Maak het gezellig met sfeervolle ledverlichting WONEN. RO G auping mzthefUe. Auping dekbed en kussens cadeau Specialist in sfeervolle vloeren www.klitsieparket.nl Ontvang bij aankoop van een nieuw bed tijdelijk een dekbed en kussens cadeau ter waarde van€ 617,- Witte Paal 227 - Schagen +31(0) 224 - 212 827 info@klitsieparket.nl A. T. E. DONKERE DAGEN: Het begint allemaal met een goed lichtplan. Hiervoor heb je allereerst een plattegrond van de woonkamer nodig. Die plattegrond moet goed op schaal getekend zijn. Je gaat hier de lichtpunten intekenen. De verlichting kun je grofweg in drie categorieën verdelen. Je begint De sfeer in huis is medebepalend voor jouw eigen welbevinden. Daarom is het belang rijk om hieraan voldoende aandacht te schenken. Je moet jezelf echt thuis voelen in je woonkamer. Dat bereik je door de inrichting zorgvuldig te kiezen, maar ook door de juiste verlichting toe te passen. De verlichting is belangrijker dan veel mensen beseffen. Maar hoe zorg je voor het beste eindresultaat? *Deze actie is geldig bij Rozing Wonen Dromen, van 5 t/m 18 december. Vraag in de winkel naar de voorwaarden. met het indelen van de functionele verlichting. Dit is bijvoorbeeld de verlichting die je nodig hebt boven de eettafel en op een eventuele werkplek. Daarna volgt de accentverlichting. Dit is verlichting die je gebruikt om een speci fiek onderdeel van het interieur uit te lichten. Denk hierbij aan een lamp die een kunstwerk in de schijnwerpers zet of verlichting die de aandacht vestigt op een bepaald meubelstuk. Tenslotte kies je voor decoratieve verlichting om het geheel compleet te maken. Dit is sfeerver lichting die vooral bedoeld is om mooi te zijn en niet of nauwelijks werkelijk bedoeld is om te verlichten. Ook kaarsen kun je tot deze categorie rekenen. Je zorgt met deze decoratieve verlich ting voor de verfijning van je lichtplan. Gezinssituatie Wanneer je alleen woont, heb je zelf de vrije hand in het opstellen van jouw lichtplan. In een gezinssituatie moet je rekening houden met alle bewoners. Iemand van 25 jaar heeft doorgaans minder behoefte aan licht dan iemand van de generatie daarboven. Als we ouder worden, hebben we meer licht in huis nodig, soms wel 3,5 keer zo veel! Dit is iets om rekening mee te houden bij het maken van je lichtplan. Het is aan te bevelen om de functionele verlichting te voorzien van een dimmer. Let erop dat niet elk type ledlamp geschikt is om op een dimmer aan te sluiten. Houd hier dus bij de aanschaf goed rekening mee en laat je goed informeren over het type lamp. Met een dimmer zorg je ervoor dat elke lamp de gewenste hoeveelheid licht geeft en dit kun je bijstellen op elk gewenst moment. Contrasten Het is belangrijk om bij het opstellen van het lichtplan gebruik te maken van contrasten. Hierdoor creëer je een effect dat je het beste kunt vergelijken met de situatie in de vrije natuur. Wanneer de zon schijnt, ontstaat er schaduw. Zo werkt het ook in huis. Je wilt niet overal in huis precies dezelfde lichtintensiteit waarnemen, maar in plaats daarvan een beetje spelen met licht en donker. Bovendien kun je een optische illusie creëren door gebruik te maken van indirect licht. Dit wil zeggen dat je het licht van een lamp laat weerkaatsen tegen een wand of plafond. Op die manier zorg je voor een ruimtelijk effect. Een ander aandachts punt is de kleur van jouw interieur. Als je veel donkere meubels of een donkere vloer hebt, moeten er meer lichtbronnen zijn om dat te compenseren. Donkere tinten absorberen namelijk het licht in hoge(re) mate. Aansluitpunten Wellicht een open deur, maar toch belangrijk om even te benoemen, zijn de aansluitpunten. Het is zaak om de bekabeling zo goed mogelijk weg te werken. Je wilt niet overal langs de wanden kabels zien, maar je bent wel afhanke lijk van de plaats waar zich de wandcontact dozen bevinden. Denk hier vooraf goed over na. Welke lamp wil je aansluiten op welk stroompunt? Westerweg 261, Heiloo rozing.nl wonen&dromen Foto: Bos Media Services rr

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 13