CULTUUR IN HEILOO e.o. Kunstparade 2023: Kerstgroet Theater de Beun Beste Beudezekers, is open European Philharmonia, een Weens nieuwjaarsconcert in de Cultuurkoepel Kom binnen, de Witte Kerk de voorbereidingen zijn al in volle gang! www.kunstzinheiloo.nl en www.kunstparadeheiloo.nl Het European Philharmonia uit Brussel. Foto: aangeleverd Erik Smits En last but not least de deelnemende kunstenaars. In 2020 en 2021 hebben we door de coronamaatregelen de Kunstparade moeten cancelen. Dit jaar waren er 134 deelnemers, een absoluut record. Ook voor 2023 zijn de verwachtingen weer hoopvol. We ontvingen ook dit jaar veel lovende kritieken van zowel deelnemers als bezoe kers. Dat stimuleert de groep van vrijwilligers. Komend jaar willen wij er weer een succes van maken. Elk jaar gedurende het laatste weekend van juni (in 2023 van vrijdag 23 juni t/m zondag 25 juni) staat ons hele dorp weer in het teken van kunst. Onder meer in de Witte Kerk, de Cultuurkoepel en andere locaties op het GGZ-ter- rein, de middelbare school PCC (PCC Kunstplein), de Ter Coulsterkerk en Rozing Wonen en Dromen. En dat zijn nog maar enkele voorbeelden. Wellicht zijn ook het gemeentehuis en de bibliotheek weer van de partij. Ook individuele ateliers doen mee. Daarnaast hebben al vele middenstanders aangegeven hun winkel/bedrijf aan te willen bieden als expositielocatie en dat is geweldig! Kent u nog locaties die mee willen doen? Naast de coördinator van de Kunstparade zijn onze vrij willigers onmisbaar, een club van 20 zeer gemotiveerde en betrokken mensen. Zij zorgen voor de verschillende locaties, de website en ICT, het transport van de materi alen en dergelijke. Het verloop is heel klein, dat zegt iets. Zonder vrijwilligers geen Kunstparade. Daarnaast zijn er ook mensen altijd bereid om hand-en-spandiensten te verrichten. Als u zelf mee wilt doen met bijvoorbeeld op en afbouw van de locaties, of als gastvrouw/gastheer op een van de locaties, bent u uiteraard van harte welkom. Werkt u liever met de handen of bent u meer een bestuur der? Meld u aan via info@kunstparadeheiloo.nl. Maar ook zonder sponsoren kan er geen Kunstparade plaatsvinden. De gemeente Heiloo doet elk jaar mee. An deren, zoals het TAQA Cultuurfonds, het Prins Bernhard Cultuurfonds, Van Hylkema Vlieg Foundation en de Rabo bank hebben ons de afgelopen jaren gesponsord. Geluk kig hebben we elk jaar ook adverteerders. Sommige van hen leveren zelfs gratis diensten aan, zoals bijvoorbeeld Van der Steen Autobedrijven die elk jaar een bestelbus voor ons inzet. We zijn altijd op zoek naar sponsoren in welke vorm dan ook. Weet u iemand, uzelf misschien? Ook kleine bedragen zijn van harte welkom. Laat dit ons dan weten. Sinds korte tijd vertegenwoordig ik de beeldende kunst in Cultuurplatform Heiloo. Naast de Stichting Kunst-Zin Heiloo die de Kunstparade organiseert, zijn daarin ook HAF, de Fotoclub Heiloo, de videoclub en teken- en schil- dervereniging Tintoretto actief. Het complete Cultuurplatform Heiloo (met vertegen woordigingen van de muziekverenigingen, zangkoren, mu sicals, dans, theater, de vier musea en dus de beeldende kunst) is het raadgevend overlegorgaan van verenigingen en instellingen op het gebied van cultuur (zoals kunst en erfgoed) in Heiloo, met als doel het verbeteren, vermeer deren en verduurzamen va n culturele activiteiten in Heiloo. Het wil samenwerking stimuleren en de communi catie over cultuur in Heiloo bovendien versterken. Het Cultuurplatform vervult de behoefte om als culturele organisaties gezamenlijk te kunnen optreden bij knelpun ten en ideeën, zo ook richting de gemeente Heiloo. Het platform agendeert problemen, deelt kennis en adviseert gevraagd en ongevraagd het gemeentebe stuur. Waar mogelijk zal het platform oplossingen en vernieuwende initiatieven aandragen. Daarnaast initieert en stimuleert het Platform samenwerkingsverbanden in Heiloo en omgeving. Voorzitter Kunst-Zin Heiloo en lid Team Cultuurplatform Heiloo Wat hebben wij een veelbewo gen jaar achter de rug. Het jaar begon met heel Nederland in een lockdown. Dit raakte ons allemaal. Gelukkig mochten we eind januari weer open, echter merkten we dat in het begin onze bezoekers wat moeite hadden om hun weg terug naar ons theater te vinden. Met de openingsactie van de Filmliga in april kwam de bezoe kersstroom gelukkig weer op gang en vanaf september is het weer echt gezellig druk in de Beun. De openingsavond van de Filmliga in september was drukbezocht HEILOO - Het European Philharmonia houdt op vrijdag 13 januari een Weens nieuwjaarsconcert in de Cultuurkoepel. Twee dingen zijn essen tieel tijdens een nieuwjaarsconcert: vrolijke muziek én uiteraard Johann Strauss. Dit concert staat dan ook voor het grootste deel in het teken van zijn werk. Veel van zijn bekende polka’s, marsen en walsen staan op het programma. Om er enkele te noemen: Unter Donner und Blitz, Trit- sch-Tratsch Polka, Pizzicato Polka en natuurlijk An der Schönen Blauen Donau en de Radetzky Mars. Als moment van rust maakt u kennis met een van de meest getalen teerde jonge violisten uit de Lage Landen, Alexandra Cooreman. Deze 15-jarige violiste wordt een zeer grote carrière voorspeld. Zij studeert in Brussel en Madrid en is ondanks haar zeer jonge leeftijd nu al een veel gevraagde soliste. Het European Philharmonia uit Brussel, bestaande uit 25 musici plus soliste, staat o.l.v. chef-dirigent Walter Proost. Kom het nieuwe jaar inluiden op vrijdag 13 januari in de Koepel om 20.15 uur. Kaarten a 27,50 zijn verkrijgbaar via www.cultuurkoepelheiloo.nl of aan de deur. en iedereen genoot weer van hun vaste avondje uit. Ook de openingsavond van het theaterseizoen was een groot suc ces! Youp van ’t Hek opende het seizoen en zette een geweldige show neer. Dat mocht ook wel, het was al in drie minuten uitverkocht! De Beun speelt een belangrijke rol in Heiloo. Wij zijn er om bewoners met elkaar in contact te brengen en iedereen een heerlijk avondje uit te bezorgen. Elke keer weer! We vinden het heel belangrijk de culturele activiteiten voor ieder een in Heiloo bereikbaar te maken en te houden. Achter de schermen zijn we alweer druk bezig met een spetterend programma voor seizoen 23/24, zodat u weer heerlijk kunt komen genieten van films, cabaret, mu ziek en veel meer! Ik kijk terug op een bijzonder 2022 en ben trots en blij met ons team en u als bezoeker van Theater de Beun. Graag ontvang ik u weer in 2023 in ons mooie Theater de Beun. We hopen dat u een mooie Kerst heeft met de mensen om u heen, en een geweldig 2023 toegewenst. Met vriendelijke groet, Jelle Klingeler Theatermanager De Beun HEILOO - De Witte Kerk is open op woensdag 28 decem ber van 11.00 tot 15.00 uur. Kom in deze decemberweek een kaarsje aansteken, bekijk de prachtige video over de ge schiedenis van de Witte Kerk of kom langs voor een praatje. Tussen 10.00-11.00 uur: kom langs voor ontspanningsoefeningen In deze gehaaste en rumoerige maatschappij heeft de mens af en toe behoefte aan meer rust. Tussen 10.00 en 11.00 uur kunt u de kerk binnenlo pen en meedoen met ons om weer wat innerlijke rust op te doen. Staand of zittend op een stoel gaan we met behulp van ademhalingsoefeningen, het opdoen van speciale geuren, het luisteren naar geluiden en muziek en met lichte strekkin gen proberen dit te bereiken. Kledingadvies: warme makkelijk zittende kleding. Toegang: 5 Aanmelden niet nodig Het team van Theater de Beun staat ook in 2023 weer graag voor u klaar. Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 12