Sfeervolle Witte Ker(k)stmarkt IM Kerstexposities Tintoretto en Hobbyfarm Heiloo 5' fi Nieuw Westert Winter Fair Kerstsamenzang in de open lucht I 'U'- -L r k e .11 l ■F D E B E R FEESTMAAND Waagpleins Winter Wonderland Kom naar de kerstmarkt in de Witte Kerk en loop langs de diverse stands met allerlei leuke kerstcadeaus. Onder het genot van erwtensoep, glühwein of warme chocomel loopt u langs de standjes met prachti ge kerststukjes, streekproducten, houtsnijwerk, sieraden en speci ale kerstkleding. Proef (en koop) Heyloo Bier, wijnen of koop Witte Kerk-postzegels en kaartjes! Tintoretto, een teken- en schilder- vereniging die inmiddels 77 jaar be staat, organiseert een expositie van de door haar leden gemaakte werken in het atelier aan de Sluijsweijdt in Heiloo. De leden van de vereniging werken in verschillende technieken en met diverse materialen. U kunt als bezoeker onder het genot van een kopje koffie of thee een groot aantal werken bewonderen. Een bezoek aan het atelier van Tintoretto is daarom een interessante en tevens gezelli ge onderbreking van de feestdagen. Tintoretto is er trots op dat bezoe kers elk jaar terugkomen, sommigen Ook zijn er leuke kleine presentjes uit Nepal en tweedehands kerst ballen, en is er een kleine expositie van een aantal kerststallen. bezochten vaak al met hun ouders de kerstexpositie. In de lokalen van de Hobbyfarm pre senteren zowel de volwassenen als de kinderen hun werk. De beeldhou wers verbeelden hun visie in spek steen en in keramiek. De schilders zijn vrij in hun opzet, maar hebben ook een thema uitgebeeld naar eigen inzicht. Zij tonen u hun werken in aquarel en acryl. Ook zijn er textiele technieken te bewonderen, zoals patchwork/quil- ten, wol-vilten en textiele vormen. Zondag 18 december, 12.00 - 17.00 uur. Toegang: gratis (enkele verko pers schenken hun inkomsten aan een goed doel) De expositie is geopend op 25 en 26 december 2022 en op 1 januari 2023 van 13.00 tot 17.00 uur aan de Sluijs- weijdt 9 1851 EM in Heiloo. U kunt een kijkje nemen op de websites van beide verenigingen: https://tintorettoheiloo.nl https://hobbyfarmheiloo.nl De exposities worden muzikaal omlijst door Troubadour Hubert Kuijper. Openingstijden: Vrijdag en zaterdag Kerstmarkt: 11.00 - 18.00 Foodtrucks: 12.00 - 22.00 Kids area: 11.00 - 18.00 Feesttent: 17.00 - 23.30 ALKMAAR - Tot en met 18 decem ber kun je nog een bezoekje bren gen aan deze sfeervolle kerstmarkt op het Waagplein. Slenter langs de kerstkraampjes, waar de leuk ste winter- en kerstproducten te vinden zijn. In de weekenden kun je genieten van optredens van lo kale dj’s, artiesten en dansoptre- dens van het Alkmaars Showbal let. Naast de feesttent zijn er ook foodtrucks en een ‘Kids area’ aan wezig, waar op de kinderen gelet wordt door de Kerstman en Elsa. Zondag: Kerstmarkt: 13.00 - 18.00 Foodtrucks: 13.00 - 20.00 Kids area: 11.00 - 18.00 Feesttent: 15.00 - 20.00 Gekleed in Dickensstijl gaan de leden van Emergo er weer wat moois van maken. En zoals altijd worden de teksten met een beamer op een groot scherm geprojecteerd, dus iedereen kan meezingen. U bent vanaf 19.00 uur van harte welkom om tegen een kleine ver goeding de kelen alvast te sme ren met warme chocolademelk of glühwein. Het kerstensemble van Emergo begint om 19.15 uur te spe len. Om 19.30 uur begint de samen zang. extra kerstsfeer (meezingen mag). Ook aan de jongste bezoekers is ge dacht, er is voldoende vermaak en vertier voor oud en jong, dus neemt u vooral de kinderen mee! podium ontstaat voor de muzikan ten. De vele vrijwilligers van Emergo zorgen er tot slot voor dat het weer een sfeervolle samenzang wordt vol saamhorigheid. Om de samenzang nog sfeervoller te maken wordt het publiek uitgenodigd een winddicht sfeerlichtje mee te nemen. Expositie kerststallen De firma Rumping uit Beverwijk stelt een oplegger beschikbaar waar tegen het grote projectiescherm geplaatst kan worden, en er een De groep houtbewerking voor vol wassenen presenteert prachtige werkstukken in hout. Tevens ziet u wat de Hobbyfarm-kinderen van af 6 jaar in elkaar weten te knutse len. Aandoenlijk om te zien hoe zij als ware kunstenaars hun werkjes weten neer te zetten. Het wordt een sprookjesachtig weekend met lichtjes, kerstbomen en sfeervolle kerstkramen van lokale ondernemers, (h)eerlijke en lokale decemberversnaperingen voor jong en oud, een wijn- en bierbar eneen bezoek van de Kerstman. Natuur lijk is er ook muziek! Een Kerst DJ saxofonist zorgen voor die gezellige, HEILOO - Na twee jaar afwezigheid door coronaperikelen zijn teken- en schildervereniging Tintoretto en Hobbyfarm Heiloo helemaal terug met hun traditionele kerstexpositie. Net als voorheen openen Tintoretto en de Hobbyfarm wederom gezamenlijk hun deuren aan de Sluijsweijdt om een spetterende expositie te tonen aan het publiek. Maandag, dinsdag, woensdag, donderdag: Kerstmarkt: 11.00 - 18.00 Foodtrucks: 12.00 - 19.00 Kids area: 11.00 - 18.00 EGMOND-BINNEN - In het weekend van 16, 17 en 18 december vindt de eerste editie van de Nieuw Westert Winter Fair plaats. BAKKUM - Op 24 december vindt de inmiddels traditionele kerstsamenzang op het pleintje voor Fase Fier en Apicius in Bakkum werd. En dat betekent dat er op kerstavond volop gezongen zal worden. HEILOO - Schrijft u het alvast in de agenda! Op zondag 18 december organiseert de Witte Kerk in Heiloo een kerstmarkt. De leden van muziekvereniging Emergo hopen dat veel inwoners van Bakkum en Castricum, maar inmiddels ook daarbuiten, weer in de gelegenheid zullen zijn om op 24 december bij elkaar te ko men om met elkaar kerstliederen te zingen. V.'l V i 3 Kom kerst proeven op de kerstmarkt in de Witte Kerk. Foto: Michiel Ullers t j-7 I i Kom gerust een kijkje nemen bij deze veelzijdige expositie. Foto's: Tintoretto 16, 17 en 18 december van 12.00 - 18.00 uur. Toegang is gratis. 24 december, Van der Mijleweg 16, Bakkum (gemeente Castricum). Witte Ker(k)stmarkt EGMOND-BINNEN - Van woensdag 21 december tot en met oudejaarsdag 31 december is er een kerststallenexpositie bij Wolatelier de Krachtige Kudde in Egmond-Binnen. U kunt de expositie dagelijks bezoeken tussen 11.00 en 16.00 uur. Toegang is gratis. Wolatelier de Krachtige Kudde, Herenweg 112 A 1935 AJ Egmond-Binnen. Foto: aangeleverd 1;^ V

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 19