Li a I Jan Mannenmode helpt Oekraïne de winter door ‘Wild Scandinavië' in Cultureel Centrum Vredeburg IVN-natuurwandeling in de Wimmenummerduinen Kerstviering bij de Zonnebloem met Dickens-ensemble van Emergo Kerstconcert koor Erato-Egmond 1 n 4 Vl Jolanda kampeert bij temperaturen Hooijboer, Opgeven tot de dag ervoor. De entreeprijs is 12,50 per persoon. Het is de laatste wandeling van 2022. Ook in december valt er ge noeg te zien en te vertellen in de duinen. De eerste vorst is geweest, het heeft veel geregend. Beide weersomstandigheden heb ben hun invloed gehad op de ‘de- cembernatuur’. Zijn er nog pad denstoelen? Zijn de bladeren al van de loofbomen? Vinden we een ge- kraagde aardster? Het verlangen naar stilte en vertra ging, een ander soort leven leiden dan het altijd-maar-door-racen, zette dit alles in gang. Een zomerse reis per zelfgebouwde De gidsen hebben in ieder geval weer veel aandacht voor de belang stellende wandelaars. Het ietwat geaccidenteerde par cours gaat deels over smalle paad jes en mul zand (pittig dus). Vertrek is om 10.30 uur bij het PWN-infor- matiebord aan het einde van het Nachtegalenpad in Egmond aan den Hoef. kano, samen met echtgenoot Frank van Zwol en hun husky Herschel, gevolgd door een winterse solo- tocht op ski’s op zoek naar de ge heimen van het noorderlicht. U dient zelf voor een toegangskaart voor het Noord-Hollands Duin reservaat te zorgen (www.pwn.nl/ duinkaartkopen). De wandeling duurt ongeveer twee uur. Een bij drage (richtlijn 3 per persoon, te betalen met gepast geld) wordt op prijs gesteld. U wordt verzocht zich van tevoren aan te melden via e-mail: wimmenumnkl@gmail.com. De zaal is rolstoeltoegankelijk. Vrije zitplaatsen. ver onder het vriespunt, raakt in de ban van de poolnacht, bezoekt de Samen en mag mee als zij hun rendieren bijeen gaan drijven. Een avond vol inspiratie en bezieling. Aanvang 19.30 uur, einde rond 21.45 uur. Een kaartje kost 10 bij vooraf reserveren en 12,50 op de avond zelf. De prijs is exclusief een drankje. Garderobe en parkeren is gratis. Jan Mannenmode komt daarom met een inzamelactie. De winterkleding die bij ons in de kast blijft hangen of liggen, kunnen de Oekraïners goed gebruiken. LIMMEN - De Zonnebloem Limmen organiseert voor haar gasten een muzikale kerstmiddag, met daaraan voorafgaand een kerstlunch, op vrijdag 16 december in Heeren van Limmen. Aanvang 12.30 uur, zaal open om 12.00 uur. Gezelligheid en sfeer voeren de boventoon in dit prachtige pro gramma zodat iedereen weer met Erato-Egmond is een vierstemmig koor dat uit ruim 30 leden bestaat en onder leiding staat van dirigen- te Marlies Meiners-Bras. Zij zingen met passie kerstliederen en geven het jaarlijks kerstconcert in deze stemmige ambiance. Een fantastisch combo begeleidt het koor. Het bestaat uit pianiste Atie List, gi tarist Peter Smit, fluitiste Anke Bu- Wie vervoer nodig heeft kan ook bellen met dit telefoonnummer. een warm kerstgevoel naar huis gaat. In verband met de grote belang stelling is er nog een beperkt aan tal aanmeldingen mogelijk! Wilt u een mooi en sfeervol concert bijwonen, dan kunt u entreekaarten bestellen via de website van Era tohttps ://erato -egmond.nl/kaar - ten-bestellen Je ontvangt dan een korting voor elk ingeleverd kledingstuk bij aankoop van een nieuw. Voor een ingelever de schone nette broek of trui krijg je 10 korting op een nieuwe broek of trui en voor een ingeleverde schone nette jas of jack zelfs 20 korting bij de aankoop van een jas of jack. Zo zitten de Oekraïners er wat war mer bij en heb je er zelf ook nog voordeel van! Na afloop kunt u genieten van een glaasje zelfgemaakte glühwein of een frisdrankje, om samen na te ge nieten van het concert. EGMOND AAN DEN HOEF - Op zon dag 18 december geeft het koor Era to-Egmond een kerstconcert in de H.M.M. Alacoquekerk, Herenweg 188 in Egmond aan den Hoef. Aan vang is 13.00 uur. ringa, celliste Nellie Borst, trompet tist Leo Stam en op de cajón Frank Melker. Daarnaast zingt soliste Femke Leek voor u twee prachtige liederen. LIMMEN - Tijdens de avondvullende multimediapresentatie ‘Wild Scan dinavië’ op zaterdag 17 december aanstaande in Cultureel Centrum Vre deburg te Limmen neemt de Akerslootse avonturier Jolanda Linschooten je mee op twee authentieke avonturen door de weidse stilte van Lapland. EGMOND AAN DEN HOEF - De maandelijkse wandeling in het noordelijke Egmondse duingebied is deze keer op zondag 4 december. CASTRICUM ALKMAAR - De toestand in Oekraïne is nog altijd zeer zorgelijk. De winter staat voor de deur en een groot deel van het land zit letterlijk in de kou doordat energievoorzieningen uitgevallen zijn. De kerstsfeer wordt compleet met het optreden van het Dickens-en semble van muziekvereniging Emergo uit Castricum. In traditio nele Dickenskledij zullen zij met de warme klanken van het koperen- semble instrumentaal een diver siteit aan kerstmuziek laten horen waarbij het publiek ook wordt uit genodigd de bekende kerstliederen mee te zingen. 1 CXW Lever knappe, schone winter- kleding in bij Jan Mannenmode aan de Burgemeester Mooijstraat 10 in Castricum of de Laat 215 in Alkmaar. Opgave bij Ria tel. 072 - 5052235. UITKIJKPOST REGIO 30 NOVEMBER 2022 21 Het noorderlicht is een prachtig natuurverschijnsel. Foto: Jolanda Linschooten Jan Mannenmode heeft een mooie actie bedacht voor Oekraïne. Foto: aangeleverd k 1 Op naar het avontuur Het Dickens-ensemble van Emergo tijdens een optreden in Deventer. Foto: aangeleverd i •S

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 21