SP Alternatief plan voor de Ter Coulsterlaan Videoclub Heiloo, wat is dat? Ypestein krijgt 3x zoveel verkeersoverlast Oh kom er eens kijken, bij de Aalsmeerse Plantenhal Buitengewoon opsporingsambte naren voor landgoed Nijenburg •ZONDAG OPEN Ook is het absurd dat verkeer van Heiloo-Noord of Plan Oost, of ge woon van de Kennemerstraatweg door de wijk moet om bij de afval- brengplaats, De Oude Werf, Boeke- lermeer of Akersloot te komen. Om dat het model (B) heilig is verklaard, worden de genoemde nadelen voor Om de natuur te beschermen gelden er (toegangs)regels voor bezoekers van het landgoed. De BOA’s wijzen de bezoekers, samen met colle- ga-boswachters, op die regels. Zo zorgt Natuurmonumenten dat plan ten en kruiden niet vertrapt worden en hazen en vogels niet achterna gezeten worden door honden. Zodat vogels ongestoord eten kunnen zoe ken en kunnen broeden. HEILOO - Met 11 tegen 9 stemmen heeft de gemeenteraad maandag 28 november besloten tot de knip in de Kanaalweg. De VVD, Heiloo-2000 en D66 stemden voor dit ondoordachte plan. De Rosendaal en Ypesteinerlaan krijgen de rekening gepresenteerd voor mogelijke verkeersdrukte op de Stationsweg. HEILOO - Tot 9 november jongstleden konden zienswijzen worden ingediend bij de Gemeen te Heiloo op het voorontwerpbestemmingsplan voor de Ter Coulsterlaan 1-21 in Heiloo. Dit voorontwerpbestemmingsplan is gebaseerd op de plannen van Kennemer Wonen voor de nieuwbouw van een appartementencomplex met woningen voor de sociale huur. Het vertrouwen in de politiek was al niet groot maar krijgt nu een nog grotere deuk. Wel de bewoners van de Kanaalweg uitnodigen om te ver tellen waar de knip zou moeten ko men, maar de belanghebbenden van de Rosendaal en Ypesteinerlaan niet informeren of óók uitnodigen. Inmiddels hebben diverse bewoners een werkgroep opgericht om deze plannen alsnog aan te vechten. Be langhebbenden kunnen zich daar melden. Namens het bewonerscomité, Tet- teroo/Cohen (rosendaalknip2023@ gmail.com) HEILOO - Videoclub Heiloo, wat is dat? Een veelgehoorde vraag! Het ant woord is simpel: een groep mensen die het fijn vindt om zelfgemaakte films te bekijken en te bespreken met elkaar. Kom kijken en genieten bij de Aalsmeerse Plantenhal! Het gaat om mensen die één vrijdag ochtend in de maand in Het Tref- HEILOO - De Aalsmeerse Plantenhal heeft er een week voor Sinterklaas een hele happening van gemaakt in en om de winkel. Mocht u nog iets leuks voor de Sint zoeken dan heeft de Aalsmeerse Plantenhal een leuke actie (zie advertentie elders in deze krant). U vindt ons op De Hoefsmid 25 in Heiloo. Het huidige complex is verouderd en moet vernieuwd worden. De huidige 21 apparte menten worden in de plannen van Kennemer Wonen vervangen door een groter complex met 46 appartementen. Daarvoor is het nood zakelijk dat een deel van de bomen van het huidige bos (‘De Rimboe’) waaraan het com plex grenst, wordt gekapt. De bewonersvereniging Ter Coulsterlaan en Omgeving (Red de Rimboe) is ook voorstan der van de vernieuwing van het verouderde complex. Om de opoffering van groen te voor komen heeft de vereniging op eigen initiatief een alternatief plan voor de nieuwbouw van het complex gemaakt. De kernpunten van dit plan zijn: De basis van dit alternatieve plan is dat het nieuwe gebouw op nagenoeg dezelfde foot print is gesitueerd als het huidige gebouw. Door ook een deel van het huidige parkeer terrein te gebruiken, is het mogelijk om het - uitbreiding van het sociale huurwoningen bestand naar 32 appartementen; - behoud van bestaande flora en fauna; - behoud van het dorpse karakter. punt bij elkaar komen. Een deel van die groep maakt om verschillende extra benodigde bouwvolume te realiseren. De indeling van het nieuwe gebouw is gebaseerd op het ontwerp van Kennemer Wonen. In het plan zijn dezelfde woningplattegronden ge bruikt van 70-75m2, die door Kennemer Wo nen zijn gewenst. Als gekozen zou worden om ook een aantal kleinere appartementen van 55m2 toe te passen, dan kan het aantal nieuw te realiseren appartementen naar 36 oplopen. Door het gebouw van drie bouwlagen te voor zien, wordt tevens het dorpse karakter van Heiloo bewaard. Het alternatieve plan is door de bewoners- vereniging ook ingediend als zienswijze op het voorontwerpbestemmingsplan bij de Ge meente. Zij hoopt daarmee de Gemeente te overtuigen dat hiermee een evenwichtiger herontwikkeling op deze locatie wordt gere aliseerd, waarbij oog is voor zowel ‘wonen’ als voor het unieke stukje groen midden in het dorp. Meer informatie over dit alternatieve plan vindt u op www.redderimboe.nl/ #alternatief-plan Wij willen met alle plezier een cur sus geven voor beginners. Meld je aan via videoclubheiloo@gmail.com Je krijgt dan meer informatie. Bij voldoende aanmelding gaan we van start. redenen niet zelf meer een film maar blijft lid om het contact te onder houden. Ook dit jaar zijn er weer volop kerstbomen speciaal geselecteerd en de kwaliteit is uitmuntend! Er is binnen een ruime keuze uit kerststerren, azalea’s, orchideeën, te veel om op te noemen. Ook weer prachtige amaryllissen, eucalyp tus, divers groen en verschillende kransen om de kerstsfeer in huis te brengen. De drie BOA’s werken in de ge bieden van Natuurmonumenten van de kop van Noord-Holland tot in Zuid-Kennemerland. U zult ze met enige regelmaat aantreffen op landgoed Nijenburg. Zij kun nen vragen beantwoorden én boe tes uitdelen. Zij werken samen met de politie en verlenen ook hulp in noodgevallen. HEILOO - Natuurmonumenten beheert en beschermt de natuur op landgoed Nijenburg met een team boswachters en vrijwilligers. Ons boswachtersteam is versterkt met drie nieuwe BOA-collega’s die gastheer zijn en toezicht houden: Roy, Nick en Jur. Ypestein (meer stik- en fijnstof, overstekende kinderen, scholen etc.) terzijde geschoven. Met andere woorden, wordt een probleem van de een het probleem van de ander en dat wordt verkocht als ‘evenwichti ge verdeling’ van verkeer. Het ongenoegen van de Ypesteiners is groot. Het was slikken en stikken. Ondanks kritiek van ondernemers, verkeerspanel, politieke partij en en bewoners, is er niets gedaan met alternatieven die geboden zijn. Dat een goede afrit van de A9 rich ting Lagelaan, Kennemerstraatweg en Vennewatersweg het verwach te extra verkeer naar de Kanaalweg zou kunnen opvangen voor verkeer richting Heiloo-West en Egmond, werd genegeerd. Ook eenrichting verkeer aan de oostzijde van de Stationsweg als mogelijke ver- keersvermindering op de Stations weg werd niet meegenomen in de besluitvorming. Iedereen heeft tegenwoordig een telefoon of fototoestel om filmpjes op te nemen. De uitdaging is om er wat mee te doen waardoor je een leuk filmpje kan tonen aan familie en vrienden. Hiervoor ga je aan de slag met een montagepakket op de pc. Een beetje handigheid hiermee maakt het wel eenvoudiger. Vanaf medio december is onze website vernieuwd: www.videoclubheiloo.nl UITKIJKPOST 30 NOVEMBER 2022 17 Een impressie van het alternatief voor de (her-)bouwplannen op de Ter Coulsterlaan. Foto: aangeleverd Kom ook alvast eens kijken voor een kerstboom! Foto: aangeleverd Kan je het ook leren? Leden van Videoclub Heiloo vinden het fijn om zelfgemaakte films samen te bekijken en bespreken. Foto: aangeleverd Is een film maken moeilijk?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 17