Vereniging Sportraad Heiloo wordt opgeheven Burgemeesters openen Techlab kindcentrum De Duif GTH trampoline- springsters naar NK teams In de aanloop naar de gemeente- Tot darts in het Oosthonk. Sportiviteit en gezellig heid in het Oosthonk HEILOO - Afgelopen zaterdag kwamen de trampolinespringsters van Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo (GTH) in actie tijdens de tweede teamwedstrijd. Ook streden zij individueel. De teamresultaten van de eerste wedstrijd en deze wedstrijd tellen mee voor eventuele plaatsing voor het NK voor teams. In het eerste blok sprongen de se nioren Dieke en Dominique en de jeugd1-meiden de wedstrijd. Domi nique sprong een sterke wedstrijd en Dieke haar verplichte oefening sprong zij mooi uit. De jeugd1-meis- Het huidige bestuur blijft aan om de liquidatie van de vereniging te begeleiden. Zoals bekend heeft in 2020 een doorstart van de Sportraad plaatsgevonden en trad er een nieuw bestuur aan. Ondanks de coronape- riode wist de Sportraad het nodige te bereiken. Er kwam een sportakkoord tot stand. Er werd een convenant met de gemeente Heiloo gesloten Meester Peter Liefting, techniek- coördinator op het kindcentrum, gaat elke donderdag met kleine groepjes kinderen aan de slag: “Het mooiste is de verwondering bij de kinderen over techniek. Bij kleuters gaan de lessen over drijven en zin ken en de kinderen van groep 3 bou wen een autootje van hout, dat door een elastiekje wordt aangedreven. In groep 4 timmeren we een doolhof en groep 5 maakt een borstelrobot van een afwaskwast. In de bovenbouw werken we met stroomkringen, sol deren we een zenuwspiraal of leren kinderen ontwerpen, programme ren en 3D-printen.” De techniek- coördinator vervolgt: “Omdat op kindcentrum De Duif alle ruimten in gebruik zijn, was er geen plaats voor een technieklokaal. Natuurlijk zijn technieklessen ook mogelijk in de klas, maar in verband met gereed schappen en technische apparatuur jes hebben allemaal goede oefenin gen gesprongen. Liv startte met een mooie verplichte oefening. De eerste keuzeoefening van zowel Lieke als Marinka was sterk, Bloem sloot haar wedstrijd af met een keurige laat- waarin de adviesrol van de Sportraad werd geformaliseerd en de Spor traad speelde een belangrijke rol bij het besluit van de gemeenteraad over de tweede sporthal. Ook werden de belangen van de sport behartigd in de stuurgroep Sportakkoord en het Corona Herstelfonds. is dat niet zo praktisch. Op zoek naar een oplossing ontstond het idee om een zeecontainer in te richten als Techlab. Ouders hielpen bij de in richting van de werkplekken en er zijn materialen en gereedschappen Voor meer info: www.gthgymnastics.com aangeschaft. Bij goed weer kunnen we ook buiten werken.” Directeur Annemiek van de Vliet is trots op het Techlab: “Op deze manier maken we technieklessen bereikbaar voor al onze kinderen en kunnen ze prak- In het eindklassement was er brons voor Liz, zilver voor Iris en Jorieke en goud voor Anouk. Gezien de resul taten van de twee wedstrijden heeft het team van Ellemieke, Jorieke, Iris en Anouk zich geplaatst voor het NK teams. Zij komen zaterdag 10 decem ber in actie. Alle meiden mogen su pertrots zijn op zichzelf, en dat zijn trainsters Mariska en Leontine ook. raadsverkiezingen werd een sport- debat in de Cultuurkoepel georgani seerd waar alle politieke partijen aan deelnamen. In de afgelopen periode heeft het bestuur zich sterk gemaakt voor de opstelling van het beleids plan sport (op basis van de motie van de gemeenteraad uit juli 2021), de uitvoering van een accommoda- tieonderzoek (zoals overeengeko men in het Lokaal Sportakkoord) en de realisatie van de tweede sporthal. ste keuzeoefening. In het eindklas sement was er brons voor Dieke en goud voor Marinka en Dominique. In wedstrijd twee sprongen de pu pillen en de jeugd2-meiden de wed strijd. Iris begon haar wedstrijd met een mooie verplichte oefening en scoorde de hoogste punten voor deze ronde; zowel Edi en Anouk wisten een strakke eerste keuzeoefening te springen. Mila sloot de wedstrijd af met een goede keuzeoefening. Tege lijkertijd sprongen de jeugd2-mei- den. Liz haar verplichte oefening was superstrak en ze scoorde voor deze oefening de hoogste punten. Maria liet een mooie eerste keuzeoefening zien en Ellemieke en Jorieke sloten de wedstrijd af met een sterke tweede keuzeoefening. In deze dossiers is niet de voortgang geboekt zoals het bestuur voor ogen had. Mede op basis van het gebrek aan voortgang in deze dossiers is het bestuur tot de conclusie gekomen dat verder functioneren niet zinvol is en hebben zij hun functies be schikbaar gesteld. tisch en creatief aan de slag. Het is mooi om te zien hoe trots en blij de kinderen zijn als ze zelf een werkstuk hebben gemaakt. Daarmee leren ze belangrijke vaardigheden en ze ont dekken waar hun talenten liggen.” HEILOO - Onder de goedkeurende belangstelling van vader en moe der Pesser streden 28 dartliefheb- bers om de bekers en vooral de eer. In de knock-outrondes bij de win naars werden mooie spannende potjes gegooid en moest menig maal de laatste set de beslissing brengen. Uiteindelijk streden Ge rard van de Berg en Rob Radsma om de derde (Rob) en vierde (Gerard) plek. In de finale boog Job van der Steen een twee-nul achterstand nog wel om naar een twee-twee maar de be slissende vijfde set werd door Rob de Waard begonnen met een maxi mumscore van 180. Deze voorsprong verzilverde hij met 3-2. In totaal werd elf keer de maximum score van 180 gegooid en werd de hoogste finish van Noa-Lynn niet meer verbeterd. Het Oosthonk organiseert op zater dag 17 december het koppeltoernooi voor wederom lekkere (kerst) prij zen en natuurlijk punten voor de ranking. Na de eerste shifting in de poulefa- se werd er door twaalf runner-ups en zestien winnaars gestreden via de knock-outrondes. Bij de run ner-ups kwamen Matthijs van der Eng en Paul Kleibroek elkaar in de finale tegen. Paul bleek de sterk ste en dus beste runner-up van de avond. Bij de dames was Noa-Lynn van Leuven de sterkste; met een hoog ste finish van 148 en een 180’er on derstreepte ze haar kunnen. Natasja Kost had ook een 180’er en verover de in een extra ronde de tweede plaats bij de dames. HEILOO - Burgemeester Mascha ten Bruggencate opende donderdag 24 november samen met kinderbur- gemeester Maurits van Schouten uit groep 8 het nieuweTechlab van kindcentrum De Duif. Deze tot tech- niekruimte omgetoverde zeecon tainer werd door het afschieten van een waterraket officieel in gebruik genomen. De huidige bestuursleden zullen de vereniging liquideren en een afwikkelingsvoorstel aan de Al gemene Ledenvergadering voor leggen. Naar verwachting zal dit in het eerste kwartaal van 2023 plaatsvinden. HEILOO - Tijdens de Algemene Ledenvergadering op 23 november jl. is besloten tot opheffing van de Vereniging Sportraad Heiloo. Dit besluit werd genomen nadat duidelijk werd dat er geen nieuwe kandidaten konden wor den gevonden voor de vacante bestuursfuncties. tied i- -y. U, 'is - UITKIJKPOST 30 NOVEMBER 2022 3 Wat hebben deze meiden het goed gedaan! Foto: Leontine Warmer Burgemeester Ten Bruggencate en kinderburgemeester Maurits vuren een waterraket af en openen daarmee het Techlab. Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 3