Drie nieuwe padelbanen in gebruik genomen Kunst en Lichtjespad in Tuin van Kapitein Rommel Warmte bij PostaanZee Kerstsfeer bij PostaanZee Nieuwe Akersloter traditie maakt wereld stukje mooier Sri Tot ziens bij PostaanZee. Het familiebedrijf, dat zich heeft gespecialiseerd in de in- en ver koop van bloemen, koopt via hun dochteronderneming in Kenia ro zen in bij zo’n dertig verschillen de kwekers aldaar. Omdat zij mi nimaal vier keer per jaar afreizen naar Kenia en in nauw contact staan met hun plaatselijke medewer kers voelen ze zich verbonden met de gemeenschap. Met lede ogen zien zij aan hoe de coronacrisis heeft toegeslagen in het Afrikaanse land. De broers werken het hele jaar door keihard, voor dag en dauw zijn zij bezig in het bloemenbedrijf, maar ook nu de ‘Grüne Wochen’ eraan ko men en er minder bloemen en meer groen wordt verkocht denken zij er niet aan om hun rust te pakken. “Wij zien onze eindejaarsactie voor het Blessing Children’s Home zo als andere bedrijven hun jaarlijkse kerstborrel zien: het is heel gezel lig met z’n allen, de glühwein vloeit rijkelijk in café ’t Voorom, maar we doen daarbij wel iets goeds terug CASTRICUM - Van 13 tot en met 17 december organiseert de Tuin van Kapi tein Rommel voor het eerst het Kunst en Lichtjespad. De openingstijden zijn van 16.30 tot 20.00 uur. Gedurende deze week is de Tuin overdag gesloten. De toegang is gratis. Op het Lichtjespad lopen kinderen, maar ook volwassenen in het don ker een route langs tien lichtobjec- ten. Aan het einde wordt een woord puzzel opgelost. Een van de punten Zet de kachel thuis uit en kom op werkdagen van 9.30 tot 16.30 uur naar PostaanZee om op te warmen. We hebben het NHD, tijdschriften, goede boeken, puzzels, activiteiten en gratis wifi. Voor de koffie/thee/ chocomelk en deelname vragen wij een vrijwillige bijdrage. Maandag avond kan je luisteren bij Theater Toemaar, woensdagavond kan je meedoen met Dunes and Dragons, vrijdagavond doen we een bordspel In juni reisde Bob af naar Kenia met de opbrengst van de kerstbomen verkoop van vorig jaar. “We hebben ervoor gekozen om de donaties om te zetten in voedsel en andere pro ducten voor levensonderhoud. Vaak wordt er rondom Kerst meer gedo neerd aan weeshuizen maar moeten ze in de zomer echt alle eindjes aan elkaar knopen; daarom hebben we ervoor gekozen om dit juist in juni te doen,” zo legt Bob uit. Op de Facebookpagina van Slikweid heeft Bob een fotoreportage ge plaatst van deze reis waarin te zien is onder welke erbarmelijke omstan digheden de kinderen in het wees huis leven. Toch lees je ook dank baarheid en vreugde op de gezichten van de kindertjes en de leiding van het weeshuis. “Als ik daar ben besef ik dat wij het een stuk beter hebben”, aldus Bob. waar je langsloopt is een blindenpad. Zonder donker geen licht. Er wordt geblinddoekt een stukje van vijf tien meter gelopen om aan het eind een bel te vinden. Er is een flessen- orgel met lampjes waar de melodie en twee keer in de maand op zon dagmiddag hebben we eten of bin go. Wil je meer weten hoe je kunt besparen op de energierekening? Bij PostaanZee liggen voorbeelden hoe je met eenvoudige producten al energie kunt besparen. Doe mee met de bespaaractie! Laat je gege vens achter en wie weet win jij de energiebespaarbox of een ander be- spaarproduct waarmee je zelf aan de slag kunt. geraden moet worden. Ook staan en kele verlichte objecten in het teken van Kerst. Kunst Tegelijkertijd vindt er ook een expo sitie plaats van lichtkunst. In de Tuin en boven de vijver komen verlichte cocons te hangen. Deze installaties zijn het werk van kunstenaarscol lectief CAKtwo, bestaande uit Be rend Wijers, Peter Rijke en Marina Pronk. Verder zijn er op woensdag, vrijdag en zaterdag tussen 19.00 en 19.30 uur verlichte vlinders met Anja Jonker en Marije Samuels. Deze laat ste twee kunstenaars hebben ook enkele plekken ingericht voor het Lichtjespad. Iedereen is van harte welkom op deze donkere dagen in het jaar. Terwijl je geniet van alle prachtige lichtjes in de Tuin kan je nog even bijpraten op het terras met een kop erwtensoep, een glas glühwein of warme chocola demelk. Een uniek evenement dat je niet mag missen! Op 15 december zal de muzikale maaltijd helemaal in kerstsfeer zijn met veel verrassende gerechten. Op Tweede Kerstdag is er de Kerst Bin go. Voor de maaltijd van 15 decem ber is vooraf aanmelden en betalen van 6 verplicht, voor de bingo van 26 december is er vrije inloop vanaf 13.30 uur. De bingokaarten kosten 1 per stuk. Naast deze speciale ac tiviteiten zijn er de vaste wekelijkse Een kerstboom met een verhaal Het was een drukke en gezelli ge bedoening op 3 december en er zijn weer veel prachtige kerstbo men verkocht op het terrein voor café ‘t Voorom. Na het uitkie- zen van een mooie boom konden klanten zich opwarmen met een heerlijk glaasje glühwein in het café terwijl de broers Bob en Bram met hun neven en vrienden de bomen rondbrachten. activiteiten die gewoon doorgaan. En het is heerlijk warm bij Postaan- Zee, dankzij het BuurtBespaar- Budget. En dat is zeker tijdens deze feestelijke maand wel heel erg fijn. Dus zet de kachel thuis uit en kom op werkdagen van 9.30 tot 16.30 uur naar PostaanZee om op te warmen. We hebben het Noordhollands Dag blad, tijdschriften, goede boeken, puzzels, activiteiten en gratis wifi. Bij deze gelegenheid is uitgebreid stilgestaan bij de grote inspan ningen van een kleine groep actie- Verkoop gemist maar nog wel interesse? Neem dan contact op via info@slikweid.nl En bovenal veel gezelligheid met koffie en een praatje. Dit alles voor een vrijwillige bijdrage. voor de Keniaanse gemeenschap. Dat geeft ons meer voldoening dan een kerstborrel of kerstpakket”, aldus Bob. EGMOND AAN ZEE - Hoe houdt u het warm deze winter? De energieprijzen gaan komende winter bij veel mensen voor problemen zorgen. Gelukkig kun je, dankzij het BuurtBespaarBudget, bij PostaanZee de warmte opzoeken. HEILOO - Zaterdag 3 december heeft TPC Heiloo informeel de drie nieuwe padelbanen in gebruik genomen. ve, betrokken vrijwilligers van de vereniging, die de realisatie van de banen heeft begeleid. EGMOND AAN ZEE - Zoals ieder jaar zal in de week na Sinterklaas het in terieur bij PostaanZee helemaal in het teken komen te staan van de nade rende feestdagen. Dit betekent zoals ieder jaar weer een feest van licht. Ook worden er twee kerstactiviteiten georganiseerd. AKERSLOOT - De kerstbomenverkoop die de firma Slikweid uit Akersloot vorig jaar opstartte om het Blessing Children’s Home in Kenia te onder steunen kreeg op zaterdag 3 december een vervolg. Wederom heeft deze grote Akersloter familie zich, onder leiding van de broers Bram en Bob Kaandorp, ingezet om de wereld van de kinderen in dit weeshuis mooier te maken. UITKIJKPOST 7 DECEMBER 2022 29 Archieffoto 2021 kerstbomenverkoop. Foto: aangeleverd Op het pad loop je een route langs tien lichtobjecten. Foto: Marina Pronk De padelbanen zijn met veel enthousiasme in gebruik genomen. Foto: André Voebel Bron en foto: Tuin van Kapitein Rommel Post aan Zee. Foto: UKP Media De jaarlijkse kerstborrel Lichtjespad Dankbaarheid en vreugde

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 29