Is sport echt wel zo gezond? Annet Haar Zaak start bonbonsactie voor cliënten GGZ c Hockevvader column Aantrekkelijke voordelen voor 50-plussers? Eerlijk Werelds voor al uw Sint- en kerstcadeaus Taalontwikkelingsproblemen herkennen en handelen U helpt toch ook mee? de aarde over gaat. Probeer ze! www.eerlijkenwerelds.nl door Michiel Ullers Niet alleen bij een verzekering tegen ziektekosten, maar ook bij die voor schade. Bij schade kan de korting oplopen tot 18.5% afhankelijk van uw keuze. Bij een afgesloten collec tieve zorgverzekering ontvangt u tot geen bezoek ontvangen. Iets wat natuurlijk erg triest is. Uit ervaring weet hij inmiddels ook dat de cli- enten altijd erg verrast en dankbaar zijn. Niet alleen voor de bonbons, maar vooral voor de aandacht en het idee dat iemand dit speciaal voor hen heeft gekocht. Na het lezen van het artikel werd Annet zo enthousiast dat zij besloot een hogere vergoeding voor fysio therapie, mantelzorg, mantelzorg- cursus, vervangende mantelzorg en preventievergoedingen zoals val- preventie, EHBO, gezondheidstest en sportmedisch advies. deze actie in Heiloo te organiseren. De actie werkt als volgt: Koop een doosje met zes bonbons bij de bakker (die daardoor meteen de broodnodige omzet genereert in deze zware tijden). Als iedereen deze hoeveelheid aanhoudt, ontvangen de cliënten uiteindelijk allemaal hetzelfde aantal, wat wel zo fijn is. Extra leuk is het als er een persoon lijk berichtje of tekening wordt bij gesloten. Dat maakt het nog fees telijker en geeft het een persoonlijk tintje. Spreekt de actie u aan én wilt u tege lijk de lokale bakkers een hart onder de riem steken? Doe dan mee, koop een doosje bonbons en lever deze voor 24 december in bij Annet Haar Zaak, Winkelcentrum ‘t Loo 35 in Heiloo. Annet verzamelt de bonbons en geeft deze rond de feestdagen persoonlijk af bij de GGZ in Hei- loo. In de zaak van Annet staat ook een groot spaarvarken waar u geld in kunt doneren voor deze sympa thieke actie. Hier koopt zij dan zelf bonbons van voor de GGZ-cliënten. Annet hoopt met een auto vol naar de GGZ te gaan rond Kerst. En heeft u ondersteuning nodig bij de belastingaangifte, de KBO biedt hulp. Ook onze juridische helpdesk staat tot uw beschikking. Maar ook voor ondersteuning bij mantelzorg en problemen met de gemeente of een andere instantie staat onze VOA (Vrijwillige Oude ren Adviseur) voor u klaar. De lijnen met de gemeenteraad zijn trouwens kort. Zoekt u gezelligheid dan kunt u te recht op onze klaverjasmiddagen. Daarnaast organiseert de KBO lun ches en diners voor groepen en zelfs groepsreizen voor een aantrekkelij ke prijs. Al jaren is Eerlijk Werelds uit giftepunt van biologische groeten en fruit van Odin. Deze pakketten haal je na bestelling op in de win kel op de dinsdagen of woensdagen. Voor het gemak zitten er altijd leuke recepten bij. Maartje en Isabel: “Veel kinderen onder de 5 jaar hebben problemen met het ontwikkelen van spraak en taal. Werk je met deze jonge doel groep en/of wil je meer weten over herkenning van taalontwikkelings- problemen? Dat kan! In samenwer king met de VoorleesExpress en de NSDSK wordt een voorlichtings avond gegeven over problemen in de taalontwikkeling. We bespreken het verschil tussen een taalontwik- kelingsachterstand (TOA) en een Per 1 januari heeft Odin een aan trekkelijke actie: 9 tassen halen en 8 betalen. Nieuwsgierig? Ga naar onze website voor meer informatie en start het nieuwe jaar gezond. Nieuw in onze food collectie zijn de cashewnoten van Johnny Cashew. Zijn missie is dat alle cashewnoten worden verwerkt in het land van herkomst en niet langer onnodig Het team vrijwilligers van Eerlijk Werelds wenst je een feestelijke af sluiting van het jaar. Dinsdag 13 december, 19.00 uur in Bibliotheek Heiloo. De avond duurt ca. 2 uur. Vooraf aanmelden via www.bibliotheekheiloo.nl of bij de servicebalie van de bibliotheek. Ook dit jaar staan we vanaf 25 no vember weer met een kraam op de gezellige kerstmarkt bij Kwekerij De Buitenkans (GGZ-terrein). Ga langs om de kerstsfeer te proeven en je inkopen te doen. In december zijn we elke vrijdag en zaterdag open van 10.00 - 17.00 uur. Een lidmaatschap van de KBO-Seni- oren Heiloo Egmond kost u slechts 25 per jaar en is zelfs kosteloos als u een verzekering afsluit bij Univé. Als lid ontvangt u 10 maal per jaar de Springlevend met informatie over aangeboden activiteiten, plus een aantal redactionele artikelen met als kern: uit het leven gegrepen. Ook ontvangt u de Nestor, een kleurrijk magazine met landelijk nieuws en nieuws van uw regio. Musters organiseert in Amsterdam al jaren met veel succes de bon bonsactie, waarmee hij cliënten die langdurig in een GGZ-instelling verblijven een hart onder de riem wil steken tijdens de feestmaand. Marcel Musters heeft zelf ooit in een kliniek gewerkt en is zijn binding ermee nooit verloren. Hij weet dus uit ervaring dat vooral patiënten die langdurig zijn opgenomen weinig HEILOO - In Het Parool van zaterdag 23 november jl. las Annet van Annet Haar Zaak een artikel over een actie van acteur Marcel Musters. HEILOO - Tijd voor een feestje. Eerlijk Werelds heeft een gevarieerde collectie feestelijke fairtrade cadeaus. De artikelen in de advertentie en bij dit artikel komen uit resp. Nepal, Indonesië, Kenia en Bangladesh. Ze zijn gemaakt van vilt, hout, zeepsteen en papier van waterhyacinten. Kijk voor meer ideeën op onze website www.eerlijkenwerelds.nl HEILOO - Jazeker, een lidmaatschap van de KBO-Senioren Heiloo Egmond biedt heel veel voordelen, zowel financieel als sociaal. Zo krijgt men bij voorbeeld hoge kortingen bij de verzekeringsmaatschappij Univé. HEILOO - Deze informatieavond over taalontwikkelingsproblemen wordt verzorgd door Maartje Burgering (ambulant TOS-begeleider/trainer) en Isabel Zwaag (gedragswetenschapper/teamleider), beiden werkzaam bij de NSDSK te Alkmaar. Deze organisatie is specialist voor taal en gehoor. taalontwikkelingsstoornis (TOS). En: hoe verloopt de taalontwikke ling bij meertalige kinderen en wat doe je als je zorgen hebt? Tot slot krijg je praktische tips en vertellen we hoe je deze kinderen kunt helpen in hun ontwikkeling.” UITKIJKPOST 30 NOVEMBER 2022 5 Verras jij iemand met een doosje bonbons? Foto: Pixabay 7 I f Wit weggetrokken wachten we rustig op onze beurt en gelukkig duurt het Uiteraard eerst de standaard vraag van de dienstdoende verpleger wat er ge beurd is, om vervolgens op te merken: Heeft u uw legitimatie en verzeke ringspasje bij u? Die vraag wordt direct gesteld bij binnenkomst op de eerste- hulp. Vervolgens moet je wachten in de wachtkamer. Het is zondagmiddag en de kamer zit vol met mensen in sport- kleding. IJs op enkels, bebloede gezich ten, verdraaide knieën en verband om handen of vingers. En zo zit ik er dus ook, samen met een teamgenoot die zijn schouder uit de kom heeft. 'U heeft gehockeyd? Daarna begint hij over zijn eigen team en dat hij vandaag kampioen kan worden maar er helaas niet bij kan zijn omdat hij moet werken. Na foto’s en wat duw- en trekwerk zit de schouder er weer in en na 2 uurtjes kunnen we weer weg. De volgende komt met de rolstoel binnen en hoor ik nog zeggen: “Het was toch echt buitenspel'” voordat hij met veel pijn zijn voetbalschoen pro beert uit te doen. Eenmaal terug op de hockeyclub horen wij dat ons team ge- lijkgespeeld heeft en met 10 man zijn geëindigd wegens een liesblessure van een speler. En dus strompelen we met z’n allen op maandag weer naar ons werk. Gelukkig is het komende weken winterstop dus kunnen we allemaal even herstellen. En dat is nodig ook, want ook hoc- keyvader zit even in de lappenmand met meniscusproblemen. Hopelijk is alles en iedereen weer hersteld voor dat we in maart weer beginnen. Wat is sporten toch gezond... Kerstmarkt Speciale openingstijden niet al te lang.We begonnen al met een gehavend team wegens hamstring-, knie- en achillespeesproblemen en waren pas vijf minuten bezig. Eerst een speler van de tegenstander naar de kant met een bal op zijn hoofd (viel ge lukkig mee) en vervolgens een onge lukkige botsing waarbij mijn teamge noot raar viel op zijn schouder. En dus naar het ziekenhuis moest. Bij Eerlijk Werelds vindt u allerlei leuke en mooie fairtrade cadeaus voor de feestdagen. Foto: aangeleverd Een lidmaatschap van de KBO-Senioren Heiloo Egmond biedt veel voordelen. Foto: aangeleverd '1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 5