Uw bedrijf in de spotlights? voor meer info: verkoop@uitkijkpost.nl Een luxe Kerstdiner voor thuis Zelf tapijt leggen is eenvoudiger dan je denkt WONEN. K ft HtólSE Te bestellen op huizekoningsbosch.nl Chefkok Carsten Röbling heeft ook dit jaar weer een chique 4-gangen Kerstmenu gemaakt waarmee u thuis kunt pronken. Niet te vergelijken met een 'gewoon' afhaalmenu. Alles is heerlijk verfijnd, precies zoals u het ook in ons restaurant gegeten zou hebben. J-’SX 'tf» C_ Bedrijf Belicht Obstakels in de ruimte, zoals pilaren en (verwar- mings-)buizen vormen een extra handicap bij het leggen van tapijt. Houd er rekening mee dat het snijden van het tapijt rond dergelijke obsta kels een heel precies werkje is. Ook is de grootte van de ruimte bepalend voor de omvang van de klus. In een grote kamer is het niet moeilijker om tapijt te leggen, maar wel zwaarder. De rol tapijt wordt dan zo zwaar dat die nauwelijks te tillen is. Je hebt er dan eigenlijk wel wat hulp bij nodig. Ben je onervaren op dit gebied, begin dan met de kleinere ruimtes in huis. Zo ga je te werk Je begint met het uitleggen van het tapijt in de kamer. Zorg ervoor dat je aan elke wand onge veer tien centimeter tapijt extra aanhoudt. Deze delen laat je rechtop tegen de wanden staan. Het is aan te raden om het tapijt zo een aantal uren te laten liggen, zodat het zich alvast kan vormen naar de ruimte. Vervolgens snijd je de randen zodanig af dat het tapijt goed aansluit op de wand. Hiervoor kun je een stalen liniaal gebruiken, maar je kunt ook het tapijt strak tegen de wand aan omvouwen en de vouwrand gebruiken als snijrand. In de hoeken van de kamer is het even oppassen, hier snijd je het Hoewel veel mensen tegenwoordig kiezen voor laminaat, pvc of plavuizen op de vloer, heeft ook tapijt nog niets aan populariteit ingeleverd. Met tapijt als vloerbedekking ben je vrijwel altijd verzekerd van een warme uitstraling. Je kunt tapijt door vaklieden laten leggen, maar als je een beetje handig bent, kun je dat ook heel goed zelf doen. Daarmee ben je flexibeler in je tijdschema en bespaar je wellicht ook op de kosten. Als de ruimte rechthoekig is, zal het leggen van het tapijt doorgaans nauwelijks problemen opleveren. Is de ruimte anders gevormd, dan kun je soms voor uitdagingen komen te staan. Fixeren Om ervoor te zorgen dat het tapijt goed op zijn plaats blijft liggen, kun je het fixeren met behulp van dubbelzijdig tape. Belangrijk is dan wel om de ondergrond eerst goed schoon en droog te maken. Op een stoffige of vette onder grond zal de tape niet goed hechten. Sla het tapijt om en breng de tape op de vloer aan. Leg daarna het tapijt terug en wrijf het goed aan. Hiervoor kun je een plat voorwerp gebruiken, zoals een blokje hout of de zijkant van een hamerkop. Met name bij deuren is het belang rijk om tapijt goed te fixeren, aangezien hier vaak overheen gelopen wordt. Ook bij grote oppervlakten en op plaatsen waar stoelen komen te staan, is het zinvol om het tapijt goed te fixeren. Brede kamers Wanneer de ruimte breder is dan de breedte van de rol tapijt, zul je twee of meer rollen naast elkaar moeten leggen. In dat geval is het zaak tapijt eerst diagonaal in. Doe dat in kleine stapjes, want het gevaar bestaat dat je te ver insnijdt en dat kun je uiteraard niet meer herstellen. Beter iets te voorzichtig dan te ver! om erop te letten dat de vleug van het tapijt in dezelfde richting wordt gelegd. Leg het tapijt van de tweede rol enkele centimeters over het tapijt van de andere rol heen. Daarna snijd je met een scherp mesje de banen tegelijk in. Je kunt hiervoor ook een speciale tapijtsnijder gebruiken voor een nog mooier resultaat. Ook bij de naden tussen twee rollen tapijt is het van belang om het tapijt goed te fixeren met behulp van dubbelzijdig tape. Overigens is het ook mogelijk om tapijtlijm te gebruiken in plaats van tape. Soms moet dan eerst een primer worden gebruikt om te zorgen voor een goede hechting. Om buizen heen leggen Staat er een buis in de weg, bijvoorbeeld van een radiator? Snijd dan vanaf de rand het tapijt in tot aan het midden van de buis. Tip: meet eerst de afstand vanaf de muur tot aan het midden van de buis op, zodat je niet te ver insnijdt. Daarna kun je het tapijt rond de buis leggen en de restjes wegsnijden zoals je dat ook bij de wanden deed. Het snijden van een ronde figuur vergt wat meer aandacht. Even tueel kun je hierbij gebruik maken van een mal om langs te snijden. Een rond voorwerp zoals een flessendop kan hierbij van pas komen. Afhalen op 24 december Gekoeld te bewaren tot en met 26 december Alleen nog opwarmen volgens bijgeleverde omschrijving. Ook vega. Heereweg 84, Bakkum info@huizekoningsbosch.nl 0251 860 385 Foto: Bos Media Services

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 15