Stichting Fond senwerving Welzijn Heiloo onder vermelding van Bestrijding Ener- giearmoede Heiloo. En die is er zeker in Heiloo, in de Witte Kerk, waar bezoekers van af 18.15 uur welkom zijn. Om 18.45 uur begint dan een programma met muziek en verhalen en natuurlijk het zingen van de namen die zijn opgegeven, namen van overleden kinderen. Om 19.00 uur is dan op al lerlei locaties ter wereld het moment van kaarsjes aansteken voor hen. De Stichting Kist maakt al enige jaren, met bijdragen van diverse fondsen en de gemeente, de viering mogelijk in Heiloo. Ook dit jaar is er weer een samenkomst voor iedereen, in en om de Witte Kerk. We hebben mooie merken in onze winkels, ruime keuze en professi onele medewerkers. Daarnaast is december een echte feestmaand. We geven namelijk 50% uitverkoop- korting. Kom deze maand langs en mis niets van de feestdagen. Wilt u meer weten over onze merken en onze actie in december? Kijk dan op www.moenopticiens.nl We zien u graag in onze winkels in Heiloo (’t Loo 49) of Castricum (Geesterduin 37). De Castricumse kunstenaarsgroep CAKtwo plaatst op het terrein van de kerk lichtgevende objecten en een opstelling van houten vlinders. Daarop komen de namen te staan van overleden kinderen. Die kunnen worden opgegeven via wldheiloo@ gmail.com of via de pagina voor We- reldLichtjesDag op stichtingkist.nl. Iedereen is overigens welkom bij de viering, ouders en andere familiele den van de kinderen, maar ook wie het ritueel eens wil meemaken en met anderen stil wil staan bij verlies. De objecten en de vlinders blijven tot HEILOO - Met de feestdagen voor de deur nog even de ogen laten tes ten of gewoon de show stelen met een nieuwe bril. Dat kan natuurlijk bij Moen Opticiens. en met 6 januari staan op het terrein van de Witte Kerk, een mooie plek om wat te wandelen en te mijmeren. De namen van de kinderen wor den 11 december gezongen door Helen Botman en haar man, sin ger-songwriter Peter van Vleuten. Ze zingen uiteraard ‘Precious Child’, het internationale WereldLichtjes- Dag-lied. Peter en Helen hebben ook andere liedjes uitgezocht zoals ‘Where would you be’, over hoe een kind misschien als volwassene zou kunnen zijn geworden. Of ‘Zwaar tekracht‘, uit hun voorstelling Vleu- gelvrouw. Na afloop is er voor ie dereen glühwein of chocolademelk en kunnen bij kaarslicht de vlinders buiten worden bekeken. “Het is een moment van vertrou wen, van verbinding, van troost. Het thema is dit jaar ‘Binnen-Bui- ten’. Wat heb je in jezelf nodig om in de buitenwereld te kunnen blij ven staan, na verlies van een kind”, zo verwoordt het organisatiecomité de viering van dit jaar. “De cocons hangen daarom ook in de kerk, als extra kleurrijk licht. De toegang is gratis, een vrije bijdrage na afloop is welkom.” Diploma A: Feiyu Hu, Mara Zand bergen, Sepp Winder, Chaya van der Poll, Jolien Blankestijn, Olivier Smakman, Livia Duchatteau, Mees van Dongen, Nova Klinkenberg, Anouk Bekker, Ada Leegwater, James Buys, Marie Camijn, Lex Blanken- daal, Julius Soonius, Huub Weijers, Sara van Egmond, Jaxx Stoop, Siem van Schagen, Trystan Santos Ferrei ra en Yordanos Haileab. HEILOO - WereldLichtjesDag is weer in aantocht. In Heiloo wordt er voor de hele regio op zondag 11 december stilgestaan bij overleden kinderen, jong of al wat ouder. Wereldwijd worden er op de tweede zondag van december kaarsjes aangestoken, soms in een speciale bijeenkomst. I HEILOO - Heiloo Energie en Trefpunt Heiloo ondersteunen huishoudens om de energiereke ning omlaag te brengen door het adviseren over en het eventueel ondersteunen bij het aanbrengen van (kleine) energiebesparende maatregelen. XXX ft- UITKIJKPOST 30 NOVEMBER 2022 15 Hoezee diploma B! Foto: aangeleverd Welke vogel komt het meest voor op kerstkaarten? Winnen Donatie Actie! Tijdens Wereldlichtjesdag worden traditiegetrouw lichtobjecten geplaatst rondom de Witte Kerk. Foto: aangeleverd Steel de show tijdens de feestdagen! Foto: aangeleverd LIMMEN - Paulien van Tol is vrijwillig tuinvogelconsulente voor de Vogelbe scherming. In haar vrije tijd schrijft zij korte verhaaltjes over tuinvogels. Met haar achtergrond als illustratrice tekent zij daar ook een passende illustratie bij. Van tijd tot tijd leest u een van haar verhalen in de Uitkijkpost. U kunt Paulien ook volgen op haar Facebookpagina ‘Tuinvogelverhalen’. ‘-lor’ Hoera diploma A! Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 15