Wonen op slechts vijftien vierkante meter... hoe dan? Slimme tips voor het creëren van rust en sfeer in huis Zijn jullie al eens bij Sondag geweest?! Tot Sondag! in hout en aluminium op afspraak 10.00- 10.00- ’’Willem de Zwijger” Frederik Hendriklaan 8 18 14 JP Alkmaar TEL. (072) 515 01 63 Openingstijden Dinsdag: WOENSDAG: Donderdag: VRIJDAG: ZATERDAG: 10.00- 10.00- De stoerste, eigenwijze woonwinkel van 400 m2 met de mooiste meubels, de nieuwste woonaccessoires, hipste kleding en het juiste adres voor de leukste en betaalbare cadeautjes. Een bekend Scandinavisch woonwarenhuis liet jaren geleden in de showroom al zien dat het heel goed mogelijk is om op een betrekkelijk geringe oppervlakte te kunnen wonen. Maar vijftien vierkante meter is natuurlijk wel erg weinig. Het landelijk gemiddelde ligt ruim vier keer zo hoog en zelfs in een stad als Amsterdam, waar woonruimte schaars is en een studentenkamer soms oogt als een ruime bezemkast, is de gemiddelde woonoppervlakte nog altijd ruim drie keer zo groot. Afstand doen van spullen Wie altijd gewoond heeft in een grote woning, zal afstand moeten doen van spullen om kleiner wonen mogelijk te maken. Je kunt er Kleiner wonen is de trend. Senioren krijgen het advies om hun riante gezinswoning te verlaten en in plaats daarvan een appartement te betrekken, om de doorstroming op de woningmarkt te bevorderen. Starters kunnen een woning niet of nauwelijks meer financieren en overwegen een tiny house of containerwoning. Maar voor wie het niet gewend is, is het best een uitdaging om een woning in te richten met alles wat je nodig hebt op slechts vijftien vierkante meter oppervlakte. Terug naar de basis Wat heb je nodig om te kunnen leven? Eten en drinken, goede nachtrust en persoonlijke hygiëne zijn eigenlijk het enige, toch? Een koel kast en wasmachine zijn dus fijn, evenals een bed om in te slapen. Maar tegenwoordig puilt ons huis vaak uit van de apparatuur die feitelijk als luxe kan worden beschouwd. Een vaat wasser, een wasdroger, een gourmetstel, een blender, enzovoort. Hoe minder spullen je in huis hebt, hoe minder kastruimte je ook nodig hebt. Neem maar een voorbeeld aan een vakantie in een hotel. Als je daar een week kunt leven, lukt dat ook langere tijd, toch? Het is vooral een andere manier van denken die je jezelf moet aanmeten! natuurlijk ook voor kiezen om spullen elders op te slaan, maar daarbij moet je jezelf eerst eens afvragen waarom je dat zou willen. Kennelijk heb je de spullen dan niet echt nodig! Natuur lijk zijn er altijd wel wat spullen die je alleen in een bepaald deel van het jaar nodig hebt. De kampeerspullen die je alleen in de zomer maanden gebruikt, kun je in de wintermaanden elders opslaan, terwijl je dan juist de kerstdeco- raties en andere winterspullen uit de berging haalt. Maar de echte minimalist heeft nauwe lijks spullen in huis. Een bekende fout die veel mensen maken, is dat ze kiezen voor veel kleine meubels. Het is juist verstandig om niet zo veel meubels in huis te zetten en te kiezen voor de wat grotere meubelstukken. Een tweezitsbank met daar naast nog enkele losse fauteuils oogt romme liger en drukker dan een grote hoekbank waarop je met vijf of zes mensen kunt zitten. Hoe meer meubels je in een ruimte zet, hoe meer je het overzicht dreigt te verliezen. Hetzelfde geldt ook voor het plaatsen van open kasten. Wanneer je een open kast plaatst, zie je dus alle dingen die erin staan. Dat lijkt misschien leuk, maar het maakt de kamer ook een stuk rommeliger. Als het een gesloten kast is, oogt het geheel veel rustiger. Pas ook op met Ga je voor het eerst op jezelf wonen? Of heb je al langere tijd een eigen woning en heb je besloten om het interieur te gaan vernieuwen? Het is belangrijk om de juiste balans te vinden, zodat het geheel rustig oogt en je de juiste sfeer kunt creëren. Maar hoe doe je dat? Met een aantal simpele tips helpen we je hiermee op weg! De Son schijnt van woensdag t/m zaterdag 10:00 - 17:00 uur het ophangen van allerlei plankjes aan de wand. Ze zijn natuurlijk handig en ze kunnen zelfs wat extra dimensie aan de ruimte geven, maar beperk het wel enigszins, anders wordt het te druk. Geef de wanden bij voorkeur een lichte of koele kleur. Niet voor niets wordt traditioneel veelal voor witte wanden gekozen. Toch liever wat kleur? Ga dan bijvoorbeeld voor grijs of lichtblauw. Als je zou kiezen voor een rode wand, maak je de kamer optisch kleiner. Dat is doorgaans niet wat je wilt. Ook is het slim om spiegels op te hangen wanneer je de ruimte groter wilt laten lijken. Laat de vloer bij voor keur doorlopen over de hele verdieping, want ook dat geeft een ruimtelijk effect. Burg. Nieuwenhuisstraat 16 1906 CM Limmen www.son-dag.nlinfo@son-dag.nl (072) 222 4155

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 11