Operatie kerstboom Corneliuskerk geslaagd Expert Castricum levert energiezuinige apparaten RechtsonderKop Scandinavisch design, daglichtfotografie en locatieverhuur in de jachthaven van Uitgeest Will Kroone neemt afscheid als BABS “De kroon op je werk is voldoening” D E B E R FEESTMAAND In 2022 hebben Robin en Aedam Hogervorst dit oude jachthavenge bouw compleet omgetoverd tot een fotogenieke locatie. Elk hoekje van de ruim 200 m2 is geschikt voor all- roundfotografie- en videografie. De ruimte is te huur, maar zij verzorgen zelf ook graag fotoshoots. Zwangerschaps- en newbornfoto- grafie, familieportretten en bedrijfs- branding, Robin legt uw belangrijke LIMMEN - Bijna 30 jaar is Will Kroone (76) trouwambtenaar geweest. Per 1 januari 2023 neemt ze afscheid. ‘Bijna’ is geen toeval. “Ik wil geen jubileum”, zegt ze. Het is ook geen toeval dat ze trouwambtenaar werd. Van dichtbij leer de ze het ambt kennen. Begin jaren 80 trad Will Kroone in dienst van de gemeente Limmen als medewerker van wat toen nog heet te de afdeling Bevolking. Hier kwam ze in aanraking met de functie van trouwambtenaar. “Dit was wat ik graag wilde doen”, zei ze tijdens het interview. “Een bijdrage leveren aan zo’n mooie dag.” In 1983 sloot ze het eerste huwelijk. Er is sindsdien op gemeentelijk niveau wel wat veran derd. Limmen was een zelfstandige gemeente, zoals veel kleine plaatsen dat toen waren. In 2002 werden Lim - momenten graag voor u vast, in de studio of bij u thuis. De ruimte is volledig ingericht door Aedam met zijn interieurmerk Aedam Anthony, dat een collectie aan hoogwaardig design aanbiedt. Van handgemaakte meubels tot Scandinavische merken. Laat u verrassen door de aangename sfeer en het luxe interieur. Wees wel kom voor een interieurmetamorfose of het plannen van een fotoshoot. men, Bakkum en De Woude gevoegd bij Castricum. Dit betekende voor Will Kroone dat ze vanaf dat moment de functie van BABS (Buitengewoon Ambtenaar van de Burgerlijke Stand) kreeg. Tot dan toe deed ze het werk onbezoldigd en onder werktijd. Als BABS kreeg ze betaald per huwelijk, maar viel de functie buiten haar baan als ambtenaar. Het werkterrein werd veel groter. Ongeacht waar de huwe lijkskandidaten wonen in Nederland, ze mogen trouwen in elke gemeente. Het stadhuis is niet meer alleen de aangewezen plek. Van strand tot pri- De sfeer proeven? Op 18 december 2022 van 12.00 tot 17.00 uur, de laat ste zondag vóór kerst, organiseren zij een mini kerstmarkt met een aan tal leuke acties: - 10% korting op alle design- en in- terieuritems en fotoshoots - Gratis kerstportretten, glühwein, warme chocomel en zelfgemaakte hapjes Adres: Nieuwland 18 Uitgeest www.dehavenstudio.nl www.aedamanthony.nl “Eigenlijk vind ik het niet nodig om in de belangstelling te staan”, zegt Will Kroone als haar wordt gevraagd of ze mag worden geïnterviewd. Tij dens het gesprek blijkt dat uit haar opvatting van haar functie. “Ik ben een klein onderdeel van een grote dag.” Haar credo is het echtpaar als middelpunt. De trouwambtenaar on derstreept dit met een speech waarin de bruid en bruidegom centraal staan en op een persoonlijke manier wor den toegesproken. “Om dit te kunnen doen, moet je een goed gesprek voe ren met de kandidaten, oprecht geïn teresseerd zijn en de tijd nemen om een speech te schrijven die recht doet aan twee mensen die het jawoord gaan uitspreken.” Naast de inhou delijke kant is er ook een formele: de trouwakte. De BABS is verantwoor delijk voor het correct uitvoeren van de procedure. “Deze kant van de zaak mag je niet onderschatten.” vétuin, van kasteel tot een hutje op de hei, alles kan. “Dit maakt het werk extra leuk.” De traditie om zo’n grote kerstboom voor de kerk te plaatsen begon in het begin van deze eeuw met een klein boompje. Pastoor Johan Olling gaf de aanzet hiertoe. In meer dan twin tig jaar groeide dit idee uit tot het plaatsen van een forser exemplaar voor de deuren van de kerk. De hijskraan van de firma De Nijs kan tot veertig meter hoogte reiken, het transport van de huidige boom bleek dus een ‘fluitje van een cent’. Nadat boomklimmer Sven, de opvolger van Moos, in de boom was geklommen om de stam te beteugelen, zaagde Piet Baltus onder toeziend oog van zijn vrouw José en een hand vol medewerkers het gevaarte in een mum van tijd los. Voorzichtig werd de spar in vrijwel horizontale houding naar de plek gebracht waar hij in volle glorie weer naar torenhoogte reikte. Om in de donkere dagen rond Kerst mis goed in het oog te vallen, brachten twee dochters van Baltus de lichten in de boom aan. De volledige groep betrokkenen, waaronder Joop Koppes, genoot in de kerk eerst nog van een welverdiende kop koffie met gebak en een kom huisgemaakte erwtensoep. De kerst boom, ooit een van de vijf die bij voormalig restaurant Gastronome aan Rijksstraatweg 100 hebben gestaan, brengt verlichting rond de kerstdagen van dit jaar. De organisatoren zijn altijd verheugd om een project als dit te realiseren. Zij houden zich dus aanbevolen voor tips over een kerstboom van enige om vang voor het komende jaar (aanmelden bij het secretariaat van de Corneliuskerk). Tekst: Peter Samuel ieder geval extra voordeel op Bosch warmtepompdrogers met tot 100 cashback. Wij zijn zaterdag tijdens Candlelight Shopping open tot 21.00 uur. Kom heerlijke koffie of cappuccino proeven van een Sie mens volautomaat met natuurlijk een fantastische actie bij aankoop. We geven een tas met een smakelijk presentje weg, zolang de voorraad strekt.’’ De vraag aan Will Kroone wat ze heeft meegekregen van het werk als BABS beantwoordt ze zonder aarzelen met: “Prachtige herinneringen en een verbreding van je visie.” Een huwe lijksvoltrekking is een blije en bij zondere aangelegenheid, maar ach ter deze gebeurtenis leer je mensen kennen met hun diverse verhalen en achtergronden. “Daarvan heb ik veel geleerd.” Will Kroone gaat niet stil zitten. “Er is zoveel te doen in vrij willigerswerk”, zegt ze. “Ik heb nog genoeg energie om me in te zetten voor andere zaken dan het huwelijk.” CASTRICUM - Iedereen voelt de gestegen kosten voor gas en elektra. “Door een slimmere keuze te maken kan een hoop bespaard worden’’, zegt Danny de Graaf, mede-eigenaar en bedrijfsleider bij Expert Castricum. UITGEEST - Maak kennis met: DE HAVENSTUDIO AEDAM ANTHONY. Omringd door boten in de gezellige haven van Uitgeest ligt de Havenstudio, een volledig met designmeubels ingerichte design- en daglichtfotostudio. LIMMEN - Vlak voor Kerstmis is op een vroege, koude zaterdagochtend een enorme spar uit een voortuin van de Hogeweg naar de voorzijde van de Corneliuskerk aan de Dusseldorperweg verhuisd. Met de hulp van Loonbedrijf Baltus en Transport Kraanverhuur Gerard de Nijs bei de uit Limmen, is het fraaie groene gevaarte van circa tien meter hoog heelhuids naar zijn in het oog vallende bestemming getransporteerd. Een voorbeeld: het gemiddelde gebruik van een nieuwe condens - droger is volgens het energielabel 560KW. Bij een zuinige A+ dro ger is dit gemiddeld gereduceerd naar 177KW. Een besparing van ruim 383KW. Bij 0,45 per KW is dit een jaarlijkse besparing van 172,35! Danny de Graaf: “Natuur lijk hebben we nog veel meer appa raten om slimmer en zuiniger met energie om te gaan. Deze week in Will Kroone Foto: Henk Hommes Van trouwambtenaar naar BABS De juiste toon De lampjes branden in de kerstboom voor de Corneliuskerk. Bij Expert Castricum kan je terecht voor energiezuinige apparaten. Foto: aangeleverd Aedam en Robin. Foto: aangeleverd Een waardevolle toevoeging

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 21