Vuurwerk in Heiloo Kolossale kuiten Inkoopactie woningisolatie aanmelden kan tot 31 december Shanti bedenkt oplossing voor helmgebruikers: Buddy-Bag S.C. Gemeenschapszin Tuinvogelverhaaltje: Ingezonden brief: Willy Kolossale kuiten. Foto: Paulien van Tol Ik was er getuige van dat een Shanti (tweede van links) en haar studiegenoten met hun Buddy-Bag. Foto: aangeleverd Voor de minor ‘Ondernemen en Innoveren’ aan de Hogeschool In holland - waar Shanti van Lith, Wouter van Zelst en Mats Meinsma technische bedrijfskunde studeren en Elise de Klerk bouwmanagement studeert - werden ze uitgedaagd om een innovatief en duurzaam product te bedenken, te produceren en te verkopen. “Het was het ‘onge mak’ op school, in de stad en op de sportclub van een van mijn team genoten die ons inspireerde tot het bedenken van de Buddy-Bag,” al dus Shanti. Binnen de inkoopactie kunt u vrij blijvend een scherp geprijsde offerte aanvragen voor isolerende maat regelen. Daaronder vallen spouw- muurisolatie, vloerisolatie, bode- misolatie, dakisolatie en isolerende beglazing. Een goed geïsoleerde wo ning zorgt ervoor dat uw energie rekening omlaag gaat. Ook zorgt woningisolatie voor comfort en een waardevaste en toekomstbestendige woning. Vereniging Heiloo Energie steunt dit initiatief om de woning verder te verduurzamen. Weinig mensen op de fiets. Had men toch boodschappen nodig dan ging men lopen, maar liever niet over de stoepen. Een vriendin zei dat de communicatie met de gemeen te stroef ging. Via internet kan je een klacht of een melding invoeren. Maar de gemeente reageerde niet of te traag. Welk probleem lossen we op? Met het steeds dichterbij komen van de helmplicht op 1 januari 2023 bieden de studenten door mid- HEILOO - Op vrijdag 16 december was het glad in het dorp, spekglad. Gemeente Heiloo wil inwoners graag verder helpen bij het energiezuinig maken van de woning. Vooral met de stijgende energieprijzen. Daar om organiseert de gemeente deze inkoopactie. Vakkundige isolatie bedrijven uit de regio bieden hierbij scherpe offertes. Vraag een offerte aan via www.duurzaambouwloket. nl/buch-actie Om meer over het onderwerp te leren, kunt u de digitale informa tieavond terugkijken. Een onaf- del van de Buddy-Bag de oplos sing voor helmgebruikers die geen ruimte hebben om hun helm op te bergen in de scooter, bromfiets en/ of motor. De gemeente dat zijn wij ook sa men, dus kom in de actie. Strooi zout of zand op spekgladde stoe pen en voetpaden. Vroeger was dit heel gewoon, de stoep voor je huis nam je mee met sneeuwruimen hankelijk adviseur van Duurzaam Bouwloket vertelt u over de verschil lende soorten isolatie, mogelijke subsidies en deze specifieke inkoop- actie. Bekijk de informatieavond te rug via www.duurzaambouwloket. nl/buch-actie Het Duurzaam Bouwloket is het energieloket van de gemeente Hei- loo. Inwoners kunnen hier terecht voor gratis advies over het ener giezuinig, duurzaam en aardgasvrij maken van hun woning. Ook ver tellen de onafhankelijke adviseurs u over subsidie en financiering. info@duurzaambouwloket.nl of 072 - 743 39 56. digd raakt door regen of vocht van buitenaf en verkleint de Bud dy-Bag de kans op schade door het vallen van de helm te verkleinen. De Buddy-Bag is een innovatie ve helmtas die al uw problemen wegneemt. Waar wordt de Buddy-Bag van gemaakt? De Buddy-Bag wordt gemaakt van afgekeurde gymmatten. De buiten kant van deze gymmatten bestaat uit hoogwaardig bisonyl. Bisonyl is een doek dat geplastificeerd is met pvc. Dit zorgt ervoor dat het slijtvast en waterafstotend is. Door oude gymmatten een tweede leven te geven en op een duurzame ma nier te hergebruiken, wordt er af val en extra productie voorkomen. Daarnaast is door het gebruik van afgekeurde gymmatten elke Bud dy-Bag uniek! Hoe garanderen wij veiligheid? Door een ingebouwd veiligheids mechanisme kan de helm niet uit de Buddy-Bag gestolen worden. De helm zit vast aan een staalkabel wat het stelen van de helm moeilijk maakt. De Buddy-Bag kan vastge maakt worden aan het slot van de scooter, bromfiets of motor. Dit be tekent geen zorgen over mogelijke diefstal. “Ons doel is om voor half januari 30 stuks te hebben verkocht. On dertussen hebben we al ruim de helft verkocht, dus dat gaat ons zeker lukken!” zegt Shanti van Lith. of ijsvrij maken. Het is een kleine moeite om sociaal te zijn. Vroeger heette dat burgerplicht. Ik maak er liever gemeenschapszin van. De weggebruikers zijn je er dankbaar voor. Oudejaarsvuurwerk (ver)kopen mag op 29, 30 en 31 december. Vuurwerk mag alleen afgestoken worden tus sen 31 december 18.00 uur en de vol gende dag 1 januari 02.00 uur. Het is verboden om vuurwerk af te steken binnen 50 meter van gebouwen met rieten daken en benzinepompen. In de zomer van 1997 fietste ik met, achterop in het kinderzitje, doch terlief van net vier jaar. Ik droeg een korte broek, want het was een warme dag en we babbelden gezellig over van alles en nog wat, tot mijn doch ter ineens stilviel en vervolgens ge schokt riep: “Mam! Jij hebt net zulke kuiten als Ruigtand!” “En bedankt!” zei ik verontwaardigd, wetende dat zij hiermee de grote tyrannosaurus rex bedoelde uit de tekenfilmserie Platvoetje, die destijds populair was. Die woeste tyrannosaurus had enor me, ja echt kolossale kuiten en die van mij leken daar kennelijk op. Het heeft even geduurd voordat ik dat weer los kon laten. Maar nu over de kuiten van vogels. Ja, want waar zitten die eigenlijk? En hoe groot zijn ze? Nou, die ste ken bij die van Ruigtand maar ma gertjes af. Ze zijn ook eigenlijk niet zichtbaar, want ze zitten onder het verenkleed van vogels verborgen. Dat wat zichtbaar is, namelijk die “Natuurlijk hopen we dat iedereen rekening houdt met anderen, met de buren en met de (huis)dieren. Steek het vuurwerk vooral veilig af. Laten we er samen een feestelijke jaarwis seling van maken! Regels en tips zijn na te lezen op onze speciale webpagina: www.heiloo.nl/vuurwerk dunne ‘coctailprikkertjes’ die uit het lijfje steken van vader Zanglijster of moeder Mus en die wij altijd ‘de pootjes’ noemen, zijn eigenlijk hun voetjes. En aan die voetjes zitten hun tenen, ook wel klauwtjes genoemd, waarmee ze zich aan een tak vast klemmen. Die ‘cocktailprikkers’ zijn eigenlijk het deel van de voet wat bij ons het middenvoetsbeen wordt genoemd. In ‘vogelvoeten’ stroomt maar heel weinig bloed, want er zitten alleen pezen in en pezen hebben in tegen stelling tot spieren maar heel weinig bloed nodig. Er is daar dus ook bij strenge kou weinig bloedvatvernau- wing. Dit én het feit dat ze afgedekt zijn met een dik schubbig laagje van keratine, zorgt ervoor dat de ‘vogel- voetjes’ wel koud aanvoelen, maar niet bevriezen. Van wintertenen of koude kuiten hebben vogels dus nog nooit gehoord en ik denk van Ruigtand ook niet. Onder begeleiding van ondernemer Geoffrey Smit, BDO-accountant Denise Remmers en docent Anne- marie Hoffman is sinds twee weken de Buddy-Bag online te koop voor 49,95. Toch overlast door vuurwerk? Is er toch sprake van overlast door vuur werk, dan kan dat gemeld worden bij de toezichthouders van het vuur- werk-meldpunt (tel. 06-54342769), bereikbaar van 24 december t/m 1 januari in de avonduren, vanaf 17.00 uur. Of maak er melding van via fixi. nl of in de fixi-app; bij spoed belt men 112. Over de maximale levensduur van een scooterhelm verschillen de meningen nogal. Toch wordt er ge adviseerd om een scooterhelm te vervangen na vijf jaar. Door vocht verandert de hardheid van de bin nenschaal, dit heeft invloed op de veiligheid van de helm. Niet alleen vocht heeft invloed op de levens duur, ook na een val van de helm dient de helm direct vervangen te worden, ongeacht de levensduur. Met de Buddy-Bag kan worden voorkomen dat de helm bescha- Sinds 1 december 2020 mogen vuur- werkverkopers en consumenten niet meer in bezit zijn van sommi ge vuurwerkproducten, zoals o.a. knalvuurwerk (rotjes) en knalstren- gen (Chinese matten). Een volledig overzicht hiervan vindt u op de hier boven genoemde website. HEILOO - Samen met drie andere studenten van de Hogeschool Inholland begint de 22-jarige Shanti van Lith uit Heiloo de start-up Buddy-Bag S.C., met als doel een veilige, duurzame en weerbestendige oplossing te bieden om problemen met het opbergen van scooterhelmen te voorkomen. HEILOO - Sinds oktober biedt de gemeente een collectieve inkoopactie wo- ningisolatie. Deze actie organiseren de gemeenten Heiloo, Bergen, Uitgeest en Castricum in samenwerking met Duurzaam Bouwloket. Aanmelden kan nog tot en met 31 december. Dus wees snel! Paulien van Tol is vrijwillig tuinvogelconsulente voor de Vogelbescher ming. In haar vrije tijd schrijft zij korte verhaaltjes over tuinvogels. Van tijd tot tijd leest u een van haar verhalen in de Uitkijkpost. U kunt Paulien ook volgen op haar Facebookpagina ‘Tuinvogelverhalen’. Onlangs bracht zij een bundeling van haar tuinvogelverhaaltjes uit. HEILOO - In Heiloo mag tussen 31 december 18.00 uur en 1 januari 02.00 uur vuurwerk worden afgestoken. Ook in Heiloo gelden de landelijke regels, die in 2020 zijn aangescherpt (www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/vuurwerk/ verboden-vuurwerk-vanaf-2020). De toezichthouders en de politie zien erop toe dat de regels worden nageleefd. gevallen meneer, heel lief, de kentjes kreeg uitgereikt terwijl hij wachtte op de ambulance. Maar met wat strooizout, een paar uur tjes eerder op de stoep gestrooid, waren de dekentjes niet nodig geweest. Burgemeester Ten Bruggenca- te vraagt inwoners om Oud en Nieuw veilig en feestelijk te vieren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 17