Volkskerstzang in huiskamer van Alkmaar IJsbaan De Meent pakt uit tijdens de kerstvakantie met Alkmaars IJsplein De nieuwe ster bij Restaurant Aan het Bosch Bruisende kerstvakantie bij zwembad Hoornse Vaart Lezing over ‘Vroege Sterrenstelsels' Chef-kok Carsten Röbling ALKMAAR - De organisatie van de Volkskerstzang is verheugd om in 2022 de Volkskerstzang in de huiskamer van Alkmaar, de Grote Kerk, te kunnen organiseren. De beroemde ‘deep fields’ van de Hubble ruimtetelescoop hebben een unieke blik gegeven in de wereld van verre sterrenstelsels. Maar hoe wor den sterrenstelsels gevormd? Om dit te begrijpen moeten we kijken naar het koudste gas - de brandstof voor stervorming. Waar telescopen zoals Hubble het gevolg van de stervor ming steeds gedetailleerder in kaart hebben gebracht, bleef de oorzaak lang ongrijpbaar. Met behulp van de gevoeligste submillimeter-tele- scopen ter wereld is de hoeveelheid koud gas in verre sterrenstelsels nu voor het eerst in kaart gebracht. In deze lezing neemt Leindert Boogaard je mee door de geschiede- Het mag dan ook een klein wonder heten dat de zeer ervaren chef-kok Carsten Röbling en de eigenaren van het restaurant Saskia Geraeds Rob Redmeijer elkaar bij toeval zo snel zijn tegengekomen. De souschef bracht hen met elkaar in contact. Tijdens de kennismakingsgesprek ken bleek dat Carsten Restaurant Aan het Bosch al een tijdje aan het volgen was. Toen hij door corona moest ver trekken bij een voorgaande werk gever hoopte hij ooit bij Restaurant Aan het Bosch aan het werk te mogen gaan. Toen ook nog bleek dat Carsten in zijn carrière chef-kok is geweest Meerdere deelnemers zijn ook dit jaar bereid hun muzikale bijdra ge te leveren, zoals Alkmaar Brass, DuRF, organist Ton Veltkamp en het projectkoor. Ook Trio Divertire en Eric Taanman hebben hun me dewerking toegezegd. De deuren gaan die zaterdag om 19.00 uur open, waarna een kort voorprogramma volgt. De samen zang en optredens beginnen om Voor meer informatie zie volkskerstzangalkmaar.nl nis van de kosmische stervorming en de rol van het koudste gas. Leindert Boogaard is sterrenkundi ge en promoveerde in 2021 op zijn onderzoek naar “Koud Gas in Ver re Sterrenstelsels” aan de univer siteit van Leiden. Sindsdien werkt hij als wetenschapper bij het Max Planck Instituut voor Astronomie in Heidelberg, Duitsland. In zijn on derzoek probeert hij het complexe proces van stervorming in verre sterrenstelsels te ontrafelen. bij restaurants die Saskia en Rob ook hoog in het vaandel hadden staan was de deal snel gesloten. Het is chef Carsten gelukt om de stijl en hoge culinaire kwaliteit van het restaurant te behouden en zelfs nog te overtreffen. Een echte aanrader voor iedereen die van lekker eten houdt. Restaurant Aan het Bosch bevindt zich in 4-sterren Boutique hotel Huize Koningsbosch Heereweg 84, 1901 ME Bakkum huizekoningsbosch.nl 19.30 uur. De organisatie hoopt op veel belangstelling dus zorgt u dat u op tijd bent? Zoals altijd is de toe gang gratis en kunt u na afloop ge nieten van een kopje koffie of thee met een kersttraktatie. U bent van harte welkom in de Grote Kerk, de huiskamer van Groot Alkmaar, op zaterdagavond 17 december 2022. ALKMAAR - Speciaal voor families organiseert Alkmaar Sport in de kerstvakantie het Alkmaarse IJsplein bij ijsbaan De Meent. Iedere middag wordt de Alkmaarse 400 meterbaan omgetoverd tot een gezellige plek voor families op het ijs. Families staan tijdens de kerstva kantie van zaterdag 24 december tot en met zondag 8 januari centraal op de 400 meterbaan van ijsbaan De Meent. Roy Lennings, namens Alkmaar Sport locatiemanager van sportcomplex De Meent vertelt: “Op onze Alkmaarse ijsbaan wordt een variatie aan activiteiten aange boden. Bezoekers mogen hun eigen sleetje meenemen én kunnen zelfs linksom schaatsen!11 Tijdens het fa- milieschaatsen is het in de middag niet mogelijk om rondjes te schaat sen of te trainen. Kinderen die van klimmen, klaute ren en glijden houden kunnen hun geluk niet op, want van 24 december tot en met 8 januari ligt elke middag de 15 meter lange stormbaan in het 50-meterbad. Voor de allerkleinsten ligt elke dag het splinternieuwe Ex perience Center in het Instructiebad. Daarnaast is er op de woensdag- en zaterdagmiddag gratis animatie. Iedereen kan in de middag gezellig meedoen met de leukste spelletjes in het water waarbij er mooie prijzen te verdienen zijn. Het animatieteam staat garant voor heel veel plezier! Kijk voor het hele programma in de Het programma van het Alkmaar- se IJsplein varieert gedurende de kerstvakantie. De ene dag kunnen bezoekers curlen of ice biken en de andere dag wordt er tegen de klok in geschaatst of geijshockeyd. kerstvakantie op www.hoornsevaart.nl/vakantie. Gedurende de kerstvakantie het 50-meterbad vijf ochtenden per week vanaf 7.00 uur geopend voor banenzwemmers die hun conditie op peil willen houden. In het week end is het banenzwemmen mogelijk vanaf 9.00 uur. Daarnaast is er een aquafitness programma samenge steld met Aquajump, Aquakickboks, Aquajoggen, Aquarobics, FloatFit en Slag- conditietraining. Op verschillende dagen in de kerst vakantie kunnen kinderen deelne men aan de extra zwemlessen in zwembad Hoornse Vaart in Alkmaar. Op deze dagen zullen er lessen aan geboden worden voor verschillende niveaus. Iedereen - ook kinderen die geen zwemles volgen bij Alkmaar Sport - is van harte welkom om deel te nemen aan de extra zwemles sen. Meer informatie over de extra zwemlessen is te vinden via www. hoornsevaart.nl/extrazwemlessen Lezing ‘Vroege Sterrenstelsels' vrijdag 23 december, 20.00 - 22.00 uur, Wijkcentrum Overdie, Van Maerlantstraat 8 - 10, Alkmaar De ochtenden blijven traditiege trouw beschikbaar voor recrea tieschaatsers die rondjes willen schaatsen, hun conditie op peil willen houden in de buitenlucht of willen trainen voor natuurijs. Meer informatie over de kerstvakantie is te vinden via www.demeentalkmaar. nl/vakantie BAKKUM - Het vertrek van een chef-kok is voor elk restaurant lastig. De identiteit van een restaurant hangt hier namelijk nauw mee samen. ALKMAAR - Van zaterdag 24 december tot en met zondag 8 januari staat de kerstvakantie weer voor de deur. Zwembad Hoornse Vaart pakt uit met extra ruime openingstijden voor recreatieve zwemmers, een gevarieerd aquafitnessprogram- ma, gratis animatie op woensdag en zaterdagmiddag, elke middag een 15-meter lange stormbaan in het 50-meterbad én voor de aller kleinsten een Experience Center in het Instructiebad. Tot slot organi seert zwembad Hoornse Vaart extra zwemlessen en een snelcursus voor diploma B en C in de vakantie. ALKMAAR - De Alkmaarse Weer- en Sterrenkundige Vereniging Metius or ganiseert op vrijdag 23 december a.s. een lezing door dr. Leindert Bogaard. Lennings sluit enthousiast zijn verhaal af: “Ook is er ruimte voor schaatslessen verzorgd door schaatsschool InBalans. Daarnaast staat onze ijshal deze kerstvakan tie in het teken van discoschaatsen. Er klinkt gezellige muziek uit de speakers en discolampen verlichten de hal.” Tevens organiseert zwembad Hoornse Vaart een snelcursus voor het B- en C-diploma. In zwem bad De Hout is het mogelijk om het B-diploma binnen 3 dagen en het C-diploma binnen 5 dagen te halen. Meer informatie over de snelcursus is te vinden via www.hoornsevaart. nl/snelcursus. Meer informatie over de kerst vakantie is te vinden op www. hoornsevaart.nl/vakantie UITKIJKPOST 7 DECEMBER 2022 27 Kom je ook schaatsen in de kerstvakantie? Foto: aangeleverd Zacht gegaarde scholfilet met cantharellen en parmezaan. Foto: Rob Redmeijer Altijd plezier in de Hoornse Vaart. Foto: aangeleverd www. Schaatsen tegen de klok in Gratis animatie en stormbaan Discoschaatsen in de ijshal Banenzwemmen Aquafitness Extra zwemlessen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 27