CULTUUR IN HEILOO e.o. WRITE FOR RIGHTS 3; 3M Jaren 80 dansavond in Buk Buk Podiumplek voor iedereen De Beun presenteert i.s.m. De Culturele Salon De Ster in Jou WRITE FOR RIGHTS: Internationale schrijfactie Amnesty International F+-. ..de culturele salon UITKIJKPOST 7 DECEMBER 2022 16 Voorspeelavonden bij de Muziek- en Dansschool Heiloo: wat een geweldig feest is dat altijd toch! Cursisten, jong en oud, laten aan publiek en geliefden horen wat ze ge leerd hebben tijdens de muzieklessen. Sommigen zitten nog maar kort op les. Door op het podium te staan, leren ze om zichzelf te presenteren in een heel ongedwongen en veilige sfeer. Iedereen krijgt een warm applaus. Als je dan de gezichtjes ziet: de trots spat er vanaf! Natuurlijk laten ook gevorderde cursisten horen welke noten zij op hun zang hebben. Op de Muziek- en Dansschool Heiloo delen beginners en gevorderden het podium, daardoor ontstaat er iets moois. Ze versterken en stimuleren elkaar. Beginners zien wat er voor hen in het verschiet ligt als ze blijven oefenen en bekwamer worden in het zingen of het spelen van hun instrument. En wie dat wil, kan zich door onze docenten laten begeleiden tot het niveau om te worden toegelaten tot het conservatorium. Tijdens de laatste voorspeelavonden afgelopen novem ber deelden cursisten van 4 tot 87 jaar het podium! Toen de drummers en gitaristen aan de beurt waren, werd er zelfs gedanst in het publiek. Nee, natuurlijk hoef je bij ons niet stil te blijven zitten. Iedereen mag op zijn/haar manier genieten, met respect voor degenen die op het podium staan. Dit alles maakt dat ik altijd geëmotioneerd raak tijdens dit soort presentaties, hoe vaak ik het ook heb meegemaakt. Zo mooi! Verbouwing Ons gebouw biedt echt een laagdrempelig podium; met het podium in het hart van het gebouw, en leslokalen die eromheen zijn gelegen. De drempel om vanuit een lokaal naar het podium te lopen is laag. Regelmatig laat een docent een cursist even op het podium oefenen. Zo krijgen cursisten feeling met het podium, en hebben ze wat minder last van zenuwen als ze voor een publiek mogen optreden. En ook al is het huidige pand zo lek als een mandje en gaat het grondig gerenoveerd worden, het centrale podium... dat blijft! Als alles meezit hebben we vanaf 2024 een mooi opge knapt pand, dat voldoet aan de eisen van deze tijd. De Muziek- en Dansschool Heiloo zal hierdoor uitgroeien tot een centrum voor de podiumkunsten voor alle amateur- verenigingen en muziek-, dans- en musicallessen voor alle leeftijden. Het gebouw wordt een ontmoetings plek waar allerlei maatschappelijke activiteiten kunnen worden georganiseerd. Een centrale plek van waaruit ook kunsteducatie en kunstbeleving voor het primair en voorgezet onderwijs en zorg- en welzijnsinstellingen georganiseerd worden. Natuurlijk werken we samen met de professionele podia in Heiloo en omstreken. In februari staat bijvoorbeeld een avond voor onze popbands in de Buk Buk op het programma. Zo is er een podiumplek voor iedereen! Open Dag Volwassenen Denkt u er zelf over om een instrument te leren spelen of weer te starten nadat u misschien jaren geleden bent gestopt, aarzel niet en loop eens bij ons binnen. Speciaal voor volwassenen hebben we een open dag op 21 januari (van 10.30-12.00 uur). U kunt de sfeer komen proeven, proeflessen volgen en docenten ontmoeten. Compleet met koffieconcert! Vanaf januari organiseren we naast de reguliere dans- en musicallessen, danslessen speciaal voor peuters én bewegen op muziek voor volwassenen. Pauline Folkerts Directeur-bestuurder Muziek- en Dansschool Heiloo en lid Team Cultuurplatform Heiloo U ziet. voor wie wil, is er altijd een plek voor, naast of op het podium in Heiloo! HEILOO - Sinds 2018 zet het Castricumse dj-duo Two Ima ginary DJ’s met hun jaren 80 dansavonden allerlei poppodia op z’n kop. Maar dan wel met ‘verantwoorde’ jaren 80-hits. Denk aan Madness, Doe Maar, U2, The Smiths, The Cure, Depeche Mode of New Order. Op zaterdag 10 december komt het duo voor de tweede keer naar Buk Buk in Heiloo. De eerste avond, afgelopen mei, was een groot succes: “Het Heilooër publiek is geweldig! Van voor tot achter stond iedereen te dansen. Het was een supergezelli- ge avond en de sfeer zat er al snel goed in. En alles was top georga niseerd, met dank aan de organi satie en fantastische vrijwilligers bij de deur en achter de bar. Wij kunnen niet wachten om er een nog groter feest van te maken op 10 december,” aldus de dj’s Richard Heideman en Sander Steggink. Het duo vervolgt: “We draaien alleen vinylplaten, niks digitaals. Authentiek jaren 80 dus. Het is voor het publiek ook vaak De zwangere Maria leert Jozef kennen op een treinstation terwijl ze beiden op de vlucht zijn voor de oorlog in hun land. Dat is het begin van een mooi, ontroerend en modern kerstverhaal, ge bracht door de acteurs van Vrij Zijn Theater en de zangers van Popkoor Spot-On! HEILOO - Op zaterdagavond 17 december en woensdagavond 21 december presenteert The ater De Beun i.s.m. de Cultu rele Salon: De Ster In Jou, een eigentijds kerstverhaal met een lach en een traan, omlijst met bekende popliedjes. kerstverhaal. Door de combinatie van mooie, herkenbare liedjes en toegankelijke scènes raken én vermaken ze de toeschouwer. Deze voorstelling wordt mede mogelijk gemaakt door De Cul turele Salon. Een initiatief van de samenwerkingspartners Biblio theek Heiloo, Witte Kerk Heiloo en de Muziek- en Dansschool Heiloo en wordt mede mogelijk gemaakt door het Herstelfonds. De Ster In Jou is een eigentijds kerstverhaal met een lach en een traan. Foto: aangeleverd een feest der herkenning. Er niks mooiers dan de interactie met het publiek en de reactie die je uit de zaal voelt komen zodra de naald de plaat raakt. “Dit bete kent overigens niet dat er alleen 40-plussers op afkomen. Jongere generaties gaan ook uit hun bol bij de tijdloze hits van toen.” Het alternatieve jaren 80-dans- Voorverkoop online via: https:// www.ticketkantoor.nl/shop/Dans- avondBukBuk of aan de deur op de avond zelf. Entree: 6,50. HEILOO - Kom op 7 december tussen 11.00 en 16.00 uur naar de Witte Kerk en schrijf een brief voor mensen die vastzitten of bedreigd worden alleen omdat ze opkomen voor hun rechten. U kunt de hele dag in de Witte Kerk komen schrijven of een schrijf pakket ophalen zodat u thuis de brieven en kaartjes kunt schrijven. Deze kunt u dan op woensdag 14 december tussen 11.00 - 16.00 uur weer komen inleveren in de kerk. Toegang: gratis, donatie voor de porto en Amnesty International is mogelijk. Inleveren brieven en kaarten: 14 december tussen 11.00 - 16.00 uur. Om 13.30 - 15.00 uur sluit Evi Velders aan met een interactieve lezing over het belang van een kaars bij rituelen. We eindigen met een eigen kaarsritueel in de kerk. Speeldata: zaterdag 17 december en woensdag 21 december. Aanvang: 20.15 uur Prijs: 17,50 incl. pauzedrankje Locatie: Theater De Beun, Willi- brordusweg 2 in Heiloo Kaartverkoop: www.debeun.nl of 088 - 505 43 43 Het Castricumse dj-duo Two Imaginary DJ’s. Foto: aangeleverd feest met de Two Imaginary DJ’s op zaterdag 10 december in Buk Buk, Pastoor van Muijenweg 12, Heiloo. Aanvang 20.00 uur, zaal open vanaf 19.30 uur. Tijdens de voorspeelavond laten leerlingen horen wat ze allemaal geleerd hebben. Foto: aangeleverd Foto: Martin Rozema Dit muziektheater is ontstaan uit de unieke en creatieve samen werking tussen Popkoor Spot- On! en regisseur Anderson Farah. Zij hebben zich laten inspireren door de The Passion, de muzikale paasvertelling, maar gekozen voor een moderne en actue le versie van het traditionele

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 16