A Boom tegen de muur Een kerstboom van flessen of kurken Zelf je kerstboom omzagen Een kersttuin Zélf kerstversiering maken als je weinig tijd hebt Slinger van strikjespasta Glazen kerstbal vullen Slingertje van (mini-)vlaggetjes Minikerstboom van kurk en guirlande Tip: I I Piepschuimen kerstbal decoreren Piempschuimen ballen lenen zich uitstekend voor het maken van Ben je handig dan kun je ook met (steiger) hout een kerstboom timmeren. Losse plankjes ertegen en je kunt er extra decoratieve kerstspulletjes op plaatsen heb ik nog geen verkoopadres ontdekt, maar op Amazon kun je 'm bestellen. Een kleinere versie kun je ook maken door wijnkurken te bewaren en die in de vorm van een kerstboom te stapelen en lijmen. En heb je een balkon? Ook die je uiteraard fraai uitlichten met verlichte kerststerren of slierten met ledlichtjes. gegarandeerd dat je thuiskomt met een paar leuke kerstdecoraties! kerstdecoraties! Je kunt ze eenvoudig bedekken met een lapje stof. Het enige wat je nodig hebt zijn piepschuimen ballen, stof, een schaar, lijm, metalen haakjes, touw en een knoopje of iets anders leuks om het mee af te maken. Hier lees je precies hoe het moet. Als je niet veel ruimte hebt in je huis of appartement of misschien ook wel in andere vertrekken dan je woonkamer een kerstboom wilt plaatsen, is het wellicht een idee een 'platte' kerstboom tegen de muur hangen. Je kunt ze op veel plekken kopen, maar je kunt ze ook makkelijke zelf maken van karton of vilt. Maar nog origineler is om er met korte en langere conifeertakken, die je horizontaal tegen de muur plakt zelf een te maken. Een paar ballen erin en de kerstboom is klaar. Woonwarenhuizen verkopen tegenwoordig flessenrekken in alle vormen en maten. Zelf ben ik fan van het wijnrek in de vorm van een kerstboom. Hierin kun je lege of volle flessen plaatsen, waarna je een originele kerstboom hebt. Nog wat ledlampjes erin en de boom is helemaal af. In Nederland Onder andere op de Hoge Veluwe bestaat de mogelijkheid om op vooraf aangegeven percelen zelf je kerstboom om te zagen en erna mee tee nemen naar huis. Ook op andere plekken in Nederland wordt deze mogelijk soms geboden, zoals afgelopen jaar in Lage Vuursche en de Schoorlse Duinen. Check de websites van deze natuurorganisaties om te kijken of je ook bij jou in de buurt je eigen kerstboom kunt kappen. In de donkere dagen voor kerst is er niets leuker dan een mooi verlichte kersttuin. Je kunt verlichte kerstballen in een boom hangen, maar ook je tuin fraai uitlichten. Sommigen pakken uit met fraaie rendieren of een kerststal in de eigen tuin. Een bezoek aan het tuincentrum lijkt in de dagen voor kerst soms of je een pretpark bezoekt. Maar Soms vliegt de tijd voorbij en kom je er net te laat achter dat de kerstversiering in huis nog wel wat aan de magere kant is. Onderstaande kerstversierselen kun je in 5 minuten maken. Meer tips vind je op de site van christmaholic.nl. Heel simpel. Het enige wat je hoeft te doen is Doorzichtige glazen kerstballen zijn geweldig! Waarom? Omdat je ze met duizend-en-een dingen kunt vullen, waardoor ze steeds een totaal ander effect geven. Vul ze bijvoorbeeld eens met popcorn, met zand en schelpjes of met de scherven van eerder gesneuvelde kerstballen. Supersimpel en snel te maken; een slinger met vlaggetjes. Knip wat ruitjes, doe wat lijm op de ruitjes en lijm de I twee helften over het touw tegen elkaar aan. Bevestig de vlaggetjes op gelijke afstand. Je kunt ook twee of meer soorten stof gebruiken voor een feestelijk effect. Met grote vlaggetjes leuk voor in de grote boom en met iW kleine vlaggetjes als deze hartstikke mooi in een klein boompje En tot slot misschien wel de allerleukste - en zeker de allersnelste - kerstversiering voor op tafel: een mini kerstboompje met een stukje guirlande of takje van een oude (kunst) kerstboom. Je prikt het op een kurk. Gooit er eventueel wat kunstsneeuw overheen klaar is de minikerstboom. En deze versiering is ook super geschikt voor als je wil kerstknutselen met kinderen. Met een timer (tijdklok) voor kerstlampjes kunje ervoor zorgen dat ze automatisch aan en weer uitgaan elke dag. Dat scheelt een hoop stroom. Waar we vroeger de kerstversiering beperkten tot het optuigen van de kerstboom en een kerstkrans op tafel is afgelopen jaren het hele huis én tuin onderdeel geworden van de kerst. Er bestaan zelfs competities wie de tuin het fraaist versierd heeft, of wie de meest originele kerstboom van de stad heeft. Hieronder treft u een aantal ideeën aan om huis en tuin een verrassend kerstgezicht te geven. met spuitverf en als de verf nog nat is er wat glitters overheen strooien. Vervolgens bevestig je ze op vaste afstand aan het touwtje en je slinger is klaar!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 20