Bijzonder Beroep: wijn entertainer Doe mee met de Kerstmannen Hindernisbaan oil -HET ’EFRJTE KE(eSTLIB*J& J -b Gekleed in een rood kerstshirt over je jas en met een kerstmuts op (bei de krijg je van ons) kunnen kinde ren van 4 t/m 14 jaar voor 5 tussen 18.00 en 21.00 uur deelnemen aan een hindernissenparcours. Start en finish zijn op het plein voor sporthal Nadat ze de keuken uitgeschopt wordt omdat ze te veel praat, gaat ze bij ’t Gildehuys in Beverwijk als leerling-gastvrouw werken. Daar voelt Margret zich als een vis in het water. Elk leerjaar solliciteert ze bij een restaurant dat net een stapje hoger werkt, om uiteindelijk haar laatste leerjaar te mogen werken bij driesterrenrestaurant De Librije in Zwolle. Nadien werkt Margret heel wat jaren als gastvrouw in verschil- Haar kinderen worden geboren en het blijkt dat dit lastig te combine ren is met de horeca. Margret zegt Het Vennewater aan Het Zevenhui zen. Het parcours van de Kerstmannen Hindernisbaan gaat over de terrei nen van de verschillende sportclubs rondom Het Vennewater, die mee- lende luxe restaurants, maar omdat ze de gast nog beter wil adviseren gaat zij zich specialiseren in wijn. Naast haar baan volgt ze de cursus gastronoom/sommelier in Hoog Soeren en de cursus vinoloog aan de Wijnacademie in Maarn en slaagt met prachtige cijfers. Ouders kunnen de kinderen komen aanmoedigen en ondertussen ge nieten van een hapje en een drankje, op het in kerstsfeer gestoken plein voor sporthal Het Vennewater. Hier staat een foodtruck, er zijn olie bollen en er zijn diverse kraampjes met zoete en hartige lekkernijen. De deelnemende sportverenigingen presenteren zich met kraampjes en activiteiten. Meer informatie over de Kerstman nen Hindernisbaan vind je op www.pccmaalwaterrunenwalk.nl Rotary Club Heiloo (RCH) zamelt belangeloos geld in voor goede doe len die betrekking hebben op sport, beweging en saamhorigheid voor de jeugd in Heiloo. Meer informatie: www.rotary.nl/heiloo haar baan op en gaat werken bij een wijnimporteur. Die vertelt haar dat zij gepassioneerd en in duidelijke taal uitleg kan geven over wijn. “Jij bent heel goed met een glas wijn in je hand. Daar moet je echt iets mee doen.” Die opmerking is de reden waarom Margret 11 jaar geleden Smaakvermaak is gestart en al heel veel mensen heeft aangestoken met het wijnvirus. “Het meest leuke aan mijn beroep is dat ik mensen mag helpen in hun zoektocht naar smaak. Het om schrijven van wijn wordt vaak als het meest lastige onderdeel gezien en dat vind ik nu juist de uitdaging. Ik begeleid ze, maar laat ze hun eigen woorden geven aan wijn. Er wordt door wijnprofessionals best veel ge brald. Dat vind ik jammer, want zo verhoog je de drempel en durft geen mens iets over wijn te zeggen. Maar wees eerlijk: uiteindelijk is het toch het meest belangrijke of je de wijn wel of niet lekker vindt? Het waar om? Dat is wat ik ze leer.” doen in de organisatie, en bestaat uit leuke en soms uitdagende hinder nissen. Deze zijn aangepast aan de leeftijd van de deelnemende kinde ren. De kleuters lopen 250 meter en komen 4 springkussens tegen. Ou dere kinderen lopen maximaal 1500 meter en eindigen ook op het par cours met de springkussens, waar onder een stormbaan van 27 meter. Na de finish krijg je warme chocomel en iets lekkers. Schrijf je van tevoren in want het aantal plaatsen is be perkt! Inschrijven kan via de activiteiten kalender van deze website: www. sportenbewegeninheiloo.nl of via de QR-code in de advertentie verderop in deze Uitkijkpost. kerit Op de vraag of Margret nog een wijn-spijstip heeft voor de feest dagen reageert ze enthousiast met: “Jazeker! Wanneer je wijn combi neert met een gerecht denk dan aan een weegschaal; wat je aan de ene kant hebt, moet ook aan de andere kant aanwezig zijn. Dus zit er kracht en kruidigheid in de wijn? Ga dan ook voor een gerecht met kracht en kruiden.” HEILOO - Nu Sinterklaas weer terug is naar Spanje, kijken we uit naar de komst van de Kerstman. Op woensdag 14 december organiseert Rotary Club Heiloo samen met de buurtsportcoach en met de gewaardeerde steun van diverse sponsoren voor de eerste keer de Kerstmannen Hindernisbaan. De opbrengst van dit evenement gaat naar het Rotary Sportfonds, dat bewegen voor iedereen mogelijk maakt. HEILOO - De wijnwereld is een hele tijd een stoffige mannenwereld ge weest, maar gelukkig weten steeds meer vrouwen deze weg te bewande len. Zo ook Margret Weijers. Zij heeft van haar hobby haar beroep gemaakt. Margret is namelijk wijndocente. 1 Ah 7 re7 geven aan geweld tegen vrouwen UITKIJKPOST 7 DECEMBER 2022 3 b Q J-4J- Margret Weijers. Foto: Marleen Bos Fotografie In deze rubriek laten wij iemand aan het woord die vertelt wat zijn of haar functie inhoudt. Deze week is Margret Weijers aan het woord. De Kerstmannen Hindernisbaan staat garant voor een hoop plezier! Foto: aangeleverd HEILOO - 1 op de 3 vrouwen maakt geweld mee in haar leven. Ook bij het gemeentehuis in Heiloo hangt tot 10 december een speciale vlag om aandacht te geven aan geweld tegen vrouwen en meisjes wereldwijd. De gemeente Heiloo ondersteunt hiermee de campagne van Orange the world. Iedereen kan iets doen om geweld tegen vrouwen te stoppen. Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 3