Zwaardvis- en dolfijndiploma’s bij Zwembad Loos Heiloo geeft gul voor minima Jaarlijkse inzamelactie Douwe Egberts-waardepunten jers Jeugdactiviteiten Bibliotheek Heiloo in de kerstvakantie Bijzondere ontmoeting D E B E R FEESTMAAND Jules Wat een toppers! Foto: aangeleverd 11 R Drie auto's en een aanhanger vol spullen voor de Kledingbank. Foto: Joost Balje Tijdens Maakplaats worden de leukste dingen gemaakt. Foto: aangeleverd In de regio Alkmaar leverde de actie vorig jaar bijna 3000 pakken koffie op, waarvan ongeveer 40% in het verspreidingsgebied van de Uitkijk post. De rest in Alkmaar, Akersloot, Bergen, Schoorl, Heerhugowaard De leerlingen zwommen o.a. met kleding en laarzen aan en doken onder water een ring op. Er wer den heel veel banen gezwommen, ze zijn in een boot geklommen en en De Rijp. De actie is onderdeel van een landelijke actie waarbij 130 Lionsclubs, alle voedselbanken en ongeveer 10.000 vrijwilligers be trokken zijn. Inzamelboxen zijn te vinden in Heiloo (Uw Slager ‘t Loo, Voorleesfeestje Woensdag 28 december en 4 januari, 14.30 uur Alle kinderen van 3 tot 7 jaar zijn van harte welkom! Na het voorlezen gaan we ‘winterklooien’. er zijn mooie keerpunten gemaakt. Iedereen van harte gefeliciteerd met het behalen van jullie hogere diploma’s bij Zwembad Loos: Bruna ‘t Loo, Vomar, Albert Heijn Het Hoekstuk, Albert Heijn Rosen- daal, het Trefpunt en de biblio theek), Limmen (drogisterij Aker en DekaMarkt), Egmond-Binnen (De- kaMarkt) en Egmond aan den Hoef (Uw Slager). Ook in Alkmaar, Ber gen, Schoorl, Stompetoren, Scher merhorn en De Rijp zijn inzamel- boxen te vinden. Geef uw koffiepunten een tweede le ven, door ze aan de Voedselbank te geven! Aanmelden voor deze activiteiten is niet nodig. Grote animo Twee weken na de eerste ronde gin gen de kinderen wederom langs de huizen. Het aanbod van de men sen was overweldigend. Achter vele voordeuren stonden dozen en tassen klaar, vol met goede spullen als boe ken, kookgerei, speelgoed, kleding, enz. Ook viel op hoeveel mensen HEILOO - Wat begon met een idee om soep uit te delen aan minima tijdens de aanstaande kerstdagen, groeide al snel uit tot een volledige buurtactie. Zeven buurtkinderen uit Heiloo gingen langs de huizen om aan buurtbewo ners te vragen of zij nog goede spullen en/of lang houdbaar eten en drin ken over hadden voor mensen die in deze tijd minder te besteden hebben. Twee weken later zouden de kinderen weer langskomen om de spullen op te halen. etenswaar hadden gekocht en mee gaven. Blikken soep, pakken choco mel, kerstkransjes en chocolade. En heel veel speelgoed voor kinderen in alle leeftijden. Vaak zelfs nog nieuw in de verpakking. Op 10 december brachten de kin deren alle spullen naar de Kleding- bank NHN in Egmond. Erik Guit: “Toen wij drie auto’s en een grote aanhanger helemaal vol met al die mooie spullen zagen, werden we wel even stil. Wat hebben deze mensen veel gegeven. Wij zijn ze heel erg dankbaar en zorgen ervoor dat veel gezinnen een prachtig kerstpakket ontvangen.” Winterklooien Woensdag 28 december en 4 januari, na het voorlezen We gaan lekker aan de slag met win terse materialen, en natuurlijk gaat iedereen met iets leuks naar huis. Dolfijn brons Adalie Punt, Mees van Schooten, Lois van Egmond en Sune-Jan Logger. Dolfijn goud: Lise Meijer, Yuri Inoue en Vaita Punt. Zwaardvis brons Renske Bitter. Zwaardvis zilver Bart Oort, Martijn Oort en Rocco de Graaf. Kledingbank Noord Holland Noord in Egmond Een van de ouders kende de Kleding- bank NHN in Egmond. Zij wist dat deze vereniging veel contacten heeft met gezinnen die het niet breed hebben en dat zij in de laatste weken van het jaar hun werkzaamheden breder inzetten. Na overleg met de kledingbank over deze actie kon de kledingbank alle spullen die de kin deren op zouden halen, verwerken tot persoonlijke kerstpakketten. Erik Guit van Kledingbank NHN: “Wij hebben veel persoonlijk contact met gezinnen uit de gehele regio. Zo weten wij wat ieder gezin nodig heeft.” ac- Li- Informatie over Kledingbank NHN Heeft u zelf goede kleding over en wilt u deze weggeven zodat iemand anders er nog veel aan heeft? Of heeft u zelf de behoefte aan goe de kleding maar is dit financieel niet op te brengen? Kijk dan voor meer informatie op de website www.kledingbankegmond.nl HEILOO - Op zaterdag 10 december werd er bij Zwembad Loos afgezwommen voor de hogere diploma’s. HEILOO - Voor het negende jaar op rij helpt de Lionsclub Alkmaar Phoenix de Voedselbank Alkmaar met het inzamelen van Douwe Egberts-waarde- punten (‘koffiepuntjes’). De ingezamelde waardepunten worden begin vol gend jaar door Douwe Egberts verzilverd voor pakken koffie. HEILOO - In de kerstvakantie organiseert Bibliotheek Heiloo de volgende activiteiten voor de jeugd: Peutervoorlezen Elke vrijdagochtend om 10.30 uur Kom lekker genieten van samen lezen én samen spelen tijdens het wekelijkse peuteruurtje. Een ge zellige ochtend rond boeken voor kinderen van 2-4 jaar en hun ouders/oppas. Levert u ook uw DE-punten in voor de Voedselbank? Foto: Kees Scharringa Maakplaats inloopochtenden Zaterdag 24 en 31 december, van 11.00 - 13.00 uur Vrije inloop. Kies je favoriete spel, of bedenk zelf je favo Maakplaats- onderwerp waar je aan wilt werken! Contactpersonen voor deze tie: Kees Scharringa - ons (06-24257451) en Emmaneel - Voedselbank Alkmaar (06-51136158). 1 Mede door de economische malaise moeten steeds meer gezinnen een beroep doen op de Voedselbank. De Voedselbank Alkmaar ondersteunt deze mensen met een wekelijks voedselpakket, maar daar zit maar af en toe een pak koffie bij. Een pak koffie is een klein gebaar, maar wordt zeer gewaardeerd. EGMOND AAN ZEE - Femke Prins had zaterdag 10 december een bijzondere ontmoeting op het strand. Femke was in Egmond om een verfrissende duik te nemen en spotte deze zeehond. Het zeehondje lag even heerlijk uit te rusten en hupte daarna weer vrolijk terug het water in. Foto: Femke Prins

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 17